İkili Çalışma Masası Öğrenci Modelleri 2020

Genç Odası İki Kişilik Çalışma Masaları

Okula yeni başlayanlar, yakın gelecekte ki sınavlara hazırlanan küçükler, gençler var… Dolayısı ile onlar için konforlu bir çalışma ortamı hazırlamak biz ebeveynlerin boyun borcu. Muhtemelen sizlerde böyle düşünüyorsunuz ki çocuklarınız için doğru düzgün bir çalışma masası ararken kendinizi binbirdekor.com’un bu sayfasında buldunuz. Doğru yerdesiniz çünkü bu güne değin sayfalarımızda sizlere özel bir çok farklı çalışma masası modeli ve markası sunduk. Mesela Çilek Çalışma Masası modellerini inceledik. İskandinav tarzından hoşlananlar için Ikea çalışma masası tasarımlarına göz attık. İnternet mağazalarına girdik hatta, başta çalışma masası gittigidiyor modelleri olmak üzere, Çalışma Masası Hepsiburada ve Çalışma Masası Trendyol modelleri fiyat ve görselleri ile birlikte beğenilerinize sunduk. Sadece markalar yada mağazalarla da sınırlandırmadık kendimizi. Değişik tasarımlara sahip Kitaplıklı Çalışma Masası modelleri de konuk oldu sayfalarımıza…

İki Kişilik Çalışma Masası Modelleri ve Fiyatları

Bu sayfamızda ise herhangi bir markaya yada yapı markete bağımlı kalmadan sizlere daha değişik çalışma masası örnekleri sunacağız arkadaşlar. Fakat bu çalışma masaları birden fazla çocuğu aynı odada bulundurmak zorunda kalan okurlarımıza hitab edecek nitelikte. Dolayısı ile tek odayı iki çocuğa bölüştürmek zorunda olduğunuz küçük bir eviniz var ise burada vereceğimiz tüyolara ve görsel örnekleri dikkatle incelemenizi öneririz.

İkili Çocuk Odası Tasarımı

2+1 yada 3+1 evlerde en büyük sıkıntı ikinci çocuk için özel bir alan olmayışıdır. 2+1 Evlerde salon oturma odası olarak kullanılırken, diğer iki oda ebeveyn yatak odası ve çocuk odası olarak kullanılır. 3+1 Evlerde ise salon yine salon olarak, oturma odası da yaşam alanı olarak kullanılırken, kalan iki oda ebeveyn yatak odası ve çocuk odası olarak paylaşılır. Gördüğünüz üzere 4+1 eve geçmedikçe ikinci çocuk için özel bir oda ayırmak mümkün değildir. Elbette bu bütçe meselesi, eğer böyle geniş bir ev için epeyce geniş bir bütçeniz yoksa o zaman eldekini en verimli şekilde kullanmak gerekiyor.

İki Kişilik Çocuk Odası Dizaynı

Avrupa’da ki bu duruma göz attığımızda insanların bu sorunu, üstelik bizimkiler gibi 3+1 yada 4+1, 150- 200 m² evlere bile ihtiyaç duymadan, tamamı 60 m² olan evlerinde gayet konforlu bir şekilde çözdüklerini görüyoruz. Üstelik bizim o geniş metrekarelerde yaşayamadığımız konforu o fındık kadar evlerinde yaşamayı da başarıyorlar. Peki bu adamlar bu işi nasıl beceriyorlar, onlar mı dahi, biz mi aptalız ?..

İki Kişilik Çocuk Odası Mobilyaları

Aslına bakarsanız bu ucu açık bir soru, zira adamlar bir eve yerleşirken birazda maddi gücün vermiş olduğu rahatlıkla her şeyi en ince ayrıntısına göre planlıyor, evlerini bu plan dahilinde yeniden dizayn ediyorlar. Bizim gibi İnternet sitelerinin sunduğu örneklere göz atıyorlar ki bu çok önemli, zira yüzlerce görsel örnek arasında evleri, odaları için en ideal olanlarını harmanlıyorlar. Koca koca gömme dolaplar yerine duvar rafları ve askılıklar kullanıyorlar örneğin. Alanın mobilya için yetmediği yerlerde All in One diye tabir ettikleri aynı anda bir çok işi gören mobilyaları seçiyorlar. Çocuk odalarında durum aynen böyle. Mesela bizim gibi bazalı karyolayı topu topu 15 m ² olan tek odaya yerleştirmeye çalışmakla uğraşmıyor, ikili, üçlü, hatta dörtlü ranzaları tek bir odaya yerleştiriyorlar.

Tek Odada İki Çalışma Masası

Son yıllarda metropol hayatının getirdiği zorunluluklar sebebi ile bizlerde yavaş yavaş bu sisteme geçemeye başladık nihayetinde. Daha dörtlü ranza modellerini evlerimize sokmasak da iki çocuk için üstü ranza altı çalışma masası olan mobilyaları tek odaya sığdırıp, 15 m² odayı daha kullanışlı bir hale getirmeyi ufak ufak başardık. Fakat bu konu da daha katedecek çok mesafemiz var. Peki o mesafeyi nasıl katedeceğiz, nasıl bir yöntemle küçücük genç odasında rahat bir çalışma ortamı yaratacağız. Dilerseniz gelin bu sorunun cevabını hemen alt tarafta yer alan birbirinden güzel örneklerle vermeye çalışalım ne dersiniz ? Sizde yukarıda bahsettiğimiz bir Avrupalı gibi bu görsellere göz atarak eviniz için en ideal çalışma masası tasarımlarını bu galeri içerisinde bulabilir, belki bir kaç modeli harmanlayarak daha özgün bir sistem yaratabilirsiniz…

İKİLİ ÇALIŞMA MASASI ÖRNEKLERİ

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir