İçki Şişelerinden Kendin Yap Abajurlar

Şişelerden Abajur Yapımı

Dekoratif geri dönüşümün en sık kullandığı alanlardan biri de aydınlatmalardır. Özellikle şişeler bu alanda sıklıkla kullanılır. Hatta artık el sanatlarında Dekoratif Şişe süsleme gibi bir alanın olduğunu da  söyleyebiliriz. Bu sayfada olan bir çok okurumuz bu konuya bizden daha çok hakim oldukları için, belki sadece yaratacakları sanatsal çalışmalar adına fikir almak için bu sayfada geziniyorlardır.  Onlar daha iyi bilirler artık pet şişeden avize yada pet şişeden abajur bile yapılıyor. Gerçi bu abajur ve avize olayı o kadar basit bir hale geldi ki You Tube da insanlar, Yoğurt kovasından Abajur Yapımı yada Plastik Kaşıktan Avize Yapımı gibi paylaşımlar yapıyor 🙂 İş oldukça basit, öncelikle Abajur yapımı hakkında bir kaç video izlemek ve artık neredeyse kırtasiyelerde bile satılan Abajur Şapkası gibi hazır bir ürünü alarak pet şişenin başına geçirmekle bitiyor.

Cam Şişelerden Abajur Tasarımları

Avize yada abajur yada aplik veya lambader, türü ne olursa olsun insanlara bu ürünler basit geliyor artık. Bunun sebebi de tasarımcılar elbette. Akla gelen her malzeme ile her şeyi yapıp You Tube gibi devasa bir mağazada paylaştıklarından insanlar da bu ürünlerin ne kadar basit yapıldığını kavramaya başladı artık. Şimdilerde ise video tasarımcılarının yeni bir dalı daha var. Belki de çok dekoratif olduklarından içki şişelerini aydınlatma aksesuarları olarak kullanıyorlar.

 

Viski Şişesinden Abajur Yapımı

Bu tip orijinal fikirlerden ve fantastik dekoratif objelerden hoşlanır mısınız bilemeyiz ancak, bizler bayılırız. Bitip tükenmiş bir şeyin hayal gücü kullanılarak yeniden tasarlanıp, farklı bir alanda yeniden doğması bizleri daima cezbeder. Hele de bu şey dekoratif bir obje olarak canlanmışsa ve ikamet ettiğimiz mekanımızın bir köşesinde, içimizin yağları erir diyebiliriz. Sonuçta bizler sadece bir dekorasyon sitesi editörü değil, aynı zamanda geri dönüşüm ve dekorasyon aşıklarıyız.

Dekoratif İçki Şişeleri Abajur Oldu

Alkol tüketir misiniz bilemeyiz. Ancak paragraf aralarında görsel örneklerini beğenilerinize sunduğumuz bu tasarımları gördükten sonra, hele de abajur hastasıysanız tükettiğiniz dekoratif içki şişelerini çöpe atmayacağınızı, alkol tüketmiyor sanız da etrafınızda ki bir dekoratif cam şişenin hemen dikkatinizi çekeceğini ve ufaktan bir koleksiyona başlayacağınızı düşünüyoruz.

Cam Şişelerden Kendin Yap Abajurlar

Elbette her şişeyi balkona yada kilere yığmaktan istiflemekten bahsetmiyoruz. Yukarıda da vurguladığımız gibi genel de dekoratif tasarımlara sahip, artık bir ikon haline gelmiş viski veya votka şişelerinden bahsediyoruz.

Bu şişeleri toplarsak ne yaparız ? Elbette eskiciye satmak için bir araya getirmiyoruz bu şişeleri yada sinirli bir anımızda atıp kırarak stres atmak için de değil tabi ki.

Eğer el beceriniz biraz kuvvetliyse ve az biraz sanatsal bakış açınız varsa, bahsettiğimiz videoları izleyerek bu içki şişelerinden paragrafa aralarında gördüğünüz gibi şahane abajurlar yapabilirsiniz.

Sonuçta bir abajur şapkası, biraz kablo ve bir aç kapa düğmesi gibi Evde Abajur yapımı malzemeleri size yeterli olacaktır.

Belki de burada gördüğünüz tasarımlardan daha güzellerini bile ortaya çıkarabilir, bu güzel tasarımlarınız sadece konuklarınızı değil, sizi bile şaşırtabilir. Üstelik kendi el tasarımı olan bu harika ürünleri arkadaşlarınıza bile hediye edebilirsiniz. Özellikle alkol dostu arkadaşlarınız bu değişik hediyenize bayılacaktır.

Hele de elinizde nadir bulunan, şarap, votka ve tabi ki viski şişeleri varsa. Ortaya ne değişik ürünler çıkarabilirsiniz bir düşünsenize…

 

Evet içinizde ki tasarım canavarını ortaya çıkardık muhtemelen, o halde ne duruyorsunuz hadi boş boş durmayın ve etrafınızda ki boş şişeleri toplamaya başlayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir