Hediyeler İçin Harika Fiyonk Süslemeleri

Hediye Paketi Fiyonk Modelleri

Özellikle hediye paketleri için fiyonk süsleme gibi bir başlıkla girdik, zira araştırırken öğrendik ki fiyonk hayatımızda sadece paketlerde değilmiş. Google üzerinden yaptığımız ilk aramada karşımıza Elbiseye fiyonk Yapımı ve Tülden fiyonk Kapı süsü Yapımı gibi absürt sonuçlar çıktı 🙂 Oysaki bizim aradığımız hediye paketleri için sıklıkla kullandığımız fiyonk tasarımlarından örneklerdi açıkçası. Arama kriterlerimize en yakın sonuç ise Kutuya Kurdela bağlamak ve Hediye paketi Süsü Yapımı gibi konulardı. Belki de hata aramayı pakete kadar daraltan bizler deydi, sonuçta Şişeye kurdele nasıl bağlanır gibi veya çikolata kutusu süsleme gibi doğru aramalar yapan bir çok insan aradıkları sonuçlara ulaşmış. Demek ki her hediye pakette verilmeye biliyormuş, bunu da öğrenmemiz iyi oldu.

Hediye Paketi Süsleri

Ancak yine de belki de biraz eski kafalı olduğumuzdandır biz Google da ki bu ufak boşluğu değişik hediyelik fiyonk tasarımları ile doldurmak adına birbirinden güzel fiyonk tasarımlarını sizlerle paylaşmak istedik. Ancak hemen hatırlatmak isteriz ki bu fiyonk örneklerini, kapıda pencerede falan kullanmanız için değil, direkt olarak sevdiklerinize vereceğiniz hediyelerinizin paketlerinde kullanmanız için veriyoruz 🙂

Kurdele ile Hediye Paketi Süsleme

Bu kurdele ile fiyonk atarak hediye paketi süsleme olayı ne zaman nerede hayatımıza girdi hiç araştırma yapıp belgesel lezetli bir makale yazmanın bir anlamı yok. Fakat Osmanlı da böyle bir şey olmadığını, belki Osmanlının Avrupalılaşmaya başladığı son dönem ile Cumhuriyet döneminde hayatımıza girdiğini düşündüğümüz bu olgu bu gün hediye vermeyi seven bir halkın hayatında pek sevildiğini biliyoruz.

Kutuya Kurdela Bağlamakla Bitmiyor İş

Ancak her ne kadar hediye vermeyi, almayı seven bir halk olsak da her ne kadar bu bizler için bir örf, bir adet olmuşsa da hediye verirken gereken ihtimamı göstermiyoruz. Bizim için önemli olan sadece o hediyenin maddi veya manevi değerliliği.

Hediye Paketi Süsleme Önerileri

İnanın Avrupalı yada Amerikalı insanlar da hediye alıp vermeyi bizler kadar çok seviyorlar. Hatta maddi güçleri bizden çok çok daha fazla olduğu için otomobil yada ev gibi kocaman kocaman hediyeleri bile bir sevgililer gününde, bir doğum gününde yada bir evlilik yıl dönümünde sevdiklerine hediye edebiliyorlar.

Hediye Süsü Olmazsa Olmaz

Ancak bunları bile hediye ederken mutlaka cafcaflı bir şekilde süsleyerek veriyorlar. Mesela eşlerine veya çocuklarına hediye ettikleri otomobili tıpkı bir gelin arabası gibi süslüyor. Eğer bir ev hediye etmişlerse en azından evin anahtarını veya tülle kapı süsleme teknikleri ile kapısını süsleyerek veriyorlar.

Hediye Süsleme Teknikleri

Öyle kolay kolay ev yada araba hediye edemeyeceğimizi biliyoruz, zaten “çam sakızı çoban armağanı” deyimi sadece bizim literatörümüzde var. Özel bir günü bir parfüm yada bir kıyafet ile geçiştiriyoruz. Çok özel kişilerin çok özel günlerde ise mücevherat işine giriyoruz.

Burada verilen hediyeyi küçümsemiyoruz elbette. Ancak candan verdiğimiz bu hediyelerin süslemesini gerektiği gibi yapıyor muyuz ?

Hediye Paketi Süsleme Malzemeleri

Kesinlikle hayır, bir çoğumuz, hatta bu sayfada olanların ekseriyeti satın aldıkları hediyelik ürünün kaderini mağazanın kasiyerinin hünersiz ellerine bırakıyor. O kasiyerde zaten hazır olan bir hediyelik poşete sokuveriyor ürünü. Eğer elinde hazır fiyonk varsa üzerine bantla birde fiyonk yapıştırıveriyor. Oluyor size hediyelik eşya paketi.

Sonra özel gün kutlamasında hediye paketleri üst üste yığıldığında sizin hediyenizi diğerlerinden hiç bir farkı olmadığı görülüyor. Çünkü her kes o kasiyerlerin becerisine güvenerek, aynı malzemelerle kaplayarak getirmiş hediyeleri.

Böylece özel hediyenizin hiç bir özelliği kalmıyor. Oysa ki ne hayaller kurmuştunuz değil mi ? Hediyeniz şaşalı bir şekilde açılacak, hediyeyi alan sevdiğinizin ve etrafında ki herkesin gözleri dolacak falan 🙂 Tıpkı filmlerde ki gibi…

Aslında, kalem, anahtarlık yada parfüm gibi basit bir hediye almış olsanız da güzel bir hediye paketi ile onu olduğundan daha kıymetli bir hale getirebilirsiniz.

Yapacağınız sadece abartılı bir paket süslemesi değil elbette. Bu konu da basit ancak göze çarpan dekoratif fiyonkları kullanabilirsiniz. Tıpkı paragraf aralarında görsellerini sunduğumuz bu fiyonk tasarımları gibi…

Avrupa da ki dekorasyon editörü arkadaşlarımız yolladı bu fotoğrafları. Şu sıralar insanlar küçük hediyelerini bile böyle hazır fiyonklarla veriyormuş sevdiklerine. Acayip trend bir hale gelmiş bu fiyonklar arkadaşlar.

Bu trendle ilgili güzel bir olay da yolladılardı ki onuda hemen anlatalım burada. Efendim birileri epeyce kilolu bir arkadaşı için aldığı basit bir ayakkabı çekeceği için güzel bir paket ve alt tarafta gördüğünüz gibi bir fiyonk kullanmış. Hediyeyi alan bu hediyeyi açarken çok değerli bir şey olduğunu düşünerek özel bir dikkatle açmış.

Hediyeyi görünce göz yaşlarını tutamamış. Çünkü aşırı kiloları nedeni ile ayakkabısını giymekte zorlanıyormuş. Ancak her ne kadar sevinse de o fiyonk ve paketi görünce arkadaşının bir mücevher aldığını düşündüğünü itiraf etmek zorunda kalmış. Ne dersiniz bir ayakkabı çekeceği bir mücevher etkisi yapar mı ?..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir