Hangi Marka Akıllı Dijital Sayaç ?

En İyi Akıllı Sayaç 

Elektrik tasarrufu sağlamak için fazla elektrik faturası neden gelir en az yazan elektrik sayaçları en iyi akıllı sayaç modelleri hangi marka akıllı sayaç akıllı sayaç iyimi akıllı sayaç fiyatları akıllı sayaçlar nasıl dijital elektrik sayaçları – Merhaba değerli binbirdekor.com takipçileri son zamanlarda özellikle evlere gelen yüksek elektrik faturaları hakkında şikayetler aldı başını gidiyor.

Elektrik Sayacı Markaları

Her akşam haberleri izlerken mutlaka böyle bir haberle karşılaşıyorum ve bu durum içimi bir kurt gibi kemiriyor, zira son zamanlarda evime 500-600 TL arası uçuk elektrik faturaları geliyor. Çift klima çalıştırıyorum diye normaldir diye düşünüyordum, ancak bu haberler beni acayip kıllandırdı:)

 

en az yazan akıllı sayaç

 

Yüksek Elektrik Faturaları

Doğal olarak bir araştırma yapmak istedim. Yaptığım araştırmalar sonucunda gelen faturaların normal olduğu kanısına vardım, çünkü ülkemizde enerjini maalesef çok çok çok pahalı. Mazotun 6, benzinin ise 6,7 küsür lira olduğu ülkemizde elektrik kilovatının 50 kuruş olması gayet normal geldi bana 🙂

 

Elektrik Faturası Nasıl Düşürülür ?

Aslında bunların hepsinin 2 katı olması gerekiyor, örneğin mazot litresinin 12 TL, benzinin 15 TL, elektriğin kilovatının ise 2 TL falan olması gerekiyor. Aranızda delirdiğimi düşünenler mutlaka vardır, ancak biz bunu hak ediyoruz, zira tüm halklar layık oldukları şekilde yönetilirler. Atıyorum yarın hükumet kalkıp mazotun litresini 10 lira yaptım dese hanginiz itiraz edebilir, paşa paşa petrol istasyonuna gidip litresi 10 TL ‘den mazot alırsınız 🙂

 

Neyse arkadaşlar iş siyasete bindi dilerseniz yukarıda yazdıklarımı unutun, biz gelelim konumuza, evet dijital sayaçlar yada halk arasındaki adı ile akıllı sayaçları kullanmaya başladığımız zamandan bu yana elektrik faturalarımızda şişkinlik yaşandığı bir gerçek. Bu durumda doğru elektrik sayacını takmak çok önemli.

 

elektrik tsrf button

 

Eski Tip Elektrik Sayacı

Evime yüksek gelen elektrik faturaları ile ilgili yaptığım araştırmalar esnasında konu hakkında resmen uzmanlaştım. Meğer kaçak elektrik itirazı, kayıp kaçak bedeline itiraz ve fazla elektrik faturalarına itiraz gibi bir çok hususta itirazlarda bulunabiliyor muşuz.

 

Makel Elektrik Sayacı

Son olarak, piyasada onlarca çeşit dijital elektrik sayacı var, ancak endeks okuma personellerinin verdiği bilgilere dayanarak çıkardığımız sonuç bizi MAKEL dijital sayaca yönlendiriyor. Bu marka sayaçlar kolay kolay arıza yapmadıkları gibi kendinden ışıklı versiyonları sayesinde Tedaş endeks okuma personelinin işini kolaylaştırarak doğru endeks okumasına yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir