Gümüş Nasıl Parlatılır ?

Zarif ve şık bir cevher olan Gümüş kendine has kimyevi özelliklerinden dolayı zaman içerisinde kararır. Dekorasyon aksesuarları içerisinde önemli bir yere sahip olan gümüşler, parlak ve ışıl ışılken değer kazanıp, dekorasyonumuza renk ve zenginlik katar. Peki zaman içerisinde kararan bu değerli aksesuarlarımızı aldığımız ilk gün ki gibi ışıl ışıl bir hale nasıl getiririz. binbirdekor.com olarak sizler için gümüş parlatma yöntemlerini araştırdık….
Unutmayın çok fazla parlatmak bazı gümüşleri yıpratabilir. Özellikle gümüşle kaplanmış eşyalar el ile yıkanmalı ve en fazla yılda bir veya iki kez cilalanmalıdır. Düzenli olarak temizlenen ve iyi muhafaza edilen gümüşleri yılda bir kez den fazla cilalamak gereksiz olur.

Gümüş Nasıl Parlatılır Gümüş Parlatma İpuçları

Uygulama:
Gümüş cilasını çok fazla sürmeden dairesel hareketlerle uygulayın.
Gümüş büyük bir parça ise (tepsi v.b.) bölge bölge çalışın. Biraz cila alıp 4-5 parmak büyüklüğünde bir bölgede cila yapın sonra diğer bölgeye geçin. Bu sayede her yere eşit uygulayabilir ve daha etkili bir parlatma yapabilirsiniz.
Parlatmada küçük yumuşak bir havlu ya da pamuklu kumaş kullanın.
Her yere cilayı sürüp ovaladıktan sonra son olarak temiz bir havlu veya pamuklu bir kumaş ile son parlatmayı sadece bez ile cilasız yapın.


 

 

2 Yorum “Gümüş Nasıl Parlatılır ?”

  1. Geri bildirim: AYŞEGÜL
  2. Bu tip faydalı bilgileri bir çok site veriyor, ama binbirdekor.com bilinikten daha değişik yöntemler sunuyor ve farklı konulara el atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir