Granit Mutfak Tezgahı Modelleri ve Fiyatları 2021

Mutfak Tezgah Modelleri 2021

Mutfak dekorasyonlarını yenileyen bu bağlamda mutfak dolaplarını değiştirmek üzere olan okurlarımız için Mutfak tezgahı tavsiye ve önerilerinde bulunmaya devam ediyoruz. Bundan kısa bir süre önce Simli mutfak Tezgahı ve Akrilik mutfak tezgahı konuları binbirdekor.com sayfalarında bilgilerinize sunulmuştu. Bu sayfamızda ise son yıllara damgasını vuran Granit mermer tezgah modellerini masaya yatırıyoruz. Birbirinden güzel granit tezgah modellerini beğenilerinize sunuyor, çok tutulan Siyah granit mutfak tezgahı ve Beyaz Granit mutfak Tezgahı modellerinden görsel örnekler sunuyor, ayrıca Granit Mutfak Tezgahı Fiyatları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

Granit Tezgah Mutfakların Vazgeçilmezi

Konu girişinde de vurguladığımız gibi granit mutfak tezgahları mutfaklarda son yılların yükselen değerleri arasında yer alıyor. Aslında tarihin başlangıcından bu yana var olan ve lüks mekanlarda sıklıkla kullanılan bu malzeme, normalde çok uzun zamandır mutfak tezgahı olarak kullanılmakta. Fakat diğer malzemelere göre biraz pahalı olmasından dolayı çok özel evlerin çok özel mutfaklarında rastlıyorduk granite. Segment olarak biraz daha düşük ev modellerinde mermer yada mermer tozundan üretilen tezgahlar kullanılırken, şimdilerde değişen dekorasyon anlayışlarından dolayı belkide granit mutfak tezgahlarına daha sık rastlar olduk.

Neden Granit Mutfak Tezgahı ?

Peki insanların son zamanlarda granit malzemeyi bu kadar tercih etmelerinin sebepleri neler ? Neden mutfak tezgahında kullanılabilecek, mermer, cam yada akrilik gibi bir çok malzeme varken, üstelik bahsi geçen bu diğer malzemelere göre daha pahalı olmasına rağmen granit bu kadar tercih ediliyor ? Elbetteki bu sorunun başlıca cevabı şıklık ve doğallık olsa gerek. Fakat bunun yanında granitin özellikle tercih edilen bir malzeme olmasının çok önemli bir kaç sebebi daha var. Dilerseniz o sebeplere de en yakın malzeme olan mermerle karşılaştırmalı olarak göz atalım.

Granit Tezgah mı Mermer Tezgah mı ?

Evet doğal ve şık bir görünüme sahip olduğu için granit ilk tercih sebebi. Mermere göre bu daha şık ve ışıltılı görünüm ise granitin kristalli ve tanecikli bir yapıya sahip olmasından kaynaklanıyor. Bunun yanında granitin gözde malzeme olmasının bir diğer sebebi ise magmatik yapıda biriken kristallerden meydana gelmesi ve yüksek ısıya dayanıklı olmasından dolayı diğer malzemelere göre daha sağlam oluşu.

Granit Mutfak Tezgahlarının Avantajları

Mermere göre çok sert bir malzeme olan granit daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Granit tezgahlar kolay kolay leke tutmaz mesela, oysa ki mermer tezgahlar çok çabuk leke tutarlar. Ayrıca mermer granite göre daha yumuşak bir malzeme olduğu için çizilme olasılığı çok yüksektir. Granit ise çizilmez. Üstelik diğer sentetik malzemelere göre doğal olduğundan sağlıklı da bir üründür. Sonuçta bu malzemeyi hijyenik açıdan evinizde ki en önemli yer olan mutfaklarınız da kullanacaksınız.

Granit Mutfak Tezgahı Fiyatları

Mermer ile granit arasındaki farkları yukarıda kısaca anlattık. Gelelim şimdi en çok karşılaştırılan bu ikilin fiyat karşılaştırmalarına. Efendim bahsettiğimiz bu avantajlar nedeni ile doğal olarak granit mermerden daha pahalı bir malzemedir. Granit malzemenin en ucuz metrekare fiyatları 800,00 TL den başlayarak kalitesine ve sınıfına göre 2500,00 Liraya kadar çıkabiliyor. Daha uygun fiyatlara sahip olan mermer metrekare fiyatı ise kalitesine göre 100,00 Liradan başlayarak 600,00 Liraya  kadar yükseliyor.

Granit Mutfak Tezgahı Çeşitleri

Granit malzeme kalitesine göre, yaylak, balaban gree, capao banito, platino, african red, amerolla gold, spahi, santiago red, sardo, cafe bahia, multicolor red, giallo california, giallo nostro, raw silk, blue eyes, blue pearl classic isimleri ile sınıflandırılırken hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde bu sınıflardan farklı tarzlarda derlediğimiz granit tezgah modellerinin görsel örneklerine göz atabilir, yeni yaptıracağınız mutfağınızda nasıl bir mutfak tezgahı kullanacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Granit Mutfak Tezgahı Modelleri Görsel Örnekler 

Daha Farklı Granit Mutfak Tezgah Modellerine ise Buradan göz atabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir