Görünmez Bir Raf Yapalım mı?

Raf Yapımı Kendin Yap

İnsan tabiatı boş kalmayı çok sevmez, en tembeller bile bir zaman sonra yatmaktan sıkılır. Bakınız emekliler 🙂 Çalışma şevki içine işlemiş insanlar ise en ufak boş zamanlarını bile değerlendirmek adına kendilerine meşgale ararlar, mesela bütün bir hafta boyunca “bu hafta sonu şu işi halledeceğim” gibi planlar yapar, kafalarında projeler oluştururlar. Üstelik bu projeler her ne kadar yorucu olsalar da onları yatmaktan, film izlemekten yada pikniğe gitmekten daha çok dinlendirir.

Hafta Sonu Hobileri

İşte bu sayfamızda bu hafta sonunu yatarak geçirmek yerine kaliteli bir zaman geçirmek isteyenler ve bir şeyler yapma telaşında olan ve henüz aklında bir proje geliştirmemiş olan okurlarımıza ayırıyor en basit kendin yap konularının başında gelen raf yapımında, farklı bir malzeme ile farklı bir raf yapımı projesini öneriyoruz.

Evde Raf Nasıl Yapılır ?

Raf yapımı konusunda yine binbirdekor.com’un daha önceki sayfalarında parkeden raf yapımı yada mukavvadan raf yapımı gibi değişik malzemelerle raf yapımı fikirlerini sizlerle paylaşmış, hatta ipli raf yapımı ve halat raf yapımı gibi ilginç malzemelerle bile dekoratif raflar yapılabileceğini kanıtlamaya çalışmıştık. Bu sayfamızda ise artık kullanmadığınız kitaplarla sizlere harika bir raf yaptırmaya çalışacağız.

Kitaplarla Dekorasyon

Daha önce ki makalelerimizde eski kitaplarla yapılacak dekoratif aksesuarlar hakkında ufak tefek bilgiler vermiştik.  Şimdi ise  gizemli ve tamamen el emeği olan ilginç bir ürün yapacağız bu makalemiz de değerli binbirdekor.com okurları…

Kendi ellerinizle yapacağız bu ürün, hem çok ilginç olacak hemde sadece sizin evinizde olacak, nasıl mı ?… O zaman vakit kaybetmeden başlayalım ve görelim…

MALZEMELER
1- Okuduğunuz veya kullanmadığınız kalın bir kitap
2- Ağaç vidaları
3- L demir (bütün hırdavatçılarda bulabilirsiniz)
4- Şerit metre, maket bıçağı ve Tutkal

 

Eski Kitaplar Nasıl Değerlendirilir ?

Bu sorunun en güzel cevaplarından biri olsa gerek böyle gizli bir raf yapımı. Eski kitapların geri dönüşümü her zaman geri dönüşüm tesisleri yada bir arkadaşın okumadığı halde sırf kitaplık rafı süsleme yada kitaplık rafı süsleme amacında kullanılmaması gerekiyor.

Emin olun bu proje, birilerine verseniz de hiç bir zaman okunmayacak yada bir defa okunduktan sonra sonsuza kadar bir daha okunmayacak bu kitaplarınız hakkında en hayırlısıdır. Hiç olmazsa bu kitaplardan yaptığınız bu rafa bakarken en azında bu kitapları ne kadar severek okuduğunuzu yada bu kitabı okurken yaşadığınız hatıraları hatırlarsınız.

 

Ha bu arada kitapların hassasiyetine vurgularken bu rafı nasıl yapacağınızı tarif etmeyi unuttuk arkadaşlar. Gerçi resimler o kadar güzel anlatıyor ki biz bile bu kadar detaylı anlatamayız. Bu nedenle resimlere göz atarak nasıl bir şey yapmanız gerektiğini yada olayın mantığını anlayabilirsiniz…

 

 

 

 

 

Raf Modelleri Çok Farklı Halleri İle Sizi Bekliyor !.. 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir