Gerçek Deri Post Halı Modelleri Fiyatları 2021

Dana Derisi Post Halı Modelleri

Gün geçtikte halı dekorasyonu anlayışı değişiyor. Artık zeminlerde sadece bilindik dikdörtgen normlu halılar kullanılmıyor. Mesela oval ve yuvarlak halılar şu sıralar çok moda. Bunun yanında halıların sadece normları değil hammaddeleri de değişiyor. Artık sadece yün yada akrilik halılar yok hayatımızda. Son yıllarda deri halılar da özellikle salon dekorasyonlarında çok önemli bir yere sahipler. Gerçek deri halı yada daha uygun fiyatlara satılan Suni Deri Halı modelleri salonlara biraz endüstriyel, biraz ekletik, biraz da lüks bir hava katıyor. Post şeklinde deri halı modelleri ise tam anlamıyla harika. Hem özgün hem de dekoratif bir zemin dekorasyonu için hem modern, hem de klasik mekanlara son derece uyumlu bu halıların modern mekanlar için imal edilmiş Dana derisi Patchwork Halı modelleri bile var.

Post Deri Halılar Yeni Trend

Kısacası bilindik allı güllü halılar yavaş yavaş yerlerini daha organik, daha orijinal halılara bırakıyorlar. Muhtemelen sizde en azından salon dekorasyonunuzda bu tür bir halı kullanmayı düşünüyorsunuz ki binbirdekor.com’un bu sayfasındasınız. O halde gelin çok beğeneceğinizi düşündüğümüz bu halıları hem görselleri ile hem özellikleri ile hem de fiyatları ile detaylı bir şekilde hep birlikte inceleyelim.

Deri Salon Halıları Çok Şık

Aslında dekorasyonda deri kullanımı genel olarak evlerde değil daha prestijli bir atmosfer yarattığı için işyerlerinde görmeye alışık olduğumuz bir şeydi. Mesela deri koltuklara daha çok büro yada ofis gibi mekanlarda rastlardık. Fakat zaman içerisinde değişen dekorasyon anlayışları ile günümüzde deri döşeme mobilyaları, deri halıları ve deriden imal edilmiş aksesuarları evlerde de görmekteyiz. Yukarıda da vurguladığımız gibi özellikle deri halılar şu sıralarda çok moda.

Dana Derisi Halı Nasıl Yapılır ?

Ancak sanmayın ki bu yeni bir moda,zira dana derisinin halı olarak kullanılması aslında bundan tam 40 yıl öncesine, İskandinav tarzı dekorasyonunun keşfedildiği ilk zamanlara dayanıyor. Yani deri halı araması yapınca karşınıza ilk olarak Ikea deri halı yada Ikea Dana derisi halı modellerinin çıkması boşuna değil 🙂 O zamanlar tabaklanmış tüylü dana derileri direkt olarak mekanların zeminlerine seriliyormuş. Tabi aradan geçen yıllar içerisinde farklı üretim teknikleri keşfedildi. Mesela 2000’li yıllarda küçük parça deriler ulama yöntemi ile bir araya getirilerek patchwork deri halılar imal edildi.

Deri Halılar Kullanışlı Mı ?

Evet bu kısa bilgilendirmenin ardından deri halılar konusunda en çok akla takılan konuların başında gelen koku ve tüy dökme sorunu hakkında sizlere biraz bilgi verelim. Efendim bahsi geçen bu iki sorun tamamen derinin işlenme süreciyle ilgili. Kaliteli işlenen, özellikle bitkisel tanenlerle tabaklanan derilerde koku ve tüy dökme problemi olmuyor. Ancak her ne kadar kaliteli olsa da deri halının bakım ve temizlik talimatlarına çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Deri Halı Nasıl Temizlenir ?

Su ile temas eden doğal deri kısa süre içinde sertleşip yumuşaklığını kaybedeceğinden deri halıların kesinlikle yıkanmaması gerekiyor. Ola ki halınız kazara ıslanırsa bile hemen üzerinde ki suyu havlu yada peçete gibi bir malzeme ile emdirmeniz ve bir ısı kaynağı kullanmadan kurutmanız gerekiyor. Peki su konusunda bu kadar hassas bir halıyı yıkamadan temizliğini nasıl yapacağız değil mi ? Efendim bunun için haftalık olarak elektrikli süpürge ile halının tozlarını alabilirsiniz. Yine kimyasal içermeyen bir bezle de belirli aralıklarla silebilirsiniz.

Gerçek Deri Post Halı Fiyatları

Gelelim muhtemelen bu halılar hakkında en çok merak edilen konuya yani fiyatlara. Aslında bu tür halıların imalatını yapan firmaların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Bu firmaların başında ise en bilindik olanı modern ve sıradışı halı tasarımları ile ünlü Deri Market geliyor. Markanın ürün gamında paragraf aralarında gördüğünüz gerçekten muhteşem tasarımlar var.

Dolayısı ile bu sayfamızda deri halı fiyatları konusunda Deri Market fiyatlarını baz alıyoruz. Burada gördüğünüz dana derisi halıların fiyatları ise normalde 2.950,00 TL. Fakat şu sıralar indirimli olarak 1.760,00 TL fiyatla satışa sunuluyor. Tabi daha fazla modele ve detaylı fiyat bilgilerine göz atmak istiyorsanız, Deri Market Deri Halı Modelleri linkine tıklayabilirsiniz. Bu arada eğer bu sayfada olup da Dana derisi halı kullananlar var ise bizlerle ve diğer okurlarımızla hemen alt tarafta ki yorum bölümümüzden deneyimlerini paylaşmalarını çok isteriz…

3 Yorum “Gerçek Deri Post Halı Modelleri Fiyatları 2021”

  1. Bu halılar gerçekten deri ürünümü acaba hayır rastlıyorum internette de dana derisi falan diye ciddiye almıyodum, ay kokar be onlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir