Genç Odası Perde Modelleri ve Önerileri 2020

Genç Odası İçin Perde

Merhaba değerli binbirdekor.com takipçileri. Bu sayfamızda olduğunuza göre yeni dekore ettiğiniz genç odanız için muhtemelen bir perde aramaktasınız. Eğer tahminimiz doğru ise sizlerde doğru yerdesiniz, zira bu sayfamızda kız ve erkek genç odası perde modelleri ile tasarımlarını mercek altına alıyoruz. Başta genç odası tül perde modelleri olmak üzere, genç odası stor perde modelleri ile genç odası fon perde modelleri ve değişik tasarımlarını bu sayfamızda bulabilirsiniz. Hakikaten farklı ve şık bir şeyler aramakta iseniz burada ki örneklere ve vereceğimiz fikirlere mutlaka göz atmanızı öneririz.

2020 Genç Odası Perde Modelleri

Dekorasyonda en önemli belirleyicilerden biride perdelerdir, zira perdelerde tıpkı halılar ve duvar renkleri gibi yapılan dekorasyonu gösteren ögelerin başında gelir. Genç odası dekorasyonunda da durum böyledir ve bu tip mekanlarda renkli tonlar ve canlı desenler kullanılmalı ve maalesef tamamen gençlerden kaynaklanan sebeplerden dolayı moda sıkı bir şekilde takip edilmelidir 🙂

Genç Odası Modern Perde Tasarımları 2020

2020 yılının genç odası perde modellerine şöyle bir göz atınca geçtiğimiz yıl olduğu gibi nevresim takımı ile uyumlu perde modasının, olması gerektiği gibi devam ettiğini görüyoruz. Ancak bu yıl genç odaları için biraz daha farklı tarzlarda perde tasarımların da trendlere eklendiğini belirtmekte fayda var.

Genç Odası İpli Perde Modelleri

Örneğin İpli perdeler. Bu yıl içerisinde genellikle oturma odaları veya salonlarda kullanılan ipli perde modellerinin genç odalarında da boy göstermeye başladığını görüyoruz. Kötü bir trend olduğunu söyleyemeyiz ancak bir genç odası için fazla abartılı olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Genç Odası İçin Fon Perde

Her ne kadar ipli perdeler gibi yeni perde modelleri genç odası dekorasyonuna dahil edilmiş olsalar da klasik fon perdelerin genç odalarında ki yeri tartışılmaz. Özellikle genç kız odalarına bu perdelerin çok yakıştığı su götürmek bir gerçektir. Hele de tül perdeler ile güzel bir uyum yakalanırsa…

Genç Odası Desenli Perde Modelleri

Ha fon perde kullanmak yerine genç odanızın dekorasyonuna daha uygun olacağını düşündüğünüz, resimli yada diğer adı ile desenli perde modellerini de denemenizde fayda var. Başta oda dekorasyon temasına ve oda duvarlarının rengine uyumlu, masal veya çizgi film karakterlerinin yer aldığı renkli perdeler sizin için harika bir seçim olabilir.

Genç Odası İçin Renkli Perdeler

Renkli perdelerden bahsetmişken, hakikaten odanın nevresim takımına, yatak örtüsüne veya diğer tekstil ürünleri ile genel dekorasyon renklerine uyumlu perdeler oda dekorasyonunda bir düzen ifade ederken, oda dekorasyon renklerine uyumsuz, hatta zıt renk tonlarına sahip perdeler ise bu yeni gencin odasına, tamda istediği gibi asi bir tarz katacaktır.

Kendin Yap Genç Odası Perdeleri

Tabi bu bahsi geçen perdeler sadece standart kalıplar. Ancak binbirdekor.com editörleri olarak, üst resimde gördüğünüz gibi kendin yap tasarımlarının bir genç odası için en ideal seçim olacağını düşünüyoruz. İçinizde ki yaratıcı yetenekleri ortaya çıkarın, genç odanızda ki renklere benzer parça kumaşları bir araya getirin ve kafanıza göre bir perde tasarımı yapın. Emin olun dışarıdan satın alacağınız veya tonlarca para ödeyerek yaptıracağınız bir perdeye göre, kendi el emeğiniz olan bu perde odanıza daha çok yakışacaktır.

2 Yorum “Genç Odası Perde Modelleri ve Önerileri 2020”

    1. Merhaba Gülden, burada herhangi bir marka üzerine çalışmak yerine çeşitli tarzları sizlere fikir vermek adına paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir