Genç Odası Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Genç Odası Düzenlemek için Kendin Yap Önerileri

Hazır mobilyalar ve bir iç mimar tutarak harika bir genç odası dekorasyonu elde edebilirsiniz. Fakat bu cebinizden çuvalla para çıkmasına neden olacaktır. Eğer çok paranız var ise bu yönteme başvurabilirsiniz. Ancak bu sayfada olduğunuza göre böyle aksiyonlara girmek taraftarı değilsiniz ve Ucuz dekorasyon Fikirleri ve sizlere ilham kaynağı olacak bazı örneklere ihtiyacınız var. İşte burada devreye binbirdekor.com olarak bizler giriyor, Oda dekorasyonu ve oda süsleme konusunda sizlere son zamanların popüler kelimesi olan oda dekorasyonu / diy yani kendin yap fikir ve örnekleri sunuyoruz. Dolayısı ile eğer gerçekten özgün bir genç odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız burada ki Oda Dekoru Yapımı ve çeşitli el yapımı kolay Oda Süsleri örnekleri ve uygulamalarına mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Oda Süsleri Genç Odası Kendin Yap

Genç odası dekorasyonu aslında oldukça basit bir iştir, zira burada son derece özgür davranabilirsiniz. Modern yada avangart gibi bir tarza bağlı olmadığınız için dilediğiniz her şeyi süs olarak kullanabilirsiniz. Mesela eski bir gitarı ele alalım, bir müzik aleti tamirhanesinden yada herhangi bir eskiciden alacağınız gitardan harika bir raf yapabilirsiniz.

Gitardan Kendin Yap Duvar Rafı

Dilerseniz bu rafı duvara monte edip duvar rafı olarak kullanabilir, dilerseniz bir ayaklı gitar standı alarak tamamen kendi el emeğiniz ile yaptığınız bu rafı odanın her hangi bir köşesinde kullanabilirsiniz. Böylece hem geri dönüşüme katkıda bulunabilir, hem de genç odanız için şık bir depolama alanı elde edebilirsiniz.

Genç Odası Duvar Rafları Kendin Yap

Raf olayı genç odası için son derece önemli arkadaşlar. Yukarıda da belirttiğimiz gibi hem depolama alanı yaratmak hem de dekoratif bir görünüm elde etmek adına akla gelebilecek hemen her şeyden raf yapabilirsiniz. Belki verdiğimiz gitar örneği biraz fazla el becerisi gerektirebilir. Bu nedenle alternatif olarak daha basit bir malzeme ve fikir daha verelim sizlere. Ahşap sebze kasaları gibi. Evet hemen her manavda karşımıza çıkan bu sebze meyve kasaları genç odası duvar rafı yada kitaplık yapmak için harika bir malzemedir.

Meyve Kasalarından Kendin Yap Raf ve Kitaplık Modelleri

Bu meyve kasalarını hiç bir işlem yapmadan duvara monte edebileceğiniz gibi farklı renklere boyayarak bir raf grubu da elde edebilirsiniz. Hatta bir kaç rafı yerden başlayıp tavana doğru üst üste duvara monte ederek hiç kimsede olmayan son derece özgün bir kitaplık da yapabilirsiniz. Bu konu da burada gördüğünüz örneklerin dışında farklı bir şeyler daha görmek istiyorsanız “Meyve-Sebze Kasalarından Çok Dekoratif Mobilyalar” başlıklı makalemize de göz atmanızı öneririz.

Genç Odası İçin Paletten Kendin Yap Mobilyalar

Genç odası mobilyaları bildiğiniz üzere el yakıyor. Fiyatlar hakikaten çok uçuk. Şöyle kaliteli bir genç odası takımı almaya kalksanız cebinizden en az on bin lira çıkacaktır. Kaba tabirle çuvalla para vermek yerine son zamanlarda resmen trend haline gelen paletten mobilyalar yapabilirsiniz. Endüstriyel paletten karyolalar yada koltuklar şu an çok moda olmalarının yanında özellikle genç odalarına son derece İskandinav ve modern bir görünüm kazandırıyorlar.

Paletten Kendin Yap Karyola

Her ne kadar çok ağır bir işçilik ve tam anlamı ile bir marangozluk tecrübesi gerektiriyormuş gibi görünse de aslından paletten karyola yapımı çok kolay. Sonuçta iki paleti yan yana koyup üzerine iki palet daha atıyor, başlık kısımına da bir paleti dik olarak yerleştiriyorsunuz 🙂 Üstelik bu kadar basit olmasına rağmen çok güzel ve vintage bir görünüm elde ediyorsunuz. Hele bir de palet arasında ki boşluklara ışık döşemeyi becerebilirseniz çok ucuza mal edeceğiniz bu karyola resimlerde de göreceğiniz üzere tadından yenmez bir hal alıyor.

Paletten Kendin Yap Tasarımlar

Paletler dekorasyon için altın madeni niteliğinde olan ürünler. Dolayısı ile onları sadece karyola olarak görmeyin, mesela paletlerden genç odanıza üst resimde ki gibi bir okuma köşesi yapabilirsiniz. Kendin yap palet koltuklar ise özellikle Avrupa ülkelerinde şu sıralar inanılmaz moda. Paletleri yine tetris gibi bir araya getirerek şık bir koltuk yapabilirsiniz örneğin. Üzerine yerleştireceğiniz sünger minderleri ve kırlentleri de bildiğiniz çuvallarla kapladınız mı yine son derece özgün bir genç odası mobilyası elde edebilirsiniz. Paletlerle daha ne kadar farklı şeyler yapabileceğinizi bir görseniz şaşarsınız. Bunun için “Paletlerden Şahane Kendin Yap Mobilya Fikirleri” başlıklı makalemize de mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir