Gece Başka Gündüz Başka Sihirli İtalyan Boya

Duvar dekorasyonunda gün geçmiyor ki yeni bir şey karşımıza çıkmasın yada yeni duvar dekorasyon ürünleri ve teknikleri keşfedilmesin… Bizlerde bu gelişmeleri yakından takip ederek yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz tabi ki. Örneğin bu sayfamızda Sihirli İtalyan Boya uygulamalarına göz atıyor, bu boya türünü ve uygulama tekniklerini inceliyoruz.

Aslında daha önceki sayfalarımızda dekoratif İtalyan boyalar hakkında, duvar dekorasyonunu gözden geçiren ve boya badana hazırlığı yapan okurlarımızı bilgilendirmiştik. Ancak bu sihirli İtalyan boya yada diğer adı ile sihirli dekoratif boyalar henüz yeni bir uygulama ve bir çok insan bu konu hakkında fikir sahibi olmak istiyor. Evini boyattırmak isteyen bir çok insan, tüm yeniliklere olduğu gibi bu uygulamaya da temkinli yaklaşıyor. Bu nedenle sihirli dekoratif İtalyan boya hakkında vakit kaybetmeden bilgileri sizlerle paylaşalım…

Başlıkta da belirttiğimiz gibi bu uygulama gece farklı gündüz farklı bir görünüm ortaya çıkarıyor. Bu durum sihirli İtalyan boya ile boyanan mekanlarda duvarların yapay ve doğal ışığı emmesi ve karanlıkta bu emilen ışığın karanlıkta geri yansıtılması ile elde ediliyor. Su bazlı şeffaf bir iç cephe boyası olan sihirli İtalyan boya ile dekore edilen bir mekan 5 dakika boyunca aydınlatılıp ardından ışıklar söndürülünce duvarlar kademeli olarak aydınlanıyor ve belirli bir süre sonra stabil hale geliyor. Emilen ışığın miktarı ve karanlığın yoğunluğuna göre bu duvarların parlaklığı ise 6 ila 8 saat sürerken, bu zaman zarfında parlaklık kademeli olarak azalıyor.

Mekanlarında sıradanlıktan kurtulmak ve alışılagelmiş tarzların dışına çıkmak isteyenler için dekoratif boyalar arasında oldukça farklı bir seçenek olan sihirli İtalyan duvar boyaları karanlıkta adeta alternatif bir ışık kaynağı olarak görev yapıyor ve elektrik kesintisi yaşandığında odanın emniyetli ve konforlu kalmasını sağlıyor aynı zamanda. Üstelik 3-4 saatte bir, 2-3 dakika yanan ultraviyole lambalar (neon yada mor renk lambalar) kullanarak İtalyan boyanın gücünü artırabiliyorsunuz.

Bu tür duvar boyaları tıpkı İtalyan boyalar gibi uygulanıyor duvarlara. Bildiğiniz üzere İtalyan boyalar aslında tıpkı saten alçı gibi bir yüzey kaplamasıdır ve normal duvar boyaları gibi fırça veya rulo ile uygulanmaz. Bu tür boyalar başta çelik, plastik ve sünger mala çeşitleri olmak üzere efektif fırçalar ve desen fırçaları gibi daha farklı boya aparatları ile uygulanır. İtalyan boya uygulaması yapılırken, ilk olarak boya çelik mala ile tıpkı sıva yapar gibi duvara olabildiğince pürüzsüz bir şekilde sürülür. Bu işlem bittikten 12 saat sonra ikinci kat yine mala ile uygulanır. İkinci uygulama kurumadan sünger mala ile sıkıştırılır ve temizlenir.

Sihirli dekoratif İtalyan boyaları hakkında verdiğimiz bu kadar bilgi yeterlidir umarız, şimdi dilerseniz gelin bu uygulamalara ait uygulama örneklerine bir göz atalım ve bu tip duvar boyalarının evimizde nasıl duracağını görmeye çalışalım. Bunun için alt tarafta ki foto galerimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Burada sunduğumuz görseller eşliğinde İtalyan boya ipuçlarını da bulabilirsiniz.

SİHİRLİ DEKORATİF İTALYAN BOYA UYGULAMALARINDAN ÖRNEKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir