Folyo ile Mutfak Tezgahı Kaplama Yeni Fikirler

Mutfak Tezgahı Yenileme Fikirleri

Daha önce, başta mutfak tezgah arası folyo kaplama olmak üzere mutfak dolabı kaplama ve yapışkanlı folyo ile banyo fayans kaplama gibi yöntemlerinden bahsetmiştik. Bu sayfamızda ise mutfak tezgahından sıkılanlar için yine değişik ve basit bir yenileme yöntemle huzurlarınızdayız. Bu defa mutfak tezgahı kaplama malzemeleri arasında yer alan ve son dönemde dekorasyonun her alanında kullanılan yapışkanlı folyolarla sıkıldığınız o mutfak tezgahınızı bambaşka bir görünüme kavuşturacağız. Sizlere, mutfak tezgahı kaplama kağıdı yada asıl adı ile mutfak tezgahı kaplama folyosu hakkında bilgiler sunacak, Yapışkanlı Folyo ile mutfak tezgahı Kaplama yöntemlerinden bahsedeceğiz. Ayrıca bir de Tezgah Kaplama videosu paylaşacağız. Dolayısı ile şu sıralar mutfak tezgahınızda bir değişiklik yapmak niyetinde iseniz bu makalemizi mutlaka okumanızı öneririz.

Folyo Mutfak Tezgahı Kaplama Süper Fikir

Mutfak dolaplarını komple yenilemek son derece ayıntılı ve pahalı bir iş bildiğiniz üzere. Çünkü iş sadece mobilyalarla bitmiyor, bunun tezgah arası fayans kaplaması ve tezgahı var. Tüm bu kalemlerde ayrı bir maliyet oluşturuyor doğal olarak. Genelde bütçesi kısıtlı insanlar mutfak dolaplarını yenilerken son derece pahalı olan granit yada mermer tezgahları ne kadar isteseler de bu yüksek maliyetlerden dolayı tercih edemiyorlar ve akrilik mutfak tezgahı yada mermer tozundan imal edilen sahte mermer yada dökme mutfak tezgahlarına yöneliyorlar.

Mutfak Tezgahını Mermer ve Granit Kaplama

Bu sayfamızda olduğunuza göre muhtemelen sizde bu tipte ki mutfak tezgahınızın yerinde son dönemlerde moda olan granit yada mermer bir tezgah görmek istiyorsunuz ama ne metrekare fiyatı 2.500,00 Lirayı bulan granit, nede metrekare fiyatları en az 800,00 TL civarında olan mermer mutfak tezgahlarını yaptıracak bütçeniz var. İçiniz gidiyor ama olmayınca olmuyor işte 🙁 Fakat üzülmeyin şimdi beğeni ve bilgilerinize sunacağımız malzeme ve yöntem ile hayalini kurdu-unuz mutfak tezgahına çok çok ucuz maliyetlerle hem de kısa sürede kavuşacaksınız.

Mutfak Tezgahı Kaplama Folyoları Çeşitleri Özelikleri

Efendim bu malzeme bildiğiniz folyolardan farklı olarak mutfak tezgahları için özel olarak üretiliyorlar. Olması gerektiği gibi temizlenmesi kolay, su geçirmez ve yağa dayanıklı vinil malzemeden imal ediliyorlar. Mutfak tezgahına hakikaten şık ve gerçekçi bir görünüm vermelerinin yanında mermer, granit, ahşap gibi bir çok dokunun farklı renk seçenekleri var. Bunlar bu ürünlerin olumlu özellikleri. Fakat dezavantajları yada handikapları da var bu folyoların.

Mutfak Tezgahı Folyo Kaplama Dezavantajları

Mesela bu malzeme sıcağa gelemiyor ve satıcılar sıcak tencere yada çaydanlık gibi altı çok sıcak ürünler ile direkt olarak temas ettirilmemesi konusunda uyarıyor. Ayrıca üzerinde bir şey keserken çizilmeyi önlemek için mutlaka kesme tahtası kullanılması gerekiyor. Evet görünüm şık olduktan sonra bu handikapların çok da kayda değer olduğunu sanmıyoruz, zira zaten halihazırda sahte mermer yada akrilik bir mutfak tezgahı kullanıyorsanız yapılmaması gereken bu şeyler konusunda dikkatli olduğunuzu varsayıyoruz.

Mutfak Tezgahı Folyo Kaplama Nasıl Yapılır ?

Üstelik bu malzemeyle mutfak tezgahını kaplamak için profesyonel bir işçiliğe gerek yok. 70 cm ve 100 cm eninde satılan bu malzemenin uzunluğunu ise 10 Metreye kadar dilediğiniz ölçü de satın alabiliyorsunuz. Örneğin 4 metre uzunluğunda, 70 cm genişliğinde bir mutfağınız var ise bu ölçülerde bir folyo alabiliyorsunuz. Ürün zaten kendinden yapışkanlı olduğu için direk olarak mutfak tezgahınızın üzerine yapıştırabiliyorsunuz ki konumuzun sonunda nasıl yapılacağı hakkında işinize yarayacak bir videoyu da sizlerle paylaşıyoruz.

Mutfak Tezgahı Kaplama Folyosu Nerede Satılır Fiyatları Nedir ?

Yapışkanlı Folyo IKEA yada Koçtaş gibi yapı marketlerde satılıyor. Ancak daha fazla çeşit bulabilmek adına İnternet mağazalarına da göz atmanızda fayda var. Mesela Renklendir Hayatını mağazasında çok güzel çeşitler var. Linke tıklayarak bu çeşitlere göz atabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 70 ve 100 cm eninde satılan bu ürünlerin uzunluğuna göre metre fiyatı ise 30 TL civarında.

Yapışkanlı Folyo ile Tezgah Kaplama Videosu

One Reply to “Folyo ile Mutfak Tezgahı Kaplama Yeni Fikirler”

  1. Gerçekten süper fikirmiş. Teşekkürler binbirdekor tezgahım çok eskimişti zaten kaliteli bişey de değildi. Yenisini alma ihtimalimiz de yoktu malum maddi sebepler ama bu gösterdiğiniz yöntemin çok işe yarayacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir