Farklı ve Dekoratif Harf Raf Modelleri

Dekoratif Alfabe Raflar

Daha önceki sayfalarımızda çeşitli raf modellerine göz attık arkadaşlar. Sizlere farklı alternatifler sunmak adına, başta Ahşap Raf Modelleri olmak üzere, Ferforje Duvar Rafı ve Köşe Duvar Rafı gibi çeşitli konuları binbirdekor.com sayfalarında sizlerle paylaştık. Mutfak raf modelleri bile bu son derece ucu açık konuda sayfalarımızda yer aldı. Ayrıca Ikea Raf Modelleri ve Tekzen Raf modelleri gibi yapı market ürünlerini de fiyat ve görselleri ile birlikte bilgi ve beğenilerinize sunduk hatırlarsanız. Tabi birde kendin yap raf modelleri var ki bu konu da da sizlere evinizde kendinizin hiç zorlanmadan yapabileceği çeşitli fikirler verdik.

Harf Şeklinde Raflar

Fakat muhtemelen hiç biri şimdi tanıtacağımız ürünler kadar farklı tasarımlara sahip değillerdi. Harf Raf yada Alfabe Raf olarak adlandırılan bu tipografik ürünler şimdilerde ev dekorasyonlarının yeni trendi haline gelirken,bizlerde ev dekorasyonlarına farklı dokunuşlar eklemek isteyen okurlarımız için bu güzel rafları mercek altına alıyoruz.

İlginç Raf Modelleri

Raflar ev dekorasyonlarında sadece şık bir görüntü vermek amacı ile değil, aynı zamanda, kitap gibi, dekoratif aksesuarlar gibi şeylerin yerleştirildiği işlevsel bir organizer olarak da kullanılır. Dolayısı ile hem modern, hem de klasik tarzda dekorasyonların vazgeçilmez ögelerinden biridir. Belki de bu nedenle bu ürünlerin yüzlerce çeşit, farklı ve hatta ilginç tasarımını bulabilirsiniz.

Kendi Rafını Kendin Yap

Üstelik raf meselesi beyin ameliyatı değil sonuçta, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendi rafınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendiniz tasarlayıp, üst düzey bir el becerisine veya ikinci bir kişinin yardımına ihtiyaç duymadan kendinizde yapabilirsiniz. Üstelik bir çok objeyi de raf tasarımınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece biraz yaratıcı zeka ile eski mobilyalarınızı geri dönüştürebilir, kullanışlı ve şık raflar yapabilirsiniz.

Farklı Raf Tasarımları

Ancak bu işler size göre değilse “veririm parası neyse alırım bir raf” diyorsanız da piyasada yüzlerce çeşit raf tasarımı bulabilirsiniz. Ancak hiç biri muhtemelen paragraf aralarında görsellerini paylaştığımız bu raflar kadar farklı ve şık olmayacaktır.

Yeni Moda Modern Alfabe Raf Tasarımları

Bazı anlar vardır, çok uzun cümlelerle bile anlatamazsınız, oysa ki bazı anlar vardır anlatmaya sadece bir kelime bile yetebilir. Tıpkı “aşk”, “kitap”, “ev”, “müzik” kelimelerinden oluşan ve her şeyi tek kelime ile anlatan bu şık raflar gibi….

Kelimeler Raf Oldu

Mekanlara, bir mesaj ekleyerek taze bir dokunuş getiren ve Ricard Mollon tarafından tasarlanmış bu kişiselleştirilebilir raflar sadece anlamları ile değil, renkleri ile de modern dekorasyon tarzlarına katkı sağlıyor.

Harf Raflar ile Dekorasyon

Modernist bir yaklaşımla dekore edeceğiniz mekanınızda, size ilham vereceğine inandığımız bu Avrupa menşeili raflar, şimdilerde farklı tasarımları ile yavaş yavaş ülkemize de girmeye başladı. Hatta bazı işyerlerinde ve modern dekorasyon örneklerinde bu rafların kullanıldığını görüyoruz.

Harf Raf Fiyatları

Bir çok e-ticaret sitesinde farklı tasarımlarına rastlamaya başladığımız harf rafların, burada gördüğünüz Ricard Mollon tasarımları Avrupa da 310 Euro gibi bir fiyatla satışa sunuluyor.

Türkiye de ise buna benzer rafların fiyatı tasarımına göre 50 TL ile 200 TL aralığında değişiyor. Tabi bahsettiğimiz raflar burada gördüklerinizden biraz daha değişik tasarımlara sahipler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir