Evinizi Burcunuza Göre Dekore Edin

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

İnternet icad olmadan önce Burç olayına inanan insanlar, burçlarının o gün ne söylediğini gazetelerden öğrenir para ve aşk hayatlarına ona göre yön vermeye çalışırlardı. Hayatımızın her alanına giren İnternetin keşfi ile birlikte artık insanlar burçlarını ceplerine kadar giren internetten takip eder oldular. Yine hayatlarını burçlarına göre yönlendirmeye devam ettiler. Burçlara inanan insanlardansanız ve bir dekorasyon sitesinde evinizi burcunuza göre nasıl dizayn ve dekore edeceğiniz sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi Burcunuza göre eviniz nasıl olmalı bir bakalım…

Koç, Yay ve Aslan Burcu İçin Ev Dekorasyonu

Ateş (Koç, Aslan, Yay)
Bırak Güneş içeri girsin!
Ateş burçları mutlaka güneşli, iyi aydınlatılmış mekanlara ihtiyaç duyar. Bu renklerin enerjisi çok kuvvetli olduğundan, dekorasyonda az da olsa soğuk renklerde ince çizgilerle yumuşatılmalarında fayda olabilir.

Güneşin her tonu, sarıdan kırmızıya kadar bir çok objede kullanılabilir. Lüks olan tüm dekoratif eşyalar Ateş elementleri için yaratılmışlardır. Eğlenceyi ve gösterişi sevdiklerinden, bir tiyatro sahnesini andıran dekorasyonlara bile kaçabilmektedirler. Yaratıcılıklarını şömine ile artırabilirler.

Koç için kırmızı tonlarında objeler, Aslan için parıltılı, ışıl ışıl ve dore renklerde lüks aydınlatmalar, koltuğa atılmış yastıklar, Yay için turuncu tonlarında ev tekstili, halı ve döşemeler çok uygun olabilir.

Boğa, Başak ve Oğlak Burcu İçin Ev Dekorasyonu

Toprak (Boğa, Başak, Oğlak)
Toprak burçlarının ihtiyacı olan sakin, dingin, mümkünse bahçesi olan bir evdir. Sarıdan kahverengiye kadar toprak renkleri eve hakim olabilir. Tamamlayıcı olarak yeşil tonları kullanılabilir. Evlerini dekore ederken, kilit sözcükler işlevsellik, kalite ve sadelik olmalıdır.

Ahşap renklerinde yer döşemelerinin yanında, taş rengi oturma grupları ve objeler, Toprakların rahat etmesini sağlar.

Boğa için yeşil tonlarında objeler, çiçeklerle süslenmiş bir salon,
Başak için tamamen doğal, geri dönüşümlü malzemeler, aletler,
Oğlak için ise loş ve antikaların kullanıldığı bir köşe çok rahatlatıcı olacaktır. Oğlak koleksiyon yapmayı ve antikalarla ilgilenmeyi sever.

İkizler, Terazi ve Kova Burcu İçin Ev Dekorasyonu

Hava (İkizler, Terazi, Kova)
Hava burçlarının en rahat ettiği mekanlar havadar, modern ve minimalist olanlardır. Timeless mekanlar tam onlara göredir. En sosyal ve entelektüel grup olduklarından, evlerinde topluca sohbet edilecek büyük masalar, büyük oturma gruplarını bulundurmaları uygundur.

Gökdelenler, tepelere konumlanmış siteler hava elementleri için uygun iş ve ev mekanlarıdır. Gök mavisinden lilaya, mordan griye elektrik ve havanın tüm renkleri dekorasyonda kullanılabilir. Akıllı ev sistemleri, teknolojinin hakim olduğu yerleri tercih ederler.

İkizler, yakın çevre ile temasta olabileceği semtlerde, ağırlıklı mavi tonlarında döşenmiş bir evde rahat eder. Fiskos koltuklarına bayılır. Terazi uyumlu, güzel, estetik sanatsal nitelikler taşıyan objelere bayılır.
Kova ise en son teknolojiyi yansıtan cihazların hep yanı başında olmasını, dünya ile iletişim halinde olmayı tercih eder. Büyük bir TV ve müzik sistemi olmazsa olmazıdır.

Yengeç, Akrep ve Balık Burcu İçin Ev Dekorasyonu

Su (Yengeç, Akrep, Balık)
Suni de olsa küçük bir akarsu, havuz veya denize yakın olmak su gruplarını rahatlatır.Yengeç ve Balık evlerinde romantizmi içine alan çiçekli, süslü, renkli köşeler sevginin ve mutluluğun artmasını sağlayacaktır.

Yuvarlak hatlarla döşenmiş yatak odası, süslü bir akvaryum, masaj köşesi, ferah bir banyo tüm sezgileri aktif edecektir.
Yengeç için mutfak en önemli bölümdür. Annelerimizin evi gibi, her zaman evi kek ve pasta kokmalıdır.

Akrepler gizemi sevdiklerinden, biraz loş ve koyu renklerle döşenmiş alanlar konsantrasyonlarını artırabilir. Cinselliğin ön planda olması, yatak odaları için yaratıcı fikirler verecektir.

Balıklar ise daha çocuksu, romantik ve değişken evlerde rahat ederler. Odaların her biri farklı renkte döşenmiş olabilir. Mutluluk veren renkleri turkuaz ve pembedir.

1 Yorum “Evinizi Burcunuza Göre Dekore Edin”

  1. Burçlar gerçekten bu kadar etkilimi, yani evini burçlarına göre dekore eden arkadaşlar var mı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir