Evimi Hangi Renge Boyatmalıyım ?…

Şu sıralar havaların ısınması ile de birlikte aklınızın bir köşesinden evinizi boyatmak mı geçiyor ?… Peki bu sefer hangi renge boyatacaksınız… En sevdiğiniz renk olurmu acaba ? veya mobilyalara uygun bir renk mi seçmelisiniz ?… Yan komşunun seçtiği renk çok güzel acaba o rengi mi seçsem ? şeklinde binbir soru var aklınızda tahminimce… Eğer bu tahminim doğru ise yani  hangi rengi seçeceğinize bir türlü karar veremediyseniz binbirdekor.com olarak karar vermenize yardımcı olacak bir kaç faydalı tavsiye sunalım o zaman…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Evinizi en sevdiğiniz renge boyatabilirsiniz fakat özellikle ışık az ve pencereler küçük ise koyu renklerin evinizi karartabileceğini göz önünde bulundurun
  2. Uyumlu olsun diye mobilyalarınızla aynı renkte boya yapmak bir süre sonra o renkten sıkılmanıza neden olabilir. Aynı rengi hem mobilyalarda hem de duvarlarda uzun süre görmek zamanla gözünüz için hoş bir görüntü olmaktan çıkabilir.
  3. Mobilyalarla kombineyi bir rengin en açık tonu ile en koyu tonlarıyla yaparsanız daha uyumlu olur. Örneğin mobilya veya perdeleriniz sarı ise duvarlarınızı da sarının en açık tonu ile boyatabilirsiniz.
  4. Evinizin odalarını, salonunu, antreyi veya mutfağını ayrı ayrı renklerde veya odayı veya mutfağı en çok kullanan kişinin zevkine göre boyatabilirsiniz.
  5. Özellikle salonlarda ve oturma odalarında tercih edilen bir boyama tekniği de duvarlarda iki renk kullanmaktır. Karşı karşıya bakan iki duvarlarınızı aynı renk diğer iki duvarlarınızı da farklı renkte boyatabilirsiniz. Ya da kanepelerinizin veya koltuklarınızın biraz üstünden açık renk, altta kalan tarafı ise koyu bir renkte boyatabilirsiniz. İki rengin ortasına da her iki rengi içinde barındıran bir bordur çok şık olacaktır. Ayrıca TV sehpanızın bulunduğu tek bir duvarı koyu bir renkte diğer duvarları açık renkte boyamak göze hoş görünecektir.

Bazı markaların en çok satan renkleri:
Dyo: Ihlamur, Yeni Fildişi, Belce Beji, Şampanya
Marshall: Mum Işığı, Vanilya Çiçeği, Kum Beji, Fildişi
Gülen Boya: Açık Fildişi, Sahra Beji, Şampanya, İstanbul Beji

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir