Ev sinema sistemleri ve fiyatları

Geçtiğimiz aylarda yeniden dekore ettiğim evimin eksiklerini yavaş yavaş tamamlamaya çalışıyorum. Parke, boya, tesisat gibi oldukça detaylı bir dekorasyon yaptığım evimde her şeyi mümkün olduğunca en ince ayrıntısına kadar düşündüm. Ev veya ofiste kabloların ortada görünmesinden nefret ettiğimden dolayı, sinema sistemi için ses kablolarını bile yer altından hoporlerlerin koyulacağı yerlere kadar döşedim.  Tabi henüz bir sinema sistemim yok ve malesef kabloların ucu boşta duruyor 🙂  Bu günlerde bir sinema sistemi almayı düşünüyor ve her zaman olduğu gibi kılı kırk yararak araştırmalar yapıyorum. Fakat sinema sistemi, fiyat, ses gücü ve kalite yönünden oldukça göreceli bir kavram. Dolayısı ile bir bilenden destek almak gerekiyor. Bütçeniz ve zevkinize göre bir sinema sistemine karar vermekte oldukça zor. Böyle bir sistem almayı düşünenlere yardımcı olmak amacı ile yaptığım ses sistemi araştırmalarını burada paylaşmak istiyorum. 

5+1 ses sistemlerinin en ucuzlarından bir Sunny SN3SS11. Fiyatı alacağınız yere göre 95 TL ile 115 TL arasında değişiyor. 

Logitech Z-5500… İşte almayı düşündüğüm ve bu sistemi kullanan bir arkadaşımdan olumlu tepkiler aldığım ses sistemi. Fiyat yine göreceli 870 TL ile 990 TL arasında değişiyor…

Ayaklı ses sistemleri arayan binbirdekor.com okurları için LG ‘nin LG HT906TA oldukça şık görünümü ve kalitesine göre uygun fiyatı ile tavsiye edebilirim. Fiyatı, DVD oynatıcısı ile birlikte 600  – 700 TL arasında değişiyor. 

Kalite markalardan biri olan Samsung ‘un HT-D550 modelide DVD oynatıcısı ile birlikte 500 TL civarında ki fiyatı ile oldukça uygun görünüyor. 

Fiyatı uygun ama kaliteli olsun diyorsanız, 250 TL civarındaki fiyatı ile dikkat çeken Philips ‘in HTS2500 modeline göz atmanızda fayda var. Üstelik DVD oynatıcısıda bu fiyata dahil.

İlle de Philips olsun fiyatıda biraz yükseltelim diyorsanız 1000 TL civarında ki fiyatı ile Philips HTS3568 uygun bir seçim olabilir.

Fiyat konusunda çekinceleriniz var ise Goldmaster ürünlerini mutlaka inceleyin. Mesela Comet-V11 … 300 TL civarında ki fiyatı ile oldukça doğru bir seçim…

Standardı biraz yükseltmek istiyorsanız Sony ilk tercihiniz olabilir. BDV-E980W Blu-Ray 3D serisi ile göz dolduran Sony ‘nin bu sistemi 1500 TL civarında… 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir