Ev Dekorasyonuna Sokak Sanatı Dokunuşları

Değişik duvar dekorasyon fikirleri ve örnekleri farklı dekorasyon tarzlarından hoşlanan binbirdekor.com takipçileri için sayfalarımızda yer almaya devam ediyor. Hatırlarsanız daha önceki sayfalarımızda bu tür farklı duvar dekorasyonlarından hoşlanan takipçilerimiz için, yaratıcı duvar boyama teknikleri ve serbest çizimlerle duvar dekorasyonlarından örneklerler vermiştik ve bu makaleler okurlarımızdan tarafından çok ilgi görmüştü.

Bu sayfamızda ise biraz daha cesaret isteyen, değişik bir uygulamayı sizlerle paylaşacağız. Cesaret isteyen diyoruz zira sokakların özgür ruhunu bu defa salonlarınıza, oturma odalarınıza taşıyacağız. “Sokakta hayat var” diyenler için hayat dolu sokak sanatının enerjisini ev dekorasyonlarına entegre edeceğiz.

Biraz kabaca olacak belki ama sokak sanatı etkileyici sonuçlarla tüm ev dekorasyon kurallarını alt üst ediyor. Yükselen modern dekorasyon tarzları bu trendi sokaklardan ilk önce sanat galerilerine, ardından müzelere ve şimdi de evlere kadar taşırken, binbirdekor.com olarak zor gibi görünen bu sanatı bu tarzdan hoşlananlar için oldukça basit yöntemlerle evlerinize katmanız için fikirler sunacağız.

Sokak sanatı yüksek etkiye sahip bir boya efektidir, bu nedenle küçük mekanlarda çok işe yarar. Ancak herhangi bir riske karşın doğrudan duvarlarınızın kendisini boyamak yerine büyük bir kanvas veya MDF plaka kullanmanızı öneririz. Bu aynı zamanda canınız istediğinde sanat eserinizin yerini değiştirebilmenize olanak verir 🙂

Mor ve mavi veya pembe ve turuncu gibi beş veya altı tamamlayıcı renkten oluşan bir renk paleti seçin ve vurgu yapmak için bir tane kontrast renk tonu eklemeyi deneyin. Bu görünümü oluşturmak için her bir renge büyük miktarlarda ihtiyaç duymayacağınız için küçük ambalajlardaki boyaları kullanın. Boyaya başlamadan ortalığı kirletmemek ve zemini korumak adına yapı marketlerde bulabileceğiniz plastik örtüleri mutlaka yere serin.

Yumuşak bir fırça kullanarak tabanı oluşturun. Bu katman kuruduktan sonra, her boya kutusunu kendi sıkma şişesine dökün ve yüzeyinizin üzerinde boya şeritleri oluşturun.

Ancak burada en önemli konu hazırlayacağınız sanat eseriniz için bir tema bulmanız olacaktır. Foto galerimizde sizler için bir araya getirdiğimiz örneklere göz atarak ilham alabilir, sıradışı duvar dekorasyonlarına imza atabilirsiniz…

GRAFFİTİ SANATI İLE DUVAR DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir