En Güzel Fon Perde Modelleri 2020

2020 Perde Modası

Ev dekorasyonunu şık perdeler ile taçlandırmak isteyen okurlarımız için 2020 Perde Modelleri ve tasarımlarına göz atmaya devam ediyoruz arkadaşlar. Bu bağlamda daha önce 2020 tül Perde Modelleri ve 2020 Salon Perde Modelleri ile salon için 2020 Salon tül Perde Modelleri sayfalarımıza konuk olmuşlardı. Bu sayfamızda ise başlıktan da anlayacağınız üzere 2020 Fon Perde Modelleri ile Kısa Fon Perde Modelleri ve Tül Fon Perde Modelleri gibi konulara göz atıyor, dekorasyonunuza katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Dolayısı ile bu makaleye ve içeride ki örneklere göz atmadan perde yaptır-mamanızı öneririz. Sonuçta perde pahalı bir olay ve beğenmediğinizde tüm daire perde olayına yeniden girmeniz kolay olmayacaktır.

Fon Perde Kumaşları Tasarımları

Aslında fon perdeler işlevselliği olmayan yani bir perdeden beklenildiği gibi örtmeyen, gizlemeyen ürünlerdir. Evdeki tek vasıfları dekoratif amaçlı kullanılmalarıdır. Pencerelerde kullanılan bilindik katlamalı yada tül gibi perdelerin sağı ve soluna gelecek şekilde hazırlanan görsel düşünce ile tasarlanmış perdeler. Fakat ev dekorasyonuna, özellikle de doğru yapıldığında salon dekorasyonuna olan artı etkisi hiç de azımsanamaz.

Fon Perde Yaptırmak

Tabi dekorasyona olan bu artı etkisi nedeni ile bir çok insan, her ne kadar bu ürünler işlevsel açıdan faydalı olmasa da salonlarında böyle bir perde görmek istiyor. Kısacası bir zamanların çok çok moda fon perdeleri, yeni perde dekorasyon trendleri arasına girerek salonlarımızı süslüyorlar. Üstelik bu perdeler şimdilerde yeni kumaşlar, geliştirilen yeni tekniklerle eskiye nazaran daha şık, daha dekoratif ve tabi ki daha fazla dekoratif etkili.

Salon İçin Fon Perde

Özellikle zarif salon dekorasyonlarının hiç bir zaman vazgeçilmeyen enstrümanları arasında yer alan bu şahane perdeler, özellikle klasik tarzla dekore edilmiş salonlarda dekoratif bir aksesuardan daha çok, tamamlayıcı bir argüman görevi üstleniyor, salon atmosferini veya salonun kimliğini tamamen değiştiriyorlar. Hele de salon dekorasyonuna uygun kumaş ve tasarımlar seçilirse…

Dekorasyona Uygun Fon Perde Modelleri

Mesela salonun tek duvarına uygulanan duvar kağıdı ile aynı renk ve desene sahip bir fon perde tasarımı veya oturma gruplarının döşemelik kumaşlarından hazırlanmış bir fon perde modeli salon dekorasyonunda ince ve elegant detaylar katarak, konuklarınızın dekorasyon zevkinizi alkışlamasına yol açacaktır.

Doğru Perdelik Kumaş Seçimi

Tabi bu alkışı hak etmek için yukarıda da bahsettiğimiz gibi son derece doğru adımlar atılması, renk, desen ve tasarım seçeneklerinin ustaca tercih edilmesi şart. Aksi takdirde alkış yerine, dekorasyon konusunda ne kadar zevksiz olduğunuzun dedikodu konusu olması içten bile değil.

Kısacası doğru yapılan fon perde uygulamaları modern tarzda dekorasyondan hoşlanan, hatta klasik dekorasyon tarzlarından nefret edenlerin bile şapka çıkaracağı bir durum yaratır. Belki sizde modern tarzlardan hoşlanıyorsunuz ve tesadüfen bu sayfada bulunuyorsunuz dur.

Ancak, fon perdeleri düşünmüyorsanız bile sizler için seçtiğimiz ve görsellerini paragraf aralarında paylaştığımız bu güzel perdelere göz attıktan sonra muhtemelen fikriniz değişir ve belkide salonlarınızda böyle bir perde kullanmayı ciddi ciddi düşünebilirsiniz…

 

2 Yorum “En Güzel Fon Perde Modelleri 2020”

  1. Ya bu fon perdeler çok güzel bayılıyorum vallahi ama fiyatları çok farklı sabit değil yani ….Kafası karışıyo insanın

  2. Bu sıralarda salonum için bu tip bir fon perde düşünüyorum ancak farketiyseniz araştırırken, fiyatlar anormal derece farklı. 7 TL’den başlayan fiyatlar 100 TL lere çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir