En Güzel Ağaç Evi Görselleri

Ahşap Ev Modelleri Fiyatları Projeleri

Binbirdekor.com’un bu sayfasında farklı bir konu ile huzurlarınızdayız. Doğa ile bütünleşmek isteyen okurlarımız için, bir arsası olup da buraya değişik bir ev kondurmak isteyen okurlarımız için ahşap ev maliyeti ve ahşap ev fiyatları gibi konuları inceliyor, 1.5 katlı ahşap ev modelleri ile iki katlı ahşap ev yapımı hakkında bilgiler sunuyor, ahşap ev içi modelleri ve görsellerini beğenilerinize sunuyoruz…

Maketten Ahşap Ev

İnsanlar yıllar geçtikçe uzaklaştıkları doğadan, ortada doğru dürüst bir doğa kalmadığı için her ne kadar kopma noktasına gelseler de, bir şekilde doğaya olan özlemlerini bastırmak için ilginç fikirler buluyorlar.

 

Bu duruma verebileceğimiz en bariz örnek ise ağaçlara yapılan evler sanırım. Ülkemizde fazla örneğine rastlamadığımız bu tip yapılar, özellikle Amerika’da çok rağbet görüyor. Ülkemizde ise böyle bir hayali olanlar için ise genel olarak ahşap ev modelleri maket halinde kalıyorlar.

Konteyner Ev Yerine Ağaç Ev

Biraz daha sınırlarını zorlayanlar ise ağaç evler yerine belki de maliyetleri çok düşük olduğundan prebfabrik ve konteyner evler tercih ediyorlar. Amerikalılar ise ilk başlarda çocukları için yaptıkları küçücük ağaç evlerin yerine, ‘doğaya kaçış’ adı altında aileleri ile kalabilecekleri, hafta sonlarında ormanı, temiz havayı yaşayabilecekleri kocaman evler inşa ediyorlar ağaçlara. Hatta bu bir sektör haline gelmiş oralarda.

Ağaç Evi Ustaları

Discovery Kanal‘ı izleyenler bilirler burada yayınlanan Ağaç Evi Ustaları programında ağaç evi ustası Pete Nelson ve ekibi ağaçların üstlerinde peri masallarından fırlamış gibi evler inşa ediyorlar. Emin olun doğa hayranlarının bu kanalda ki bu programı izlerlerken içlerindeki yağlar eriyor.

Prefabrik ve Konteyner Evler Hakkında Tüm Bilgiler

Doğanın Dokusu Bozulmasın

Anlayacağınız bizlerdeki yaylalık olayının yerini onlarda yemyeşil orman içine ormanın dokusunu bozmadan inşa edilen ağaç evler almış. Bakın burası çok önemli, “doğanın dokusunu bozmadan”, zira bizde ki gibi el değmemiş masalsı yayları beton ormanına çevirmiyorlar.

Foto galerimizde de göreceğiniz üzere bu ağaç evler doğanın doğal güzelliğini bozmak yerine çokta yakışmış, çokta güzel olmuşlar. Kim böyle bir evde hafta sonu geçirmek istemez ki ?…

EN GÜZEL AĞAÇ EVİ ÖRNEKLERİNE GÖZ ATIN

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir