En Çok Tercih Edilen Renkler (Dış Cephe)

En Çok Tercih Edilen Dış Cephe Boya Renkleri

Hem iç, hem dış cephe duvar boyası renkleri sayfalarımızda sizler için incelenmeye devam ederken, geçtiğimiz günlerde binbirdekor.com olarak ülkemizde iç cephe dekorasyonunda en çok tercih edilen renkler iç cephe başlığı ile sunmuştuk siz değerli okurlarımıza. Yine yakın bir zaman önce boya markalarının dış cephe ürünlerini, filli boya dış cephe renkleri ve dyo boya dış cephe renkleri etiketleri ile beğeni ve bilgilerinize sunmuştuk hatırlarsanız.

Dış Cephe Boya Renkleri Görseller

Ayrıca çeşitli dış cephe renk uygulamalarından örnekleri de villa dış cephe boya renkleri yada 3 katlı ev dış cephe boya renkleri veya apartman dış cephe renkleri gibi başlıklar altında sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise, yine ülkemizin  dış cephe dekorasyonunda en çok tercih ettiği renkleri örnekleyip, en güzel dış cephe boya renklerini birbirinden güzel  görseller eşliğinde sizlerle paylaşacağız…

 

Dış Cephe Duvar Renkleri Mavi Tonlar

Mavi tonları; sakinliğin, duygusal dengenin, duyarlılık ve güvenin rengidir. Gökyüzü ve denizi temsil eden mavi tonları, yatıştırıcı olmakla beraber çok uzaktan bile fark edilebilir niteliktedir.

Yeşil Tonlarında Dış Cephe Boya Renkleri

Yeşil tonları, sakinleştirici bir etkiye sahiptir. aynı zamanda huzur ve umut verir. Yenilenmeyi, gençliği ve rahatlığı simgeler. Güven duygusunun oluşmasına yardımcı olur.

Dış Cephe Dekorasyonunda Toprak Tonları

Dış mekanda toprak tonlarından hareketle Kiremit, Bej, Taba, Açık Kahve ve Toprak tonlarını kullanabilirsiniz. Sarı tonları ile yapacağınız kombinasyonlarla seçtiğiniz toprak tonu daha soft görünecektir.

Dış Cephe Renkleri Kiremit Tonları

Yeşil tonlar kullanılarak boyanan binalar doğayla bütünleşerek çevresine sakinlik ve huzur yansıtacaklardır. Antik Yeşil, Kar, Çağla, Söğüt Yeşili, Defne Yaprağı, Bal Köpüğü tonlarını tek başına ya da kendi aralarında kombine ederek kullanın.

Sarı Renkli Dış Duvar Boyası

Bodrum Mavi, Okyanus Mavi yada Gece Mavisi ile gökyüzü sonsuzluğuna bürünebileceğiniz gibi Trianon Gri ya da Beton Gri ile yok görünmeyi tercih edebilirsiniz.

Gri Tonlarında Dış Cephe Duvar Boyası Renkleri

Saray Pembe veya Kayısı tonlarını kullanarak alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. Şeker görünümünde çekici renklerle eviniz daha sevimli görünecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir