El Yapımı Kütük Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Tasarım Ağaç Sehpalar

Binbirdekor.com olarak doğal dekorasyon ürünleri ve doğal dekorasyon uygulamalarından yana olduğumuzu her zaman vurgulamışızdır. Özellikle küçük esnafın el emeği ile ürettiği ürünler her daim bizi cezbeder. Tıpkı şimdi inceleyeceğimiz el yapımı kütük sehpa modelleri gibi. Aslında bu konu da daha önce bir kaç makale yayımlamıştık. Mesela, Ağaç dilimli sehpa yada Ham Ahşap Sehpa modelleri gibi konularımızda Ceviz Kütük Sehpa ve Zeytin Kütük Sehpa modellerinden örnekler sunmuştuk. Bu ürünler siz değerli okurlarımızdan da fazlaca ilgi görmüştü. Ancak birazdan göreceğiniz el yapımı doğal ahşap sehpaları da çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Dolayısı ile şu sıralar aklınızdan hem şık, hem doğal bir sehpa almak geçiyorsa bu özel tasarım sehpalara mutlaka göz atmanızı öneririz.

Doğal Ahşap Sehpa Modelleri

Ağaç yüzyıllardan bu yana insanın en yakın dostu olmuştur. Bırakın mavi dünyamıza sağladığı en önemli destek olan oksijeni, yakacak olarak, silah olarak, kağıt olarak, barınak olarak, mobilya olarak dünyanın varoluşundan bu yana insanoğluna hizmet etmiştir. İnsan her ne kadar nankörlük edip ağacı önemsizleştirmeye çalışsa da ağaç yerine yeni teknolojilerle başka hammaddeler ve sarf malzemeleri üretse de her başı sıkıştığında ağaca sarılmıştır. Kimi insanoğlu ise ağaçtan hiç ayrılmamış, ağacın doğallığı ile yaşamayı tercih etmiştir. Yaşamlarında evlerinde her zaman ağacın önemli bir yeri vardır. Bu sayfada olduğunuza göre muhtemelen siz de ahşabın natürel görünümü sıcak, samimi dokusu ile yaşamak niyetindesiniz. O halde gelin şu sehpa modellerini hep birlikte incelemeye başlayalım.

El Yapımı Kütük Sehpa Tasarımları

Kütük sehpalarla ilgili olarak bir piyasa araştırması yaptığınızda karşınıza genel olarak ceviz yada zeytin ağacından yapılmış kütük sehpalar çıkıyor. Ancak bu gün biz sizlere Ardıç ağacından yapılan sehpalardan bahsedeceğiz. Eğer olaya “ağaç olsun da ne olursa olsun” gözü ile bakmıyorsanız veya ağaçtan biraz anlıyorsanız yada en azından Ardıç ağacının özellikleri hakkında bilginiz var ise Burada ne anlatmak istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Ardıç Ağacından Şahane Kütük Sehpalar

Bu ağaç hakkında bilgisi olmayan okurlarımız için öncelikle Ardıç ağacı hakkında biraz bilgi vermek isteriz. Ardıç ağacı hakikaten çok ilginç bir ağaçtır arkadaşlar. Bir kere üreme ve çoğalma sistemi bile tuhaf bu ağacın. Varlığını Ardıç kuşuna borçlu olan bu ağaç bu kuş sayesinde üreyip çoğalabiliyor. Dolayısı ile ardıç kuşunun ardıç ağacının annesi olduğunu söyleyebiliriz 🙂 Son derece dayanıklı ve güçlü olan bu ağaç ılıman bölgelerde ağaç olarak yetişirken, soğuk iklimlerde ise çalı boyuna kadar uzayabiliyor. Bünyesinde Silisik asit barındıran ardıç ağacının en güzel özelliklerinden biri ise inanılmaz dekoratif kütük desenleridir.

En Güzel Kütük Desenleri Ardıç Ağacında

Zaten bizi asıl ilgilendiren de bu yani işin desen ve dekoratif tarafı. Bu ağacın paragraf aralarında da gördüğünüz üzere muhteşem desenleri var arkadaşlar. Ardıç ağacının içini hayatı boyunca hiç görmeyenler bunların imitasyon olduğunu düşünebilirler, fakat emin oldun tamamen doğal görünü bu. Şimdi eğer gerçekten doğal dekorasyon tutkunu iseniz gözlerinizi kapatın ve bu güzel sehpaları oturma odalarınızda hayal edin… Ne dersiniz çok güzel değiller mi ?..

Ardıç Kütük Sehpa Fiyatları

Hem sağlam hem de çok şık bir görselliğe sahip olan bu sehpaların fiyatlarına gelecek olursak. Suntalam sehpaların bile minimum 250 TL civarında satıldığı bir piyasada bu ürünlerin çok çok uygun fiyatlarla satıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira tamamen el emeği ve göz nuru olan bu sehpalar 400 TL ile 500 TL aralığında fiyatlarla satışa sunuluyor. Üstelik arada hiç bir aracı olmadan direk üreten kişiden satın alabiliyorsunuz. Dolayısı ile eğer bu sehpaları beğendiyseniz tam benim evime göre diyorsanız üreticisi olan Cemil Kar ile 0 535 849 58 44 numaralı telefondan direk olarak görüşebilir, detaylı siparişlerinizi verebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir