Duvar Kağıdı Rulo Hesabı

Duvar Kağıdı Rulo Hesaplama

Duvar kağıtları, teknolojinin de verdiği üstünlük ve kolayca uygulanabilir olması nedeni ile, dekorasyonda yeni trendlerden biri oldu. Şu sıralar hemen herkes evlerinde , en azından salonlarında duvar kağıdı görmek istiyor. Bu nedenle de duvar kağıdı işçilik fiyatı başta olmak üzere buna bağlı olarak duvar metrekare hesaplama gibi sorgular yapıyor internet üzerinden.

Bir Duvara Kaç Rulo Duvar Kağıdı Gider

Maliyeti merak edenlerin bir çoğunun yaptığı Google aramaları ise genel olarak üsteki başlıktan ibaret. Bunun yanında 16 metrekare duvar kağıdı yada 7 m2 duvar kağıdı gibi detaylı sorgulamalarda yapanlar yok değil hani. Aslında maliyet konusu sizi bu kadar zorluyorsa yada kısıtlı bir bütçeniz olmasına rağmen duvarlarınızda duvar kağıdı görmek istiyorsanız bunu kendinizde çok çok uygun fiyatlara yapabilirsiniz.

Sonuçta rulosu 10 tl duvar kağıdı modelleri ile işçilik ödemeden bu işi neredeyse bedavaya getirebilirsiniz. Bunun için sadece biraz el becerisi ve binbirdekor’un burada sunduğu bilgilere sahip olmanız yeterli olacaktır.

Duvar Kağıdı Kendin Yap

Evde duvarlarınızı kendi kendinize bu güzel kağıtlarla kaplamayı düşünüyorsanız, işiniz hiçte zor sayılmaz. Sadece biraz dikkat, el becerisi ve çocuklardan birinin yardımına ihtiyacınız olacaktır. Nereden başlamalıyım diye soracak olursanız, duvar kağıdı almakla diyebilirim:) Peki kaplayacağımız duvara kaç rulo duvar kağıdı gider ? bunu nasıl hesaplayacağız?… İşte burada binbirdekor.com devreye giriyor ve sizlere duvar kağıdı rulo hesabı hakkında bilgiler sunuyor…

Koçtaş Duvar Kağıdı Modelleri ve Fiyatları için TIKLAYINIZ !..

Kaç Adet Duvar Kağıdı Rulosu Kullanmalıyız?

Bu hesabı yapmak oldukça kolay, öncelikle bir metre alın ardından duvarın en ve boy ölçüsünü yazın çıkan m² ölçüsüdür. Duvar kağıdı rulosu dünya standartları en 53 cm boyu ise 10.05 metredir.Bir duvar kağıdı rulosu 5,32 m² alan kaplar. Desenli duvar kağıdı hesaplaması düz kağıtlara göre daha farklıdır, desenli duvar kağıtları uygulama sırasında fire çıkartır ve düz kağıda göre satın alınırken her zaman 1 yada 2 adet fazla alınmalıdır.

Rulo Metre Hesaplama

Duvar boyu 2,50 altında olan alanlar için 4 boy duvar kağıdı, 2,50 üstünde olan yükseklik için 1 sıraya 4 boy kağıt kesilmelidir. duvar kağıdı uygulama öncesi gereken fire paylarını hesap etmelisiniz.

5.32 m² alan kaplayan duvar kağıtları ; Ortalama 5,00 m² ve 5,32 m² alan kaplayan duvar kağıtları, genel olarak Alman, İtalyan ve Belçika malı ithal duvar kağıtlarıdır.

Fazla Duvar Kağıtlarını Atmayın !..

Eğer duvar kağıtlarınızı kendiniz kaplamıyor da bir firmaya veriyorsanız, duvar kağıdı uygulaması sırasında mutlaka montajı takip etmenizi öneririz arkadaşlar. Montaj için açılan rulo sayısını not edin. Bu hesabı bildikten sonra, sizi kandırma ihtimalleri olmaz.

Ayrıca anlaştığınız rulo sayısı üzerinden montajdan sonra arta kalan duvar kağıtlarını muhafaza edin. Bir kaç yıl sonra, yırtılan yıpranan bir yer olduğunda aynı seri duvar kağıdını bulmanız neredeyse imkansızdır. Emin olun ilerde bir gün bir yerlere mutlaka lazım olur.

3 Yorum “Duvar Kağıdı Rulo Hesabı”

  1. Duvarlar çok kötüydü boyatmak lazımdı. Duvar kağıdı daha ucuza gelir dediler ama ustalar çok para istediler. Kendim duvar kağıdını internetten alsam acaba kendim yapıştırabilir miyim duvara. Kendime güvenemiyorum. Yoksa burda hesap güzel anlatılmış anladım yani.

  2. Bu hesap doğru çıkıyo mu deneyen var mı. Bazı rulaların ebatları farklı oluyor onlarda nasıl yapılacak ki hesaplama ?

  3. Korkut kardeş ben buradan aldığım hesapla yaptım tam net çıkıyor. Yani konu ve hesap doğru gönül rahatlığıyla yaptırabilin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir