Duvar Kağıdı Rulo Hesabı

Duvar kağıtları, teknolojininde verdiği üstünlük ve kolayca uygulanabilir olması nedeni ile, dekorasyonda yeni trendlerden biri oldu. Evde duvarlarınızı kendi kendinize bu güzel kağıtlarla kaplamayı düşünüyorsanız, işiniz hiçte zor sayılmaz.

Sadece biraz dikkat, el becerisi ve çocuklardan birinin yardımına ihtiyacınız olacaktır. Nerden başlamalıyım diye soracak olursanız, duvar kağıdı almakla diyebilirim:) Peki kaplayacağımız duvara kaç rulo duvar kağıdı gider ? bunu nasıl hesaplayacağız?… İşte burada binbirdekor.com devreye giriyor ve sizlere duvar kağıdı rulo hesabı hakkında bilgiler sunuyor…

Evimiz’de kaç adet duvar kağıdı rulosu kullanmalıyız bu hesabı yapmak oldukça kolay, öncelikle bir metre alın ardından duvarın en ve boy ölçüsünü yazın çıkan m2 ölçüsüdür. Duvar kağıdı rulosu dünya standartları en 53 cm boyu ise 10.05 metredir.Bir duvar kağıdı rulosu 5,32 m2 alan kaplar.Desenli duvar kağıdı hesaplaması düz kağıtlara göre daha farklıdır, desenli duvar kağıtları uygulama sırasında fire çıkartır ve düz kağıda göre satın alınırken her zaman 1 yada 2 adet fazla alınmalıdır.

Duvar boyu 2,50 altında olan alanlar için 4 boy duvar kağıdı, 2,50 üstünde olan yükseklik için 1 sıraya 4 boy kağıt kesilmelidir. duvar kağıdı uygulama öncesi gereken fire paylarını hesap etmelisiniz.

5.32 m2 alan kaplayan duvar kağıtları ; Ortalam 5,00 m2 ve 5,32 m2 alan kaplayan kağıtlar alman , italyan, belçika malı ürünlerdir.

Duvar kağıdı uygulama sırasında mutlaka montajı takip edin açılan rulo sayısını not ediniz artan boy duvar kağıtlarını muhafaza edin.


 

       

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Işıklı Cam Tuğla Yapımı

Yeni yıla henüz zaman var ama, biz sadece yılbaşı süsü olarak değil, gece lambası, bahçe aydınlatması  ve ya başka bir...

Kapat