Duvar Kağıdı Rulo Hesabı

Duvar Kağıdı Rulo Hesaplama

Duvar kağıtları, teknolojinin de verdiği üstünlük ve kolayca uygulanabilir olması nedeni ile, dekorasyonda yeni trendlerden biri oldu. Evde duvarlarınızı kendi kendinize bu güzel kağıtlarla kaplamayı düşünüyorsanız, işiniz hiçte zor sayılmaz.

 

Sadece biraz dikkat, el becerisi ve çocuklardan birinin yardımına ihtiyacınız olacaktır. Nerden başlamalıyım diye soracak olursanız, duvar kağıdı almakla diyebilirim:) Peki kaplayacağımız duvara kaç rulo duvar kağıdı gider ? bunu nasıl hesaplayacağız?… İşte burada binbirdekor.com devreye giriyor ve sizlere duvar kağıdı rulo hesabı hakkında bilgiler sunuyor…

Bir Duvara Kaç Rulo Duvar Kağıdı Gider

Evimiz’de kaç adet duvar kağıdı rulosu kullanmalıyız bu hesabı yapmak oldukça kolay, öncelikle bir metre alın ardından duvarın en ve boy ölçüsünü yazın çıkan m2 ölçüsüdür. Duvar kağıdı rulosu dünya standartları en 53 cm boyu ise 10.05 metredir.Bir duvar kağıdı rulosu 5,32 m² alan kaplar. Desenli duvar kağıdı hesaplaması düz kağıtlara göre daha farklıdır, desenli duvar kağıtları uygulama sırasında fire çıkartır ve düz kağıda göre satın alınırken her zaman 1 yada 2 adet fazla alınmalıdır.

MUTLAKA GÖRMELİSİN !..   Kendi Duvar Kağıdını Kendin Yapıştır !..

Rulo Metre Hesaplama

Duvar boyu 2,50 altında olan alanlar için 4 boy duvar kağıdı, 2,50 üstünde olan yükseklik için 1 sıraya 4 boy kağıt kesilmelidir. duvar kağıdı uygulama öncesi gereken fire paylarını hesap etmelisiniz.

5.32 m² alan kaplayan duvar kağıtları ; Ortalama 5,00 m² ve 5,32 m² alan kaplayan duvar kağıtları, genel olarak Alman, İtalyan ve Belçika malı ithal duvar kağıtlarıdır.

Fazla Duvar Kağıtlarını Atmayın !..

Eğer duvar kağıtlarınızı kendiniz kaplamıyor da bir firmaya veriyorsanız, duvar kağıdı uygulaması sırasında mutlaka montajı takip etmenizi öneririz arkadaşlar. Montaj için açılan rulo sayısını not edin. Bu hesabı bildikten sonra, sizi kandırma ihtimalleri olmaz.

Ayrıca anlaştığınız rulo sayısı üzerinden montajdan sonra arta kalan duvar kağıtlarını muhafaza edin. Bir kaç yıl sonra, yırtılan yıpranan bir yer olduğunda aynı seri duvar kağıdını bulmanız neredeyse imkansızdır. Emin olun ilerde bir gün bir yerlere mutlaka lazım olur. 

 

Aramalar : 16 metrekare duvar kağıdı duvar kağıtları duvar metrekare hesaplama 15 metrekare duvar kağıdı koçtaş duvar kağıdı duvar kağıdı nasıl yapılır

 
MUTLAKA GÖRMELİSİN !..   Duvar Kağıdı 2011

3 Yorum “Duvar Kağıdı Rulo Hesabı”

  1. Duvarlar çok kötüydü boyatmak lazımdı. Duvar kağıdı daha ucuza gelir dediler ama ustalar çok para istediler. Kendim duvar kağıdını internetten alsam acaba kendim yapıştırabilir miyim duvara. Kendime güvenemiyorum. Yoksa burda hesap güzel anlatılmış anladım yani.

  2. Bu hesap doğru çıkıyo mu deneyen var mı. Bazı rulaların ebatları farklı oluyor onlarda nasıl yapılacak ki hesaplama ?

  3. Korkut kardeş ben buradan aldığım hesapla yaptım tam net çıkıyor. Yani konu ve hesap doğru gönül rahatlığıyla yaptırabilin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Işıklı Cam Tuğla Yapımı

Yeni yıla henüz zaman var ama, biz sadece yılbaşı süsü olarak değil, gece lambası, bahçe...

Kapat