Duvar Kağıdı Nasıl Çıkarılır

Mekan dekorasyonunda son trend duvar kağıtları ve üstelik yeni trend duvar kağıtlarıda oldukça şık ve modern…Ancak hali hazırda kullandığınız duvar kağıtlarını bu yeni trend duvar kağıtları ile değiştirmeyi düşünüyorsanız sizi oldukça zahmetli bir iş bekliyor. Çünkü senelerdir kullandığınız duvar kağıdını duvardan sökmek, yeni duvar kağıdını yapıştırmaktan daha zor bir iş. duvar kağıdını çıkarmak için aparat veya kimyasalları piyasada kolay kolay bulamazsınız. Bu nedenle binbirdekor.com olarak duvar kağıdınızı zorlanmadan sökebileceğiniz bir kaç öneride bulunacağız siz değerli okurlarımıza….

 

 
Önce duvar kağıdının köşesinden veya açılan bir yerinden başlayarak kağıdı sıyırıp bütün üst katmanı alın.
Bahçe spreyi, küçük el spreyi veya suyu ince püskürtecek herhangibir sprey tabancasını sıcak su ile doldurun. İçine biraz sıvı bulaşık deterjanı ekleyin ve duvarda kalan kağıt artıklarına püskürtün.
Yumuşayan duvar kağıdını köşesinden sıyırıp çıkartın. Yine de kalan yumuşak kağıt artıkları olursa bir spatula yardımı ile bastırmadan kağıdı sökün.
Son olarak duvarda kalan görünmez yapıştırıcı kalıntıları ve köpüklü suyu temiz, ıslak bir süngerle yukardan aşağıya doğru silip temizleyin.
Yaklaşık 24 saat sonra duvarınız kuruduğunda tekrar yapıştırıcı kalıntılarını kontrol edip gerekirse zımpara ve spatula ile duvarınızı düzeltip kalıntılardan arındırın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir