Duvar boyası renk seçimi tavsiyeleri

Duvar rengi nasıl seçilir duvarlar için uyumlu renkler duvarlarımı hangi renge boyamalıyım duvar rengi ve mobilya uyumu…

duvar boyası renk seçimi

Efendim yaz nihayet geldi, sanırım çoğunuz uzun bir kış boyunca ev dekorasyonunuz için kafanızda bir çok proje tasarladınız ve bunları hayata geçirmek için yaz aylarının gelmesini beklediniz. Artık kolları sıvayıp işe girişme zamanı ve büyük bir ihtimalle bu işe duvarların rengini değiştirmek ile başlayacaksınız. Peki duvarlarınız için hangi rengi seçeceğinize karar verdiniz mi ? yada karar verdiğiniz renk acaba doğru bir ton mu ? evinizin dekorasyonu ve mobilyaları ile uyumlumu ? acaba daha iyi ve trend bir renk daha varmı ?… Bu sorular listesini uzattıkça uzatabiliriz, ancak binbirdekor.com olarak aklınıza takılan bütün bu soruları bu makalemizde yanıtlamaya çalışacağız. İşte sizlere yeni boyayacağınız duvarlar için renk seçimi tüyoları

duvar boyası renk seçimi_2

Duvarlarınız için boya rengi seçerken aklınızdan en sevdiğiniz renk geçebilir, fakat evinizde ışık az ve pencereler küçük ise koyu renklerin evinizi karartabileceğini göz önünde bulundurun.
Uyumlu olsun diye mobilyalarınızla aynı renkte boya yapmak bir süre sonra o renkten sıkılmanıza neden olabilir. Aynı rengi hem mobilyalarda hem de duvarlarda uzun süre görmek zamanla gözünüz için hoş bir görüntü olmaktan çıkabilir.
Mobilyalarla kombineyi bir rengin en açık tonu ile en koyu tonlarıyla yaparsanız daha uyumlu olur. Örneğin mobilya veya perdeleriniz sarı ise duvarlarınızı da sarının en açık tonu ile boyatabilirsiniz.

duvar boyası renk seçimi_3

Evinizin odalarını, salonunu, antreyi veya mutfağını ayrı ayrı renklerde veya odayı veya mutfağı en çok kullanan kişinin zevkine göre boyatabilirsiniz.
Özellikle salonlarda ve oturma odalarında tercih edilen bir boyama tekniği de duvarlarda iki renk kullanmaktır. Karşı karşıya bakan iki duvarlarınızı aynı renk diğer iki duvarlarınızı da farklı renkte boyatabilirsiniz. Ya da kanepelerinizin veya koltuklarınızın biraz üstünden açık renk, altta kalan tarafı ise koyu bir renkte boyatabilirsiniz. İki rengin ortasına da her iki rengi içinde barındıran bir bordur çok şık olacaktır. Ayrıca TV sehpanızın bulunduğu tek bir duvarı koyu bir renkte diğer duvarları açık renkte boyamak göze hoş görünecektir.

 

       

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İstikbal Ametisttherapy yatak özellikleri ve fiyatları

Ametist taşının özellikleri İstikbal ametisit yatak özellikleri fiyatları rahat yatak modelleri... Yaşamın hergün dahada bir hengameli hale geldiği, şehir hayatının...

Kapat