Dünyanın En Güzel Otel Projesi

Dünyanın en güzel otelleri Çin otelleri ilginç mimari binalar farklı mimari tasarımlar enteseran yapılar mükemmel mimariler…

Bütün icatlar ihtiyaçlardan doğar. İnsanoğlu her mutaçlığında veya başı her sıkıştığında dehşetengiz zekasını kullanarak bir şeyler keşfetmiş ve bunu kendi hizmetine sokmayı başarmıştır. Bunun en son örneğini ise Çin’de karşımıza çıkan Ark Otel‘de görüyoruz.

Başta kâr amacı gütmeyen “Rus Sürdürülebilir Mimarlık ve Yapı Konseyi” başkanlığı olmak üzere bir çok mimar birliğinin üyesi ve başkanlığını yapan Moskova asıllı mimar Alexander Remizov‘un sahibi olduğu Remistudio isimli bir Rus mimarlık firması Çin’de ilginç bir otel tasarımına imza atmış.

Ark Otel olarak adlandırılan bu otel, deprem, tusunami ve diğer doğal afetlere dayanacak şekilde tasarlanmış. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir mimarlık projelerinden olan Ark yüzen otel, yağmur suyu toplama sistemi, fotovoltaik güneş pilleri, kendi kendini temizleyen ve geri dönüştürülebilir Ethyltetrafluoroethylene (ETFE) tabakası ile korunan bir kabuk sistemi gibi donanımlara sahip. Ark Otelin en önemli özelliği ise yüzebiliyor olması.

DÜNYANIN EN GÜZEL MİMARİLERİ (ARK OTEL)

       

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
2015 Mutfak Dekorasyon Önerileri Trendleri

2015 Mutfak dekorasyon fikirleri en güzel mutfak dekorasyonları tavsiyeleri yeni sezon mutfak dolabı örnekleri resimleri mutfak dekorasyonunda farklı fikirler... Mutfağın...

Kapat