Doğa Dostu Organik Nevresim Takımları 2021

Tamamen Organik Nevresim Takımları

Organik tekstil ürünleri zaman zaman binbirdekor.com sayfalarında sizler için editörlerimiz tarafından inceleniyor. Organik tekstil üreten firmalar ve markaların ürünlerine göz atıyoruz. Bu konu da bir çok dal var, mesela Organik kıyafet üreticileri doğa dostu kıyafetler üretiyorlar. Kısacası organik tekstil üretimi şu sıralar gözde meslekler arasında olmakla beraber, popüler ürünler arasında yer alıyorlar. Tabi organik adı altında dandik işler yapanlar da yok değil hani. Merdiven altı imalathanelerde üretilen ve hiç bir şekilde Sertifikalı organik pamuk kumaş kullanılmayan spot tekstil ürünleri tamamen plastik olmasına rağmen çoğu yerlerde organik adı altında masum tüketiciye satılıyor. Konu hakkında fikir sahibi olmayan tüketici ise bu dandik ürünleri organik etiketi olduğu için üç yada beş misli para ödeyerek satın alıyor 🙂

Organik Tekstil Nedir ?

Peki ürünün gerçekten organik mi yoksa inorganik mi olduğunu nasıl anlarız. Organik yani doğal tekstil ürünleri nasıl anlaşılır ?.. Mesela bir tişörtün organik olup olmadığını anlayabilir miyiz. Tüm bu sorular aslında bir tek cevaba sahip, o da sertifika. Zira konu girişinde de belirttiğimiz gibi gerçekten organik bir ürünün, çeşitli sertifikalara sahip olması gerekir.

Doğal Tekstil Ürünleri Patentleri

Mesela GOTS gibi. “Standart Global Organik Tekstil Standardı”  anlamına gelen bu sertifika organik liflerden yapılan tekstil ürünleri için dünya çapında en önemli işleme standardıdır. Bunun yanında Gots gibi daha bir çok standart enstitüsü tarafında halojen etiketlerle birlikte verilen sertifikalara sahip olmalıdır tamamen organik olduğu iddia edilen bir ürün. Aslında bunun daha bir çok olması gereken kurumsal özellikleri daha var. Ancak daha fazla bu patent ve yasal konulara girerek sizleri sıkmak yerine asıl konumuza giriş yapsak daha hoş olur.

Organik Nevresim Takımı Modelleri

Bu sayfamızda aslında sizlere doğa temalı tasarımları ve organik materyallerden imal edilmiş ürünleri ile tanınan İngiliz tasarım stüdyosu Skandivis’ten bahsedeceğiz.. Gerçek hayvan resimlerinden baskılı doğa dostu kırlentlerine daha önceki binbirdekor.com sayfalarında göz attığımız bu stüdyonun bu defa yeni çalışması olan nevresim takımlarını inceliyoruz. (Bu arada bu stüdyonun bahsi geçen kırlentlerine buradan göz atabilirsiniz)

Resim Baskılı Organik Nevresimler

Oldukça beğenilen bu kırlentlerin ardından Skandivis stüdyosu bu ürünlere benzer ve yine ana temanın doğa olduğu bir nevresim koleksiyonunu doğa sevenlerin beğenisine sunarken, bu tasarım stüdyosunun bu yeni koleksiyonu dünyaca ünlü otoritelerden tam not almayı başardı.

3D Hayvan Resimli Nevresimler

Siyah beyaz ve tamamen gerçekçi 3 boyutlu resim baskılı nevresimlerden meydana gelen bu koleksiyonda nesilleri hızlı bir şekilde tükenen hayvanlar ele alınmış. Sadece hayvanlar değil, bu hayvanlara özel kürkler özellikle vurgulanmış.

Doğal Hayatı Simgeleyen Ürünler

Mesela bir Ren Geyiği, neredeyse artık görmeyi unuttuğumuz vahşi bir beyaz kurt veya artık dünya hayatının sonuna gelen ayılar gibi nesli tükenen hayvan resimlerinin dijital baskılarının yer aldığı bu nevresim takımları Şu sıralar Avrupa da kapış kapış gidiyor.

Organik Nevresim Takımı Fiyatları

Evet hepimiz doğayı ve organik yaşamayı seviyoruz ama işin bir de ekonomik boyutu var.. Muhtemelen bu sayfada olan hemen herkes bu güzel nevresim takımı fiyatları hakkında fikir sahibi olmak istiyor.

Dolayısı ile burada olan binlerce okurumuzu merakta bırakmayalım ve bizler için çok pahalı olan, ancak Avrupa da yaşayan bir insan için gayet normal fiyatlara sahip olan bu nevresim takımlarının tek kişilik fiyatı 90 Avro Çift kişilik organik nevresim takımı fiyatı ise 160 Avro olarak belirlenmiş.

Tabi bu rakamlar bu tasarım stüdyosunun belirlediği fiyatlar. Sonuçta zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Ancak güncel fiyatlarını öğrenmek isterseniz Skandivis adresini de ziyaret ederek hem ürünlerin güncel fiyatları hem de daha farklı ürünleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir