Derzli Parke Modelleri ve M² Fiyatlarını İnceledik !..

Parke Renkleri ve İsimleri

Derzli Parke Nedir Derzli Parke Fiyatları Hangi Laminat Parke Daha İyi Ucuz Laminat Parke En Güzel Parke Renkleri En Tutulan Parke Renk ve Desenleri – Havalar iyiden iyiye soğudu. İnsanlar evlerini daha iyi, daha verimli bir şekilde ısıtabilmek adına çözüm yolları arıyorlar ki gerek ısı, gerek ses, gerekse dekoratif görünüm açısından bulunan en iyi çözüm ise parke yaptırmak olarak görünüyor.

Hadio zaman detaylı bir inceleme yapalım ve derzli parke döşeme şekilleri yada çamsan derzli laminat parke ile derzsiz parke derzli parke arasında ki farkı burada bulmaya çalışalım.  

En Son Çıkan Parke Modelleri

Daha önceleri bu çözüm yoluna başvurmayı düşünenler, yani evlerine laminat parke döşettirmek isteyenlerin bir çoğu geçtiğimiz yıl, havalar sıcak, kapı pencere açıkken bu işi hallettiler. Fakat parke yaptırmak isteyip de maddi ve manevi bazı sorunlar nedeni ile bu işi ertelemek zorunda kalanların evinde ise halen parke yok ve maalesef bir çoğu da soğuk kış günlerinde bu işlemi yaptırmak durumunda. Allah’tan parke döşeme işi öyle kırımı dökümü olan, meşakkatli bir iş değil. Sadece biraz talaş tozu ile karşılaşılıyor 🙂

Parke Seçimi ve Parke Kaliteleri

Her ne kadar parke döşeme işlemi kolay bir iş olsa da bu işte sizi asıl zorlayacak olan aşama parke tercihi yapmak olacaktır. Zira piyasada hem yabancı, hem yerli bir çok parke markası var. Çeşit çeşit parke kalite sınıfları ve farklı parke renkleri var ki buna bağlı olarak da piyasada inanılmaz geniş bir fiyat yelpazesi oluşmuş. Dolayısı ile bol çeşit ve bir çok alternatif fiyatla karşılaşınca insanların kararsız kalması çok doğal.

 

 

Parke Trendleri ve En İyi Parke Modelleri Binbirdekor.com’da

Bizler binbirdekor.com olarak evlerine parke yaptırmak isteyen ve bu kararsızlığı yaşayan okurlarımıza yardımcı olmak adına sayfalarımızda sıklıkla hem yabancı, hem yerli markalarının, parke modelleri ve fiyatlarını, parke kataloglarını, parke renk kartelalarını detaylı olarak inceliyor ve paylaşıyoruz. Örneğin bu sayfamızda sizler için son zamanların trend parke modellerinden biri olan derzli parkeleri tüm detayları ile masaya yatırıyor, derzli parke fiyatları, renkleri ve özelliklerini beğeni ve bilgilerinize sunuyoruz.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN LAMİNAT PARKE RENKLERİ için TIKLAYINIZ !.. 

 

 

Derzli Parke Nedir ?

Konuya girmeden hemen önce diğer parke modellerinden farklı olan derzli parkeler hakkında sizleri biraz bilgilendirmek isteriz. Son zamanlarda en çok tercih edilen laminat parke modellerinin başında gelen derzli parkeler, tıpkı fayans ve seramiklerde olduğu gibi parke birleşim yerlerinde derz işlemi görüntüsüne sahip, dolayısı ile daha estetik ve dekoratif bir görüntü veren parke türleridir.

 

 

 

Derzli Parkelerin Özellikleri

Bu parkelerin daha şık görünmelerinin yanında, diğer parkelere nazaran bir çok üstün özellikleri ve avantajları vardır ki bunların başında normal parkelerde yaşanan parke birleşim yerlerinde ki soyulma ve yıpranma gibi hoş olmayan görüntüleri ortadan kaldırmasıdır. Bu tür parkelerde ki derz detayı parkelerin arasına toz kaçmasını engellerken, yüzeyi korunaklı olduğu için elektrikli süpürgeler ve temizlik araç gereçlerine karşı da dayanıklıdır.

 

 

Yerli Derzli Parke Markaları

Derzli parkeler hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından gelelim bu parkelerin marka ve fiyat bilgilerine. Efendim ülkemizin en önemli parke markalarından biri olan Çamsan başta olmak üzere bir çok yerli parke üreticisinin ürün gamında derzli parke modelleri bulunduğu için dilerseniz “Yerli Malı Yurdun Malı” mantığı ile hareket edip derzli parke model ve fiyatlarını incelemeye yerli parke markaları ile başlayalım.

 

 

Çamsan 8 mm Derzli Parke

Çamsan Parke kaliteli ve estetik ürünleri ile ülke ve dünya pazarının zirvesinde yer alırken Çamsan’ın ürün gamına yeni eklediği 8mm derzli parke serisinde hemen her zevke ve ihtiyaca göre parke renk seçenekleri sunulmuş.

 

Çamsan Laminat Parke Fiyatları

Abant Meşe, Aspendos Çam, Elit Meşe, Kafkas Meşe, Kanyon Meşe, Mavi Çam, Safran Meşe,Royal Meşe ve Prestij Meşe renklerinden meydana gelen koleksiyonun metrekare fiyatı ise 27 TL civarında…

 

 

AGT Derzli Parke Modelleri

Bir kaç yıl öncesinin efsane dekorasyon programı Evim Şahane ve bu programın devamı niteliğini taşıyan Güle Güle Oturun isimli programında ana sponsoru olan AGT’de son yıllarda parkeleri ile öne çıkan yerli markalarımızdan biri ve AGT markasında da derzli parke modellerine rastlamaktayız. AGT’nin çok tutulan parke modellerinden Natura serisi içerisinde yer alan 8mm Derzli Parke koleksiyonunda ise Meriç Meşe, Ilgaz Meşe, Kanyon Meşe, Derzli Volga, Tuna Meşe ve Derzli Selge gibi güzel renk seçenekleri bulunurken, AGT Derzli Parke metrekare fiyatları ise 24 TL gibi bir fiyatla piyasada yer alıyor.

 

Vario Clic Derzli Parke Modelleri

Derzli parke trendlerine Exclusive, Premium,  Premium Plus, Medium ve Extra Large koleksiyonları ile dahil olan bir diğer parke markamız ise Vario Clic. İsim olarak her ne kadar yabancı bir parke markası gibi görünse de Yıldız Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine ait yani yerli bir marka. Varioclic derzli parke fiyatları ise 25 TL ile 27 TL arasında farklılık gösteriyor.

 

 

Floorpan Derzli Parke Modelleri

Yerli parke markalarımız içerisinde yer alan Floorpan markasının derzli parke modellerine ise ayrı bir parantez açmak gerekiyor zira, bu markanın çeşitli koleksiyonları yeni parke trendlerine uyarak derzli olarak son derece şık bir şekilde tasarlanmış. Dolayısı ile markanın ürün gamında yer alan Register, Natural ve Urban koleksiyonları mutlaka görülmesi gereken ürünler arasında yer alırken 22 – 30 TL M²/fiyat aralığında satışa sunuluyorlar.

 

İthal Derzli Parke Modelleri ve Fiyatları

İthal alman parke denilince aklımıza genel olarak Classen markası geliyor, zira Koçtaş‘ın yıllardan bu yana sattığı bu marka en tutulan ithal parke modelleri arasında yer alıyor ve oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Classen parke ürün gamı içerisinde normal parkeler olduğu gibi markanın yeni ürün gamında derzli parke serileri de var ki eğer ithal parke tercih etmek niyetindeyseniz, Monument Meşe, Doğal Meşe ve tabi ki Açık Meşe gibi etkileyici renklere sahip Classen derzli parke modellerine mutlaka göz atmanızı öneririz. Koçtaş’tan tedarik edebileceğiniz bu laminat parkelerin metrekare fiyatları ise 33 TL olarak görünüyor…

 

Kronopol Derzli Parke Modelleri

Koçtaş’ta bulabileceğiniz bir diğer ithal parke markası ise Kronopol. Kronopol parke ürün gamında da çok dekoratif derzli parke modelleri mevcut. Mesela 4 taraflı derzli parkelerden Milano serisi yada açık renkli parkelerden hoşlananlar için Santorini serisi için Koçtaş’a mutlaka uğramanızı öneririz. Fiyatları da Classen Parkeye göre oldukça uygun, zira Kronopol derzli parke fiyatları Koçtaş’ta şu an itibarı ile 26 TL M²/fiyat ile satışa sunuluyor.

 

Wiparquet İthal Derzli Parke Modelleri

En kaliteli ithal parke modelleri arasında yer alan Wiparquet, meşeden karaçama kadar gerçek ağaç hissi veren dokusu ile dikkat çekerken, ürün gamına geçtiğimiz yıl eklediği her yönü derzli parke modelleri ile de göz kamaştırıyor. Fakat kaliteli olan her şey bildiğiniz gibi biraz da tuzlu olur, tıpkı metrekare fiyatları 60 TL ile 75 TL arasında değişen Wiparquet derzli parke modelleri gibi 🙂

 

Balterio Derzli Parke Fiyatları

Ancak daha uygun fiyatlı ithal parkelerde derzli modeller aramaktaysanız Balterio markasına da göz atmanızı öneririz. Oldukça sadece ve şık renk alternatifleri sunan Balterio’nun derzli parke metrekare fiyatları ise 50 TL civarında…

*Yukarıda verilen fiyatlara şilte, süpürgelik ve işçilik dahil değildir. Zaman içerisinde bu fiyatlarda çeşitli etkenler fiyat değişiklikleri olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir