Dekoratif ve şık duvarlar için tavsiyeler

Duvar boyama tavsiyeleri dekoratif duvar renkleri duvar dekorasyon örnekleri duvarlarımı nasıl boyamalıyım duvar rengi seçimi trend duvar renkleri en güzel duvar boyası renkleri evi geniş gösteren duvar renkleri…

Duvarların ev dekorasyonuna olan tartışılmaz, su götürmez etkisi var oldukça binbirdekor.com olarak bu konuda yayınladığımız binlerce makaleye yenilerini eklemeye devam edeceğiz sanırım arkadaşlar. Örneğin bu makalemizde ev dekorasyonundan sıkılıp duvarlarında farklı, hatta hafif sofistik bir rüzgar estirmeyi düşünen arkadaşların çok işine yarayacağını düşündüğüm, dekoratif duvar boyama yöntemleri, duvar rengi seçimi ve duvarları güzel gösteren renkler ve kombinasyonlar hakkında tüyolar vereceğim:)

duvar boyası fikirleri

Öncelikle biraz renklerle oynayabilirsiniz. Ana renklerin farklı tonlarını kullanarak daha enteresan atmosferler yaratabilirsiniz örneğin. Bu arada yalnızca uçuk renkler kullanırsanız tonlar ışıltısız ve sıradan kalır, sırf orta tonları kullanırsanızda son derece monoton bir sonuç elde edersiniz. Sadece koyu tonlarla boyarsanız içerisi çok karanlık ve iç karartıcı olacaktır. Kombinasyonlar sayesinde dinamik ve dinlendirici bir dekora sahip olabilirsiniz.

duvar boyası fikirleri_2

Her odayı farklı renklere boyamak gibi bir fikriniz var ise boyarken, odalar arasındaki alanları; mesela koridor, merdivenler ya da hol gibi yerleri biraz daha açık renklerle boyayıp yumuşak bir geçiş sağlayın.

duvar boyası fikirleri_4

Unutmayın ki açık renkler mekanları ferah ve olduğundan daha geniş gösterir. Ayrıca daha aydınlık bir mekân yaratmanızı sağlar. Koyu renkler ise daha sofistike ve sıcak bir etki yaratarak daha samimi bir ortam sağlar.

duvar boyası fikirleri_3

Hakikaten yoğun ve koyu renkli duvarlara sahip olmak istiyorsanız boyanın son katını astar renge aynı rengi katarak boyayın.

duvar boyası fikirleri_6

Duvarlardaki veya tavandaki mimari hataları nötr renkler kullanarak kamufle edebilirsiniz.

duvar boyası fikirleri_7

Duvar rengini tavana kadar devam ettirerek odayı daha yüksek tavanlı gösterebilirsiniz. Eğer tavanda ya da yerde kartonpiyer varsa aynı renge boyayın. Eğer bir odada açık bir renk kullanırsanız tavanın olduğundan daha yüksek gözükeceğini unutmayın.
Yüksek tavanlı bir odayı biraz daha alçak göstermek istiyorsanız duvar boyasını tavana gelmeden 15 santim kadar aşağıda bırakın. Tavanı koyu bir renge boyayarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

duvar boyası fikirleri_8

Uzun ince bir odayı daha geniş göstermek için kısa duvarları daha koyu bir renge uzun duvarları daha açık bir renge boyayabilirsiniz.
Odayı daha orantılı bir şekle sokmak için duvar renginin bir parçasını tavan için ayırdığınız beyaz boyaya katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir