Dekoratif Üçlü Kanvas Tablolar ile Büyüleyici Dekorasyon

Kanvas Tablolar Dekorasyonda Yeni Moda

Duvar dekorasyonuna önem veren ve duvarlarında farklı bir şeyler görmek isteyen okurlarımız için tablo modelleri araştırmaya devam ediyoruz değerli binbirdekor.com takipçileri. Daha önce, modern tablolar ile 3 boyutlu tablo modelleri ve salon için büyük tablolar gibi başlıklar altında çeşitli önerilerde bulunmuştuk sizlere. Ayrıca internet üzerinden satış yapan ticaret sitelerinin ürünlerini de dekorazon kanvas tablo modelleri ve fiyatları gibi detaylı olarak incelemiştik hatırlarsanız.

Parçalı Tablolar Üçlü Kanvas Modelleri

Bu sayfamızda ise oturma odası, yatak odası yada salon için duvar tabloları arayan okurlarımız için 3 lü kanvas tablo modellerine göz atıyoruz. Aslında geçtiğimiz günlerde kanvas tablolar ile alakalı yine bir kaç makale yayınlamıştık. Mesela, 3 lü kanvas tablo kişiye özel tasarımları beğenilerinize sunmuştuk. Ayrıca MDF tablo modelleri hakkında da çeşitli bilgiler vermiştik.

Mdf Tablolar ile Kanvas Tabloları Karıştırmayın

Yeri gelmişken o yazılarımızı okumayan arkadaşlarımız için bir hatırlatma yapmakta fayda var. Efendim özellikle e-ticaret sitelerinde mdf tablolar insanlara sanki kanvas tabloymuş gibi gösteriliyor. Fiyatları da sudan ucuz olunca insanlar bu tuzağa hemen düşüyorlar. Eve gelen tabloyu gördükten sonra da büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar. Oysaki MDF tablolar ile kanvas tablo modelleri arasında dağlar kadar fark var.

Kanvas Tablo Nedir, Mdf Tablo Nedir ?

Kanvas tablolar tıpkı bir el işi kasnağı gibi bir çerçeve üzerine gerilerek geçirilen kanvas kumaşların üzerine resmedilen tablolardır. Mdf tablolar ise 2 milimetre kalınlığında ahşaplar üzerine dijital baskı yöntemi ile yapıştırma uygulaması ile yapılan tablolardır. Görünüm açısından yukarıda da vurguladığımız gibi çok büyük fark vardır.

Kanvas tablolar duvarlarda daha kaliteli bir aksesuar olarak görünürken, mdf tablolar maalesef bu kadar şık bir görüntü vermez ve özellikle güneş ışığını bol alan evlerde belirli bir süre sonra solmaya başlarlar.

Birbirinden Güzel 3 lü Kanvas Tablo Modelleri

Duvarlarınızı farklı aksesuarlarla süslemeyi, dekore etmeyi düşünüyorsanız ve biraz da modernizm rüzgarı estirmek niyetindeyseniz canvas tablolar iyi bir fikir olabilir, ancak dikkat edin, çünkü artık bir çok mekanda bu canvas tablolara rastlayabiliyorsunuz, sonra pişti olmayın 🙂

Parçalı Kanvas Tablolar

Ya da pişti olmamak için şimdi sizlere sunacağım ve hayranlıkla sizler için bir kaç örneğini seçtiğim bu 3 ‘lü kolaj kanvas tablolara göz atın.  Bilindik desen ve figürlerden farklı manzaralara sahip bu canvaslar o kadar çok çeşide sahip ki, paragraf aralarında da gördüğünüz gibi çiçekler mi desem, çiniler mi desem, ne bileyim Osmanlı motifleri mi desem ki ben bu Osmanlı motiflerine bayıldım, mutlaka sizlerinde beğeneceği ve kimse ile kolay kolay pişti olmayacağınız bir model vardır.

Kolaj Kanvas Tablolar Dekorasyonunuza Renk Katıyor

Örneğin üst resimde ki bir tablo mor renklerin ağırlıkla kullanıldığı bir oturma odasında nasıl duru ?

Mutfakta da bu tip bir tablo boş duvarınız için şahane bir alternatif olacaktır. Mutfak dekorasyonunuza hareket getirecektir.

Hele şu çini desenleri yok mu ? Osmanlı’nın bize bıraktığı en güzel miraslardan biri. Üstelik şimdilerde bu kanvas tabloların en tutulan motifleri arasında yer alıyorlar.

Tabii ebru sanatının en güzel örnekleri de parçalı kanvas tablo modellerini inanılmaz bir dekorasyon aksesuarı haline getiriyor, ne dersiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir