Dekoratif Sürahi Modelleri ile Güral Porselen

Dekoratif Salon Aksesuarları

Evleriniz daha doğrusu salonlarınız için ev aksesuarları ve salon aksesuar setleri ve çeşitlerine göz atmaya devam ediyoruz. Binbirdekor.com’u sürekli takip edenler bilirler, son olarak, Klasik Salon Aksesuarları ve İthal Salon Aksesuarları konularını ele almıştık. Ayrıca avangart salon dekorasyonlarından daha çok salonlarında modern tarzları tercih edenler için de Modern Salon Aksesuar Setleri sayfalarımıza konuk olmuştu. Ayrıca zarif ve İnce Cam Sürahi veya Karaf Sürahi tasarımlarını ev dekorasyonlarında dekoratif aksesuar olarak kullanmak isteyen değerli okurlarımız için, Kristal Sürahi Takımı  yada Ördek Sürahi modellerini incelemiştik. Bu sayfamızda da yine sürahiler salon süs eşyaları olarak kullanmak isteyen takipçilerimiz için Güral Porselen koleksiyonlarından seçtiğimiz ve hakikaten salon dekorasyonlarınıza zarafet getireceğine inandığımız sürahi tasarımları ile huzurlarınızdayız. Dolayısı ile salonlarınızda herkesten farklı bir şeyleri aksesuar olarak kullanmak gibi bir düşünceniz var ise bu sürahileri mutlaka görmenizi öneririz.

Sürahi Aksesuarları

Bildiğiniz üzere son zamanlarda Osmanlı tarzı dekorasyon pek bir revaçta. Muhteşem Yüzyıl gibi ses getiren bir dizinin ardından üç kıta da at sürmüş bir imparatorluğun dekorasyon tarzı mekanlarda yeni trend oldu açıkçası. Osmanlı tarzının muhteşem motifleri, halılara, perdelere, yemek takımlarına işlenirken, Osmanlı’nın gündelik hayatta kullandığı eşyalar, dekoratif aksesuarlar haline geliverdi. Osmanlı veya alaturka dekorasyon tarzlarından hoşlanır mısınız bilemeyiz ama bizler bu tarzı pek seviyoruz. Eğer sizlerde bizim gibi bunun gibi alaturka tarzlardan hoşlanıyorsanız Güral Porselen’in Osmanlı kültürünü çağrıştıran bu dekoratif sürahileri tam da size göre.

Güral Porselen Sürahi Tasarımları

Geçtiğimiz günlerde göz attığımız dekoratif duvar tabağı modellerine bir çok okurumuzla birlikte bayıldığımız Güral Porselen, sürahi koleksiyonunda bizleri yine kendine hayran bırakmayı başardı. (Bu arada o dekoratif duvar tabağı modellerini görmediyseniz linke tıklayarak göz atabilirsiniz. Eğer bu tarzlardan hoşlanıyorsanız emin olun sizde hastası olacaksınız.)

 

Zarif ve Göz Alıcı Dekoratif Sürahiler

Güral Porselen tıpkı yukarıda bahsettiğimiz duvar tabağı tasarımlarında olduğu gibi sürahi koleksiyonunda da inanılmaz titiz davranmış. İnce ve sık elenen bir araştırmanın ardından Osmanlı’nın meşhur dekoratif desenleri bu sürahilere nakşedilmiş.

Osmanlı Desenli Sürahi Modelleri

Osmanlının zarif ve meşhur desenleri derken, Kündekari, Çintemani ve Zencirek gibi bizlerin bilmediği veya son zamanların dönem dizileri sayesinde öğrendiğimiz dünyaca ünlü motiflerden bahsediyoruz.

Çini Sürahiler Çok Güzel

Tabi işin içinde birde çini olayı var ki zaten çini desenlerinin nakşedildiği her şey (ki şu sıralar tezgah arası fayans modellerinde seramik üreticileri sıklıkla bu desenleri kullanıyor) otomatik bir zarafete bürünürken, tasarımları ile kendine hayran bırakan bu sürahilerde de tek kelime ile harika durmuş.

Sürahi Dekorasyon Aksesuarları

Paragraf aralarında görsellerini beğenilerinize sunduğumuz bu sürahileri muhtemelen bu sayfada olanların bir çoğu beğendi. Zaten dekorasyonda alaturka ev aksesuarları kullanmayı tercih eden, bu tarzın sempatizanları bu sürahilere bayılmasaydı bir tuhaflık olmaz mıydı sizce de ?..

Sonuçta biz üzerimize düşen görevi yaptık ve salonlarınız için son derece şık ve dekoratif bir aksesuar alternatifini burada beğenilerinize sunduk.

Bu ürünleri nereden alacağınız hakkında elbette bir çok yorum ve soru gelecektir. Efendim bu güzel sürahileri, Güral Porselen Outlet mağazalarından veya resmi internet sitesinden temin edebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir