Dekoratif Bahçe Cüceleri ve Fiyatları 2021

Vazgeçilmez Bahçe Aksesuarları Cüceler

Bahçe dekorasyonunda bahçe heykelleri ve dekoratif bahçe süslerinin etkisi yadsınamaz. Çiçekler, ağaçlar, çimler içerisine eklenecek dekoratif bahçe objeleri bahçe dekorasyonuna artı değerler katlarlar. Mesela ahşap bahçe süsleri yada hayvan figürlü bahçe heykelleri ile süslenen bahçeler şu sıralar çok popüler. Hele antik bahçe heykelleri ile dekore edilen bahçeler tabiri caizse bulunduklara evlere sınıf atlatıyor. Tabi bir de bahçe cüceleri var. Bahçe dekorasyonunda bahçeye konulacak dekoratif objeler arasında liste başı konumundalar. Özenle dekore edilen hemen her bahçe de en az bir tane cüce görüyoruz. Kısacası bu cücelerin bahçelerde ki yeri garanti.

Bahçe Süsü Modelleri Bahçe Cüceleri

Başlıkta da vurguladığımız gibi bahçe cüceleri bahçelerin vazgeçilmez dekoratif objeleri. Bunun sebebi hakkında yani neden hemen her bahçeye 7 cücelerin yerleştirildiği hakkında henüz her hangi bir fikrimiz yok. Ancak bu furyanın çok uzun zamandan bu süre geldiğini biliyoruz. Hatta Almanya da yılın belirli zamanlarında bahçe cüceleri kutlaması bile yapılıyor 🙂 Yani bu cüceler aslında ülkemizde değil dünyada çok popülerler.

Bahçe Cüceleri ve Fiyatları

Mesela bu sayfada olan okurlarımızın da muhtemelen süslemekte oldukları bir bahçeleri var ve aksesuar olarak büyük bir ihtimalle cüce kullanmayı düşünüyorlar. Eğer bu tahminimiz doğru ise gelin hep birlikte piyasa da ki en güzel bahçe cücelerini ölçüleri, görselleri ve fiyatları ile birlikte detaylı bir şekilde incelemeye başlayalım ne dersiniz ?..

7 Cüceler Bahçe Süsü Modelleri

Bu cücelerin bir çok farklı modeli mevcut, ülkemizde de bir çok farklı üretici tarafından üretiliyorlar. Çeşitli alışveriş sitelerinde de muhtemelen satıldıklarını görmüşsünüzdür. Ancak Çin pazarının sektöre girmesi ile yerli üretici yavaş yavaş piyasadan çekiliyor daha doğrusu çekilmek zorunda kalıyor arkadaşlar. Yazık ki yerli üreticilerimizin ürettikleri ürünler Çin’den gelen cücelere göre çok çok daha kaliteli ve inanın çok çok daha güzeller. Mesela paragraf arlarında görsellerini paylaştığımız bu cüceler tamamen ülkemiz üreticileri tarafından imal edilmiş, yerli ve milli cücelerimiz 🙂  Hakikaten çok güzel değiller mi ?..

Bahçe Cücesi Ölçüleri ve Fiyatları

Evet gelelim bu bahçe cücesi modellerinin güncel fiyatlarına. Efendim fiyatlar seçeceğiniz ölçülere göre değişiklik gösteriyor. Mesela en ufak boyutlardan biri olan 10 cm cüceler 20 ile 40 TL arasında değişiyor. 17-23 cm aralığında ki bahçe cücelerinin ise fiyatları minimum 60 Liradan başlıyor arkadaşlar.

Büyük Boy Bahçe Heykelleri Bahçe Cüceleri

Bu boyutlar genelde pek tercih edilmiyor zira çimler biraz uzadığı zaman bu uzun çimlerin arasında hakikaten cüce gibi kalıyorlar. Dolayısı ile insanlar bahçelerine koydukları objelerin ve süslerin biraz görünür olmalarını istediklerinden daha büyük ebatlarda ki cüceleri tercih ediyorlar. Büyük ebatlı cücelerin ideal boyutları ise 37 cm – 43 cm aralığında ki bu sayfada olan okurlarımız da genel olarak bu ölçülerde ki cücelerden yerleştirmek istiyorlardır bahçelerine.

Büyük Boy Bahçe Cüceleri Fiyat

Bu ebattaki bahçe cüceleri için çok farklı fiyatlar aldığımızı da belirtmek zorundayız arkadaşlar. Kimi alışveriş sitelerinde bu ürünler 100,00 -120,00 TL gibi fiyat aralığında satılırken, kimi markalarda 200,00 TL ve üstü rakamlar ile karşılaştık. Tabi bir de yukarıda da bahsettiğimiz gibi Çin menşeili ürünler var. Bu ürünlerinde bu ölçülere sahip fiyatları hemen hemen aynı.

Cücelerle Bahçe Dekorasyonu

Evet bahçe cüceleri hakkında vereceğimiz bilgiler şimdilik bu kadar, şimdilik diyoruz zira aklımızda halen bahçelerde neden ısrarla cüce figürünün kullanıldığı takılı kaldı. İlerleyen günlerde bu makalede bir güncelleme yaparak ulaştığımız bilgileri sizlerle paylaşabiliriz 🙂

Tabi konu hakkında bilgisi olan takipçilerimiz bizleri bu zahmete sokmadan hemen alt tarafta ki yorum bölümümüzden bilgilerini de paylaşırlarsa çok seviniriz.

Peki şimdi makalemizi burada noktalayalım ve sizleri bu birbirinden güzel bahçe cücesi görselleri ile baş başa bırakalım

Bu adresten daha farklı bahçe cücesi modellerine ve güncel fiyatlarına da göz atabilirsiniz…

5 Yorum “Dekoratif Bahçe Cüceleri ve Fiyatları 2021”

  1. Merhaba Kemal bizler binbirdekor.com olarak sadece mobilya ve dekorasyon fikirleri sunan bir web sitesiyiz herhangi bir şekilde ürün satış hizmetimiz yoktur, ilginiz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz…

 1. Merhaba,

  bahçe dekorlarınıza baktım. burda mantar vardı.onun fiyatını öğrenebilir miyim.
  ayrıca izmirde oturuyorum. sipariş versem nasıl ulaşır elime. teşekkür ederim.

  1. Sayın Esra Özçelik öncelikle yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Ancak bizler burada sadece sizlere fikir vermek adına bu görselleri yerleştirdik ve fiyatlar verdik. Binbirdekor.com olarak herhangi bir şekilde satış hizmeti vermiyoruz.

   1. İlginiz için çok teşekkür ederim. Ama nereden alabileceğimizi bari belirtseydiniz daha iyi olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir