Dekorasyonda Mum Kullanımı İçinizi Isıtacak Farklı Fikirler

Mum Dekorasyon Önerileri

Birbirinden şık dekoratif mum modellerini satın aldınız, eve getirdiniz fakat bu mumları nasıl yerleştireceğiniz yada nerede kullanacağınız hakkında en ufak bir fikriniz bile yok. Dolayısı Evde mum dekorasyonu hakkında Google üzerinden bir araştırma yapmaya başladınız ve kendinizi binbirdekor.com’un bu sayfasında buldunuz. Eğer tahminimiz doğru ise sizlerde doğru yerdesiniz, zira bu sayfamızda Ev dekorasyonunda mum kullanımı hakkında harika fikirler ile huzurlarınızdayız efendim. Eğer  Mum Dekorasyon Fikirleri ve tavsiyelerine ihtiyacınız var ise ve özellikle de mumlarla, etkili ve şık bir kaç dekorasyon hilesi yapmak niyetindeyseniz burada ki fikir ve görsel örneklere mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mum Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Yüzyıllar önce sadece bir aydınlatma aracı olarak kullanılan mumlar elektriğin keşfedilmesi ile her ne kadar pabucu dama atılmış gibi görünse de günümüzde dekoratif bir ürün olarak popülerliğini koruyor. Hatta öyle popülerler ki mumun kullanıma başlamasından asırlar sonra Edison’un keşfettiği ampullerin bile sadece bir kaç çeşidi varken, dekoratif mum çeşitlerinin yüzlerce farklı modelini görüyoruz. Peki bu dekoratif mumlarla ev dekorasyonu nasıl yapılır ? Hadi gelin şimdi bu sorunun yanıtını arayalım…

Banyolar İçin Mum Dekorasyon Fikirleri

Mum denilince akla ilk olarak romantik bir akşam yemeği geliyor değil mi ? Oysa ki şu sıralar banyo da mum dekorasyonu pek revaçta. Günün tüm yorgunluğunu uzun süreli bir duşta atmak ve tam anlamı ile dinlenmek istiyorsanız mum dekorasyonuna banyolarınızdan başlayabilirsiniz. Burada aklınıza mumları farklı alanlara yerleştirmek gelebilir. Ancak bunun yerine tüm mumlarınızı tek bir alanda toplayarak bir şua oluşturmanız banyo için özel bir odak noktası yaratmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında banyonuzda jakuzi yada küvetiniz var ise etrafına yerleştireceğiniz mumlar kesinlikle bir SPA etkisi yaratacaktır. Eğer tek renkli bir banyonuz var ise renkli ve simli mumlar ideal bir tercih olacaktır. Bu arada banyo için dekoratif kokulu mumları tercih etmenizi öneririz.

Mutfaklar İçin Mum Dekorasyon Fikirleri

Mutfaklar mum dekorasyonu konusunda, yatak odası ve banyolara göre akla hiç gelmeyen alanlardan biridir. Fakat mumlarla dekore edilen bir mutfakta yemek yemenin değeri de özel bir restoranda yukarıda bahsettiğimiz romantik bir akşam yemeği ile neredeyse eşdeğerdedir. Mesela mutfağınızda günlük yaşamda kullandığınız mutfak masanıza akşam yemeği için şamdanlara yerleştirilmiş bir kaç mumu ekleyebilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda rustik bir atmosfer yaratmak istiyorsanız el feneri içerisine yerleştirilmiş özel mumlar denemenizi mutlaka öneririz.

Oturma Odası İçin Mum Dekorasyonu

Yatak odasına gitmeden günün yorgunluğunu atmak için aile bireyleri vakit geçirdiğimiz oturma odalarında sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmak adına mumları kullanabilirsiniz. Bu alanda özellikle orta sehpanıza kavanozlar içerisinde bir kaç mum yerleştirmeniz, varsa kitaplık yada raf gibi ünitelere eskitme şamdanlar ile koyacağınız mumlar oturma odanızda sofistik bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır.

Yatak Odası Mum Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Evimizin en özel alanlarından biri olan yatak odasına romantik bir ambiyans katmak istiyorsanız mumlar ilk tercihiniz olacaktır. Burada banyoların aksine mumlarınızı tek bir odak noktası yerine, komodin, makyaj masası ayna önü ve şifoniyer üzerine yerleştirebilirsiniz. Hatta pencere pervazlarını bile mum yerleştirmek için bir stand olarak kullanabilirsiniz. Hele kokulu mumlar kullanırsanız ortam daha sıcak ve samimi bir hale gelecektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta seçeceğiniz kokulu mumların ferah ve rahatlatıcı kokulara sahip olmalarıdır.

Dış Mekan Dekorasyonunda Mum Kullanımı

Dekoratif mumları sadece ev içerisinde değil dış mekanlarınız da aktif olarak kullanabilirsiniz. Eğer bahçesi yada terası olan evlerde yaşayacak kadar şanslı iseniz mumlar harika bir dış mekan aksesuarı olacaktır. Eğer herhangi bir apartman dairesinde ikamet ediyorsanız da üzülmeyin zira balkonlarınızı dekoratif mumlarla dekore edebilirsiniz. Sonuçta dış mekanda kullanacağınız mumlar sıcak bir Temmuz akşamında teras yada balkonunuzda kitabınızı okurken tatlı ve soft bir aydınlatma sağlayacaktır. Balkon veya teras gibi dış mekanlarda ise denizlik yada orta sehpaları stand olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanında piyasada çokça rastladığımız duvarlara asılmak üzere tasarlanmış fener mumluklar da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir