Dekorasyonda İnanılmaz Renk Kombinleri Örnekleri

Dekorasyonda İnanılmaz Renk Kombinleri

Merhaba arkadaşlar, bu sayfamızda sizlere sadece duvar boyası renkleri gibi veya Duvar Boya Renkleri ve isimleri gibi konulardan bahsetmeyeceğiz. Yada dekorasyon renkleri ile hemen her konuda yaptığımız gibi En çok boyanan duvar renkleri veya En çok tutulan duvar Boya Renkleri konularına hiç girmeyeceğiz. Efendim bu sayfamızda eğer var ise “Dekorasyonda renk uyum tablosu” gibi bir tabloyu bile hayrete düşecek çok farklı bir dekorasyon renk uygulamasını sizlerle paylaşacağız.

Eğer rengarenk bir kişiliğe sahipseniz ve ev dekorasyonunuzda renkli fikirlere açıksanız son derece keyif alacağınızı düşündüğümüz bu makalemiz ve paragraf aralarında sunduğumuz görseller örneklere mutlaka göz atmanızı öneririz.

Dekorasyon Renk Önerileri

Başlığı okuyan ve iç cephe duvar renklerini değiştirmeyi düşünen bir çok okurumuz bu sayfada,
Mobilyada renk uyumu modelleri ve Parke ve duvar rengi uyumu gibi bilgiler vereceğimizi yada Ceviz rengi ile uyumlu renkler gibi spesifik konular anlatacağımızı düşünmüştür muhtemelen. Ancak maalesef burada renk uyumu yada dekorasyon renkleri adına bildiğiniz her şeyi unutturacak bir çalışmadan bahsedeceğiz.

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Nasıl Yaratılır ?

Efendim Alman reklamcı ve tasarımcı Lars Contzen, ev dekorasyonu için hangi renkler kullanılmalı yada renk uyumu nasıl olmalı falan gibi bilindik konularla yola çıkanları tamamen ters köşeye yatırdı. İç dekorasyon sınırlarını zorlayan Contzen, tek kelime ile “çılgın” renk ve desenleri kullanarak, bir sanat haline dönüştürdüğü dekorasyon tarzı nedeni ile mükemmel bir yıl geçirdi.

Dekorasyonda Uyumlu Renkler Mi Dediniz ?

Yukarıda da vurguladığımız gibi, dekorasyon renkleri ile bilinen ve ezberlenen tüm teamülleri yıkıp geçen çılgın tasarımcı Contzen’in sıradışı dekorasyon çalışmasına gelin hep birlikte bakalım, renklerle dekorasyonu nasıl bir araya getirmiş ve ortaya nasıl farklı bir şeyler çıkarmış ?..

Renkli İç Dekorasyon Fikirleri

Eksantrik, büyük ölçekli, keskin ve kalın grafiksel desenlerle, oldukça cesur, parlak ve canlı renklere sahip bu ilginç dekorasyon bir çok evin dekore edilmesinde ilham kaynağı olacak muhtemelen. Tabi bu renkleri ve desenleri evlerinde kullanabilecek kadar cesur olanlar bir de kişilik açısından bu kadar renkli bir karaktere sahip olanlar için tabi 🙂

Rengarenk İç Dekorasyon

Mesela bu sayfamızda olup da bu tür renk cümbüşlerinden hiç hoşlanmayan okurlarımızda vardır elbette. Salonunda yada antresinde bu tip bir dekorasyon tarzına asla müsaade etmeyecek, renkli dekorasyondan hoşlanmayan takipçilerimiz yok değildir sonuçta.

Modern Mekanlar İçin Dekorasyon Renkleri

Ancak konuya nötr olanlarda vardır muhtemelen, örneğin, salon yada antre, koridor gibi alanlarda bu tarz bir dekorasyon istemeyen, fakat, modern tarzlarda dekore edilen yatak odası ve yaşam alanı gibi özel alanlarında ise böyle renkli dekorasyon işlerini seve seve uygulayacak okurlarımızda vardır elbette.

İç Dekorasyonda Farklı Renk Önerileri

Sonuçta sayfanın sonuna kadar geldiyseniz bu tarz ilginizi çekmiş gibi görünüyor. Peki evinizi dekore ederken böyle bir tarz için hazır mısınız ?… Yani siyah beyaz çizgiler, geometrik desenler, çılgın renkler, ekoseler, puantiyeler falan kullanacak kadar cesur musunuz ?…

Eğer hakikaten bu kadar cesur yada renkli kişiliklere sahip arkadaşlarımız var ise bizlere hemen alt tarafta ki yorum bölümümüzden ulaşabilirler. Böyle çılgın deneyimlerin, konuya hakim olmayan diğer okurlarımız ile paylaşılması hepimizi sevindirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir