Dar Uzun Oturma Odası Dekorasyonu İpuçları

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri Örnekleri

Bu sayfamızda olduğunuza göre muhtemelen şu sıralar oturma odası dekorasyonunuzu gözden geçiriyorsunuz ve köklü bir değişikliğe ihtiyacınız var. Odanız tahminimizce bir dar yada uzunlamasına bir alana sahip. Bu nedenle biraz desteğe ihtiyacınız var galiba. Yoksa neden binbirdekorcom’un bu sayfasında olasınız ki ?.. Dar veya küçük oturma odası dekorasyonu hakkında biraz fikir sahibi olmak adına bir araştırma yaparken kendinizi burada buldunuz büyük bir ihtimalle. O halde hoş geldiniz efendim, doğru yerdesiniz zira bu sayfamızda tam da sizin oturma odanızın hacminde bir alan için en güzel oturma odaları ve dizaynlarını inceliyoruz bu sayfamızda. Sizlere inanılmaz fikirlerle birlikte oturma odası dekorasyon ürünleri de sunuyoruz.

Dar Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Küçük alanlar, bu ister salon olsun, ister oturma odası, ister banyo olsun hakikaten çok zordur. Zaten sınırlı olan bu alanda harikalar yaratmak için son derece zekice davranmanız gerekecektir. Aynı zamanda bir çok fedakarlıkta yapmanız gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir. Açıkça ve dostça söylemek gerekirse böyle dar bir alanı dekore ederken bir çok hayalinizden vazgeçmek zorunda kalacaksınız maalesef. Ancak endişelenmeyin, bu durum sizi daha yaratıcı bir hale getirecektir. Öyle ki yaptığınız fedakarlık karşısında kazandıklarınızı görünce siz bile şaşıracaksınız.

Dar Oturma Odaları için Mobilyalar

Fedakarlık yapacağınız ilk nokta mobilyalar üzerinde olacaktır arkadaşlar, zira kısıtlı bir alana sahip olduğunuzdan bu alana koca koca koltuk takımları, TV üniteleri falan yerleştirmeniz biraz zor. Dolayısı ile oturma odasına yerleştirilecek eşyaları almadan önce, alanınızı iyice gözden geçirin. Bu dar alana eşyaları nasıl yerleştirirsiniz hesaplayın. Ardından eklemek istediğiniz ögeleri düşünün. Elinize metreyi alın ve yeni alacağınız mobilyaların odanın şekline uyup uymadığını yada hareket trafiğini engelleyip, engellemediğini metrik bir şekilde hesaplamaya çalışın. Zaten bu ölçümler sizlere net bir fikir verecektir.

Küçük Oturma Odası Dekorasyon Tarzları

Oda için seçeceğiniz mobilyaların ebatlarını ve tasarımlarını belirledikten sonra yapacağınız ilk iş stilinizi belirlemek olacaktır. Modern veya klasik bir tarz mı lazım bu odaya, daha doğrusu sevdiğin stilin ne ?… Muhtemelen klasik tarzda ki mobilyalar bu alan için biraz büyük olmakla kalmayacak, biraz da abartılı kaçacaktır. Bu nedenle genel olarak küçük oturma odaları için minimalist yada ekletik tarzları tavsiye ediyor iç mimarlar.

Uzun Oturma Odası Tüyoları

Dar ve uzun bir oturma odası adeta bir tünel gibi görünür arkadaşlar. Bu iğren tünel görünümünden kurtulmanın en kolay yollarının başında yan yana koyulan oturma ünitelerinden kurtulmaktır ki böyle ince uzun bir alan da aslına bakarsanız oturma ünitelerini yan yana koymaktan başka bir çareniz yok gibi görünür. Fakat iki adet berjer kullanmak yerine tek berjer veya berjer yerine sallanan koltuk kullanarak, bunun gibi bir kaç oturma ünitesinden vazgeçerek bu etkiyi yok edemeseniz bile azaltabilirsiniz. Genel olarak böyle alanlarda normal oturma grubu veya L koltuk yerleştirseniz bile eğer ikili berjer koltuk kullanıyorsanız bir şekilde sıralı bir şekle geliyor ki buda odayı bir tünel yada tren gibi gösteriyor 🙂

İnce Uzun Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?.. Tıkla Öğren !..

Dar ve Sade Oturma Odası Dekorasyonu

Yukarıda bahsettiğimiz fedakarlık olayı elbette sadece mobilyalar ile sınırlı değil maalesef. Aklınızdan çok şahane oturma odası aksesuar fikirleri geçiyor olabilir ama o fikirler bu alanı emin olun bir Çin pazarına çevirir dostlar. Bu nedenle abartılı olamayan, parıltısız ancak dikkat çekici, kaliteli bir kaç dekoratif oturma odası aksesuarı bu alan için ideal bir seçim olacaktır.

Küçük Oturma Odası Dekorasyon Görselleri Çok Önemli

Dar ve uzun bir oturma odası için binlerce yaratıcı fikir bulabilirsiniz. Bunun için her alanın dekorasyonu için önerdiğimiz gibi çok fazla görsel örneğe göz atmanızı tavsiye ederiz.  Bu konu da sizlere biraz daha katkıda bulunmak adına hemen alt tarafta bir foto galeri hazırladık arkadaşlar. Bu galeri içerisinde sizlere ilham kaynağı olacak, farklı ve yaratıcı fikirler sunacak bir çok görsel örnek bulabilir, bu örneklere göz atarak komşularınızı kıskandıracak, küçük ama bir o kadar da etkileyici bir oturma odası dekorasyonuna imza atabilirsiniz…

Oturma Odası İçin İlham Veren Tasarımlar & Resimler

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir