Çok dekoratif saksılı tuğlalar

Bahçe dekorasyonu dekoratif tuğla modelleri ev dekorasyon fikirleri dekorasyon malzemeleri… 

Ormanların, yeşilin ve bitkilerin hızla ve hunharca tüketildiği, daha doğrusu bir katliama maruz kaldığı günümüzde, doğa düşmanları olduğu gibi bir yudum yeşile hasret kalacağımızı düşünüp, dizayn ve tasarımlarını bu yönde yapanlarda mevcut. Örneğin Amerika ‘lı mimarlık ofisi Real San Fratello gibi. Bu mimarlık ofisi geri dönüştürdüğü ürünlerden şahane ve tabii ki yeşil projelere imza atıyor.  Tıpkı binbirdekor.com ‘un bu sayfasında sizlerle tanıştıracağım küçük saksılarla bezenmiş 3 boyutlu dikim tuğlalar gibi.

Real San Fratello bu farklı tuğla tasarımında beton duvarlara bir isyan başlatmış adeta,  bu tuğlalar ile döşenen duvarlar doğal olarak bitkiler ile kaplanacağından yeşilin betona olan üstünlüğünü simgelemiş. Beton duvarlarda bile yeşilin soluk alabileceğini vurgulamış ki bana kalırsa muhteşem bir kompozisyon çizmiş… Ev veya ofisinizin sadece bir duvarının bile bu tuğla ile örülmüş olduğunu hayal etsenize, ne kadar dekoratif, ne kadar sade ve doğal olur.

Ayrıca bu tuğlalar oldukça sağlamda bir ses yalıtımı yapıyor. Su geçirmez seramik bir versiyonuda olan özel tasarım bu ürünün fiyatı ise Amerika ‘da 400 Dolar civarında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir