Çok dekoratif duvar şelaleleri

Duvar şelalesi modelleri duvar dekorasyon fikirleri duvar süsleme örnekleri resimleri…

duvar şelalesi modelleri

Büyük bir tuale benzettiğim duvarlar bir mekanda görsel algıyı üzerinde en fazla toplayan bölümlerdir. Dolayısı ile duvar dekorasyonu göz ardı edilmemeli bilakis dekorasyonunuzun ana temalarından birini oluşturmalıdırlar. Üstelik bu meşekkatli bir durumda değildir, zira duvar dekorasyonunda oldukça geniş bir malzeme repertuarı mevcuttur. Bu çoklu ve farklı aksesuar seçenekleri ile bomboş duvarların daha pozitif bir etkiye sahip olması sağlanmalıdır. Duvarda kullanılabilecek belki de en farklı ve şık aksesuarlardan biri ise sanırım binbirdekor.com ‘un bu sayfasında beğeninize sunacağım duvar şelaleleridir. Gören herkesin ilgisini çeken bir algı objesi olarak farklı bir dekoratif etki arayanlara bambaşka bir dekorasyon vaat eden bu ürünler, farklı görünüşü ve mekanda bulunan diğer eşya ve aksesuarların arasında sıyrılması ile kolayca algının odağına yerleşerek herkesin ilgisini çekecektir.

Ayrıca bu aksesarlar “bir dirhem et bin ayıp örter misali” mekanın dezavantajlarının üzerinin örtülmesi için de kullanılabilirler. Çok çetin bir dikkat objesi olduğundan insanların bakışlarının doğrudan kendisine yönelmesine ve bu şekilde mekanın kusurlarının da görmezden gelinmesine neden olur. Basık duvarlı bir mekanda duvar şelalesinin asıldığı duvarın yukarı doğru aydınlatılması ile insanların ister istemez ilgisi bu yöne çekileceğinden, mekanın olduğundan daha yüksek şekilde algılanması sağlanabilir. Benzer biçimde dikdörtgen odaların da daha ferah algılanması için uzun duvarlara bu farklı aksesuar yerleştirilebilir. Eğlence sektöründe faaliyet gösteren ticari işletmeler, oteller ve restoranlar için de farklı bir ambiyans manasına gelen bu ilginç aksesuarlar, birbirinin aynı şekilde döşenmiş sıradan mekanlar arasından sıyrılarak dekorasyonuyla fark yaratan bir mekan tasarımı yapılmasına yardımcı olabilir.

Oldukça geniş bir model ve renk seçeneğiyle sunulan duvar şelalelerinde son dönemin popüler dekorasyon aydınlatması olan LED ışıklandırma sistemleri de başarılı bir biçimde kullanılabilmektedir. Renk değiştiren LED aydınlatma sistemleriyle birlikte sunulan şelaleler daha da iddialı bir aksesuar haline dönüşmekte ve farklı renk seçenekleriyle bir ilgi mıknatısı haline dönüşmektedir. Doğal taş yüzeylerle daha sade bir görsellik de sunabilen bu aksesuarlar, hemen her dekorasyon tarzıyla kolayca uyum sağlayabilecek kadar zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. İnsanların günün stresinden uzaklaşmasını ve doğal taşlardan yavaşça süzülen sularla sakinleşmesini sağlayan duvar şelalesi modelleri, su sesinin binlerce yıldır bilinen etkisiyle daha sakin bir mekan atmosferi oluşmasını da sağlayacaktır.
Farklı bir aksesuarla mekan tasarımında fark yaratmak isteyenlerin muhakkak göz atması gereken dekorlardan olan duvar şelaleleri, mekana değer katan ve gören herkesin beğenisini kazanan hoş bir detay olarak her yerde kullanılabilir.

duvar şelalesi modelleri_2

duvar şelalesi modelleri_3

duvar şelalesi modelleri_4

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Confarama ‘dan çok şık oturma grupları

2013 oturma grubu modelleri Conforama koltuk takımı modelleri resimleri örnekleri... Yakın zaman önce Türkiye 'deki ilk mağazasını İstanbul 'da açan...

Kapat