Çocuk Odası İçin Renk Tavsiyeleri

Çocuk odası dekorasyonu mekan dekorasyonu içinde en zor olanı ve en bilinçli olarak yapılması gereken bölümdür. Zira herşeyden değerli çocuklarımızın taze zihinleri, zamanlarının bir çoğunu geçirdikleri, kendilerine ait bu mekanlarda şekillenecektir. Doğru çocuk odası dekorasyonu, onların hayal güçleri ve yaratıcılıklarına katkıda bulunacaktır. Doğru dekorasyona ise tabiki doğru renk tercihi ile başlanır. Peki doğru renkler nelerdir ?… binbirdekor.com olarak aşağıda çocuk odanız için renk tavsiyeleri sunduk, mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim…

ÖZGÜN ODALAR
Günümüzde çocuklar sadece giyeceklerine karar vermek istemiyorlar .Odalarının da kişiliklerini yansıtmasını istiyorlar .Hayal ettikleri şeyi başarmalarında yardımcı olabilirsiniz. Artık çocuk ve genç odaları sadece resimlerdekine benzer kesitlerle süslenebilir.

ÇİÇEKLİ KIZ
Güzel çiçekler ve parlak renkler bir kız çocuğunun odasını süslemek için yeterlidir.Desenleri yapmak çok kolay :sadece güzelbir şekil oluşturana kadar çizmeye devam edin.Büyük olanlar alet kullanmadan yapılabilir ama küçük olanlar bir kartona çizmek ve etrafını boyamak daha kolay olacaktır.İçlerini dikkatlice boyamayı unutmayın…

KAMP ATEŞİ
Burası tam bi erkek çocuk tapınağı.Bu yüzden bir duvarı maço kamuflajla boyamak iyi bir fikir gibi göründü .Kanuflajın elde edilmesi çok zor olduğundan sizler için basitleştirilmiş bir biçimini yarattık.İlk Önce tüm odayı Kumbejine boyadık.Daha sonra keçeli kalem ile gelişigüzel belirsi çizgiler çizdik.Çizgilerin kesiştiği alanları gelişigüzel yeşile ve az bir kısmıda pas rengi turuncuya boyadık.Bırakın çocuklarınız boyama işlemini kendileri yapsın…

PATLAYAN BALONCUKLAR
Kızınız öyle pek çiçek , kalp takılacak tipte değilse yatak odasında patlayan baloncuklar tasarlayabilirsiniz.Hayalinizi çizerek projektörle duvara yansıtmak kadar kolaylıkla hiçkimse de olmayan bir tasarımı uygulayabilirsiniz.

YILDIZ GEÇİDİ
En büyük hayali büyüdüğünde ünlü bir yıldı olmak isteyen kızınız için ideal bir oda tasarımı.Sert bir kartonun üzerine yıldız çizerek maket bıçağı ile kesiniz.Duvarlarınızda gelişigüzel uygulayabilirsiniz.

TAKIM RUHU
Futbol hastası çocuğunuzun bırakın takım rengini duvara yansıtsın.Dev forma numaraları ve top şeklinde boyanmış raflarla hayallerinin sahasını odasına taşıyabilirler.

KEDİLİ KIZ
Çocuklarınız tutkularını odalarına yansıtarak odalarının sadece eşyalarını sakladıkları bir alan olmaktan çıkarıp kendilerini yansıtabildikleri bir mekan haline getirebilirler.İnternetten bulabileceğiniz bir kedi resmini çiziminizde kulanabilirsini.Kızınız tüm el becerisini yansıtarak hazırladığı tüyler ,aksesuarlar ve kurdelelerle süslediği kedisini duvara yapıştırarak farklı bir dünya oluşturabilir.

DALGA
Biraz hayal gücü ve bir pojektörle çocuklar kendi stillerini duvarlarına yansıtabilirler.Burada kaykay ve sörf stilinden esinelenerek yaratılan desen projektör yardımı ile duvara yansıtıldı ve denizin tonlarına boyandı.

 

1 Yorum “Çocuk Odası İçin Renk Tavsiyeleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir