CNC Tavan Modelleri Dekorasyonda Son Nokta

Ahşap CNC Tavan Modelleri

Mekan dekorasyonunuza %100 katkısı olacağını düşündüğümüz cnc tavan dekorasyon uygulamaları ile huzurlarınızdayız. Bu sayfamızda sizleri, ahşap cnc modelleri ve cnc kesim tavan fiyatlari hakkında bilgilendirmeye çalışacağız. Eğer tavan dekorasyonunuz da farklı bir şeyler denemek istiyorsanız bu araştırmamızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Asma Tavan Modelleri

Konuya girmeden hemen hatırlatalım, Ahşap CNC yöntemleri ile sadece tavanlar değil, duvarlarda şenleniyor. Ancak bu zarif uygulama hakikaten muhteşem bir görünüme sahip olduğundan cnc duvar modelleri başka bir binbirdekor.com sayfalarında sizleri bekliyor olacak.

Tavan Dekorasyon Trendleri

Gün geçmiyor ki dekorasyon adına sıra dışı ve yepyeni bir uygulama yada ürün piyasa çıkıyor. Dekorasyonun en ağır hareket eden tavan kategorisi bile acayip bir güncelleme içerisinde. Şöyle geriye dönüp bir bakın. Kartonpiyerler ile başlamışız, bembeyaz ve dümdüz tavanlarımızı dekore etmeye. Ardından alçıpan asma tavanlar girmiş hayatımıza.

Bu da kesmemiş gergi tavan modelleri ile süslemeye başlamışız evlerimizin, ofislerimizin tavanlarını. İnsanoğlu hep bir değişiklik hep bir yenilik peşinde koşmaya devam ettiğinden şimdi ise yeni trendimiz CNC ahşap tavan uygulamaları.

CNC Tavan Yapımı

Osmanlı zamanında bu tip ahşap esprili uygulamalar sıklıkla saraylarda yada konaklarda kullanılırdı. O zamanın ahşap işçileri oyma işini, küçük el aletleri kullanarak elleri ile yaparlardı. Cumhuriyet tarihimizde de çok uzun yıllar bu burum böyle devam etti.

Daha sonra bu küçük el aletleri gelişti ve endüstriyel hayata torna tezgahları olarak girdiler. Hem metal, hem de ahşap işleri bu tezgahlarda, insan iş gücü kullanılmadan, tamamen elektrik enerjisi ile yapılır oldu. Dahiyane zekası ile işi en az hata ve en kaliteli şekilde yapmak isteyen insan torna tezgahlarının ardından CNC tezgahlarını keşfederek, işi tamamen bilgisayara devretti.

Artık her türlü metal, ahşap yada plastik bu tezgahlarda minimum insan iş gücü ile üretilirken, bu mucizevi makine seri imalat yapılmasına bile müsaade ediyor. Üstelik tamamen bilgisayar destekli olan bu makineler hayalini kurduğunuz bir deseni dilerseniz ağaca, dilerseniz metale işleyebiliyor.

Osmanlı Saraylarından Modern Binalara

Şimdilerde Osmanlı’nın zarif tasarımlarına hasta olanlar bu CNC tavan yada CNC duvar uygulamalarını modern mekanlara entegre etmek için işte bu tezgahlarda üretilen ve paragraf aralarında resimlerini gördüğünüz ahşap panelleri tavanlarında, duvarlarında yada seperatör olarak bir alanı bölmek için kullanıyorlar.

CNC Ahşap Tavan Fiyatları

Şimdi bir çoğunuzun hemen aklına gelen soruyu cevaplamaya çalışalım. “CNC tavan kaç lira ?” Efendim hemen belirtmeliyiz ki bu uygulama özel ve montaj işçiliği gerektiriyor. Dolayısı ile işçilik fiyatları bulunduğunuz ile göre değişiklik gösteriyor. Fakat 8 mm kalınlığında 200*90 cm ebatında bir cnc tavan panelinin fiyatının 200 TL civarında olduğu söyleyebiliriz.

Tabi bu uygulama için tavanınızın da bir revizyondan geçmesi gerekiyor. Basitte olsa bir alçı tavan uygulaması yaptırmak ta fayda var. Sonuçta tavan içerisinde bu panellerin oturaca bir havuz olması lazım gelmekte. Ancak böyle bir havuz yaptırıp içine led ışıklar koyup, üstünü de CNC ahşap tavan yaptırdığınızda ortaya bu Muhteşem Yüzyıl dekorları çıkıyor 🙂

Ha bir de alçı tavan masrafı ile karşılaşmak istemiyor, ancak yine de cnc tavan istiyorsanız, alt resimde ki gibi bir paneli sarkıtarak, belki mutfak masanız üzerinde, belki de yatak odasında karyolanız üzerinde kullanabilirsiniz.

Hazır CNC Tavan Panelleri

Seri imalattan dolayısı ile fabrikasyondan bahsetmişken, hazır cnc tavan panellerinden de mutlaka bahsetmemiz gerekir. Yine alçı tavan yaptırmadan tavanının tamamını cnc olarak düşünürseniz, hazır cnc panellerle yapılan ve fiyatları daha uygun olan diğer yöntemi deneyebilirsiniz.

CNC Dekoratif Panel

9 mm kalınlığında, 60X60 cm ebatlarında hazır halde satılan bu panellerin tanesi 50 TL civarında. Ancak unutmayın ki bu hazır panelleri de sizlerin evinizde kendinizin yapması mümkün değil, zira bu panellerin döşenmesine başlamadan önce tavana panellerin oturacağı alüminyum bir ızgara yapılması gerekiyor. Polystrene malzemeden üretilen bu paneller son derece hijyenik olmakla birlikte kolay temizlenebilme ve yıkanabilme özelliğine sahip.

Bu panellerde zaman içerisinde herhangi bir renk atma yada renk değiştirme olmadığı gibi Neme dayanıklılar ve anti-statik özelliği ile toz da barındırmıyorlar. Aydınlatma ürünleri ile bir arada kullanılabilen bu ürünler, ışığı yansıtma özelliğine sahip olduklarından mekanları oldukça ferah gösteriyorlar. Ayrıca ses açısından akustik bir performans sunuyorlar.

Tavan Dekorasyonuna Yeni Dokunuşlar

Gördüğünüz gibi cnc tavanlar ister hazır yani fabrikasyon olsun, ister cnc tezgahlarında birebir ahşaptan oyma olsun hakikaten çok etkileyici bir görsel şölen sunuyorlar. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi dekorasyon dünyasında her şey o kadar hızlı değişiyor ki şaşmamak elde değil. Geçtiğimiz yıl gergi tavan sistemlerinden bahsederken, şimdilerde bu yeni uygulama dikkatimizi çekiyor. Bakalım gelecek yıl daha neler göreceğiz 🙂

Ha bu arada bir sonra ki yazımız CNC duvar modelleri (Siensi Duvar Modelleri) ile ilgili olacağından binbirdekor.com’u takibe devam etmenizi öneririz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir