Çizgili Duvarlar ile Çarpıcı Dekorasyonlar Yaratın

Farklı duvar boyama dekorasyon örnekleri ve sıradışı dekorasyon tüyoları ile huzurlarınızdayız efendim. Bu sayfamızda oldukça yaratıcı duvar boyama fikirleri ve tekniklerinden biri olan çizgili duvar boyama hakkında, çok işinize yarayacağını düşündüğümüz detaylı bilgiler vereceğiz.

Oturma odalarınızın, salonlarınızın, yatak odalarınızın duvar rengini değiştirerek farklı bir kimlik kazandırma, bu alanların yıllardır kullandığınız renginden kurtulma hayali kurduğunuzu tahmin ediyoruz. Yoksa neden bu sayfamızda olacaksınız ki ?..

O halde gelin bu alanları çizgili duvarlar ile bambaşka bir karaktere büründürüp, farklı bir tarz kazandıralım. Tüm konuklarınızın dekorasyon zevkiniz hakkında harika yorumlar yapacağı, hatta zaman içerisinde kendi ev dekorasyonları hakkında, bir dekorasyon gurusu olarak gördükleri sizlerden fikir almasını sağlayacak, aynı zamanda cesur ve cüretkar dekorasyonlara imza atalım.

Çizgili Duvar Boyama Teknikleri ve Duvar Boyama Dekorasyon Önerileri

Cesur diyoruz, zira bilindik tek renk duvarların yerine çarpıcı bir flu çizgi etkisine sahip duvarlar hiç de alışık olunmayan bir uygulama olduğundan yadırganması, hatta size deli gözü ile bakılmasına neden olabilir. Bu yenilikleri göğüslemek ise cesaret ister. Böyle bir cesarete sahipseniz ve “varsın deli desinler” diyebiliyorsanız işe başlayalım ne dersiniz ?..

Bu cüretkâr etkiyi yaratmak için ilk olarak bir taban rengi seçmelisiniz. Seçeceğiniz taban renginin doğal bir renk tonu olmasını öneririz. Ardından çizgileri yaratmak için gereken renk veya renkleri seçin. Bu işlem için ayrıca orta boyda bir boya fırçası, bir parça tebeşir, biraz da ipe ihtiyacınız olacak. Bunlarda hazırsa duvarlarımızı çizmeye, pardon boyamaya başlayabiliriz 🙂

Duvar Dekorasyon Fikirleri ile Çizgili Duvar Boyama Teknikleri

İşe seçtiğiniz taban rengini duvarlarınıza tatbik etmekle başlayacaksınız. İlk vurduğunuz boya katı kuruduktan sonra ikinci katı vurun. İkinci kat boya da kuruduktan sonra sizin için tıpkı bir ressamın tuvali gibi harika bir platform ortaya çıkacak.

Kafanızda tasarladığınız çizgilerin genişliğini işaretlemek için tebeşir kullanın. Bu çizgili tasarımınızın duvarda başlayacağı ve biteceği yerdir. Tasarımınız istediğiniz kadar geniş veya dar olabilir. Başlangıç ve bitiş noktalarını duvar üzerinde tebeşir ile işaretleyin. Yalnız kullandığınız tebeşir mümkünse boya renkleriniz ile aynı renkte olsun. Çünkü bu tebeşir üzerini boyamanızı kolaylaştırır.

Duvarları Çizgili Boyamak İçin Duvar Boyama Önerileri

Sıra işin püf noktasına geldi. İpinizi hazırlayın, iki noktanızı işaretledikten sonra, bu iki nokta arasına yetecek miktarda ipi ölçün. Tebeşirinizi ip boyunca sürün ve ardından her iki ucu duvar üzerindeki noktalara bantlayın.

İpi iyice bastırdığınızda duvar boyunca bir tebeşir izi bıraktığınızı göreceksiniz. Bu size takip imkanı veren bir kılavuz görevi görecek ve boyama işini kolaylaştıracaktır. Oluşturacağınız tüm çizgiler veya desenler için bu adımları tekrarlayın, çizgilerin başlangıç ve bitiş noktalarını belirleyin ve bir kılavuz oluşturun.

Duvarlar Çizgili Nasıl Boyanır Çizgili Duvar Boyama Fikirleri

Unutmayın boya yapma işinin yarısı hazırlıktır. Bu hazırlıkları yaptıysanız boyamaya başlayabilirsiniz. Fırçanıza az bir miktar boya alın ve oluşturduğunuz tebeşir çizgilerini takip ederek süpürücü fırça darbeleri ile uzunlamasına boyayın.

Amaç belli belirsiz güzel bir etki oluşturmak olduğundan, çok fazla baskı uygulamanız gerekmez. Ayrıca çizgilerde tek bir renge bağlı kalma gibi bir zorunluluğunuz da yok, istediğiniz kadar renk ekleyebilir ve farklı genişliklerde farklı çizgiler oluşturabilirsiniz. İşlem bittiğinde adeta bir profesyonel gibi boyadığınız duvarlarınızın güzelliğine siz bile şaşıracaksınız 😉

Çizgili Duvar Dekorasyon Örnekleri ve Duvar Boyama Püf Noktaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir