Çit Olarak Kullanılabilecek Bahçe Bitkileri

Doğal bir bahçe yaratmak için onca çaba harcayıp, etrafını yine beton ve metallerle mi kapatacaksınız. Evet sağlam olmaya sağlam olacak ama organik bahçeniz de şık duracak mı sizce… Peki o halde ne yapmalıyız. Organik çit olurmu ve ya çit bitkileri nelerdir… binbirdekor.com olarak bu soruların hepsine en iyi cevapları bulmak adına biraz araştırma yaptık ve güzel yanıtlar yakaladık, Bahçeciler buraya…

Fazla bakım gerektirmeyen ve çabuk büyüyen bir çitim olsun diyorsanız tavsiyemiz Japon Kadife Çamı olacaktır…Baharda kızaran yapraklari kışın yeşile döner. Çok dekoratif bir türdür.

Ateş Dikeni,  küçük ve beyaz çiçeklerin oluşturduğu salkımları ve kış ortalarına değin dalında kalan, turuncu ile kırmızı arasında değişen renklerde meyveleri vardır.

Kuş Burnu, Bazı kırsal kesimlerde tarla sınırlarına bu bitki ekilir.

Yeşil Leylandi Servisi, kısa sürede büyüyebilmekte aynı zamanda yatay konumda genişleyebilmektedir. Çit oluşturulma işlemlerinde en çok tercih edilen bir türdür.

 

 

 

Kurt Bağrı, Kesime dayanıklı olduklarından çitler için en uygun olan çalılardır.

Boylu Mazı, neme ve çürümeye karşı oldukça dayanıklı kökleri sağlam erozyona karşıda kullanılabilecek bir bitki türüdür.

 
KESİNLİKLE OKU !..   Balkonunuz Bahçeniz Olsun...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Basit ve Şık Bir Banyo Dolabı

Doğal ağaç ve basit el işi kulanılarak imal edilmiş, yat verniği gibi koruyucu ve parlak...

Kapat