Çini Seramikler İle Süper Dekorasyon Fikirleri

Bazı dekorasyon uygulamaları vardır ki insanın aklını başından alıp ucu bucağı olmayan bir masal alemine sürükler. Tabii ki bakmasını bilene, lezzettini anlayana. Bu güne kadar bu tarz uygulamalardan yüzlerce örnekler verdik binbirdekor.com sayfalarında sizlere. Bu örneklerin okuma oranlarına bakıldığında siz değerli takipçilerimizin bu tadı anladığınızı, bakmayı bildiğinizi görüyoruz. Hepinize çok teşekkür ederiz.

Bu sayfamızda da böyle bir örnek ile huzurlarınızdayız. Osmanlı’nın zarif dekorasyon zevklerinden sadece biri olan çini uygulamalarının modern dünyadaki yerinden çeşitli örnekler sunacağız. Burada sunacağımız örnekler yazı başlığımızdanda anlayacağınız üzere, maalesef sadece çini seramiklerden meydana gelen uygulamalar olacak.

Bazıları çini uygulamalarını modern dünyaya yakıştırmayıp, çok demode bulabilir, burun kıvırabilir. Ancak Avrupa insanı Osmanlı’nın hemen her meakanda ısrarla kullandığı çinilere, tabiri caizse hasta oluyorlar. Banyolarında, restaurant ve bar gibi mekanlarında, zemin dekorasyonlarında bu orjinal ve otantik uygulamayı kullanıyorlar. Bizlerse hâlen modernin peşinde koşuyoruz. Sevindirici olan ise seramik üreticilerimizin yavaş yavaş çini desenli seramik tasarımlarını ürün gamlarına ve koleksiyonlarına alıyor olmaları.

Foto galerimizde bu örnekleri detaylı olarak inceleyebilir, kim bilir çok hoşunuza gideceğini düşündüğümüz bu güzel uygulamaları evlerinizde, ofislerinizde, iş yerlerinizde görmek ister, buradaki görsellerden ilham alırsınız…

ÇİNİ SERAMİK UYGULAMA ÖRNEKLERİ GÖRSELLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir