Cibinlikli Karyolalar Masalsı Yatak Odaları

Cibinlikli karyola modelleri örnekleri resimleri en güzel yatak odası karyolaları yatak odası dekorasyon önerileri…

Avrupa’lılar Conopy bed diyorlar bu tarihi filmlerden fırlamış gibi duran yatak odası karyolalarına. Son dönemlerde Şehzade Mustafa‘nın trajik ölümü ile gündemin bir numaralı konuları arasına giren Muhteşem Yüzyıl ‘dada sıklıkla gördüğümüz üzere, padişahlarımız, paşalarımız, şehzadelerimizde bu tip yatakları yüzyıllarca kullanmışlar.

 

Sadece bizlerde değil Avrupa saraylarında, kalelerindede bu yataklar tercih edilmiş. Genelde sarayımsı mekanlarda kullanıldığı içinde belirli bir zümreye ait gibi görünen bu yataklar, görsel anlamda hakikaten, güç, zenginlik ve lüksü simgeliyor.

 

Ancak her ne kadar böyle bir simgeye sahip olsalarda, bir çok zarif zevk gibi zaman içerisinde ortaya çıkan modern dekorasyon trendlerine yenik düşmediğide söylenemez. Artık insanlar bu zerafet timsali, masalsı yataklar yerine, daha modern, daha fonksiyonel, ama görüntü şıklığı ve zerafet açısındanda bu yatakların yanına bile yaklaşamayan yatak odası takımlarını tercih ediyorlar.

 

Ben bu yatakları daha çok seviyorum işin açığı, yatak odasına mistik ve masalsı bir atmosfer kattığını düşünüyorum. Her ne kadar yatak odamda az önce bahsettiğim tarzda modern yatak odası takımlarından birine sahip olsamda 🙂

 

Fakat aranızda mutlaka benim gibi bu yatakların hastası olan binbirdekor.com takipçileri vardır. İşte bu sayfamızda bu tarz yataklardan hoşlanan takipçilerimizin içini eritecek bir foto galeri hazırladık. Şimdi arkanıza yaslanın ve bu güzel galeride gördüğünüz cibinlikli yatakları yatak odanızda hayal edin…

CİBİNLİKLİ KARYOLA MODELLERİ GÖRSELLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir