Çerçevelenmiş Duvar Kağıtları ile Sofistik Duvar Dekorasyonları

Çerçevelenmiş duvar kağıdı dekorasyonu ve uygulama örnekleri ile duvar kağıdı dekorasyonuna yeni bir kavram daha geldi. Gerçi dekorasyon dünyasında gün geçmiyor ki farklı bir uygulama yepyeni tarzlar karşımıza çıkmasın. Maaşallah dekoratör ve tasarımcılar hiç durmuyor, her gün yeni bir şey üretiyor, karşımıza olabildiğince farklı fikirler ile çıkıyorlar.

Aslında çerçeveli duvar kağıdı uygulamaları çok da yeni bir örnek değil, çok eski zamanlarda bile kullanılan bir dekorasyon uygulaması. Eski zamanların saraylarına, lüks otellerine baktığımızda bu tarz örneklere rastlıyoruz. Alçı çerçeveler ile bir araya getiren duvar kağıtları koridor veya büyük salonların duvarlarında pano şeklinde yer alıyordu.

Her zaman söylediğimiz gibi dekorasyonda da tarih tekerrür ediyor, tıpkı retro tarzı dekorasyon ve mobilyaların yeniden moda olması, tıpkı eski bir ingiliz tarzı olan country tarzı dekorasyonun yeniden moda olması gibi. Çerçevelenmiş duvar kağıtları da yeniden dekorasyon dünyamıza giriyor.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri ve Çerçevelenmiş Duvar Kağıdı Dekorasyon Örnekleri

İlk etapta modern yapıların, rezidansların, apartmanların giriş hollerinde hollerinde karşımıza çıkan çerçevelenmiş duvar kağıtları, şimdilerde evlerimizin içerisine kadar girerek salon ve yatak odası dekorasyonlarımızda boy gösteriyorlar.

Başlığa aldanıp çerçeve duvar kağıtları ile bu uygulamayı sakın karıştırmayın, zira daha önceki sayfalarımızda çerçeve desenli duvar kağıtlarına göz atmıştık. Oldukça ilginç desenlerden meydana gelen ve farklı dekorasyonlar yaratmanıza olanak sağlayan bu duvar kağıtlarınıda mutlaka incelemenizi öneririz, ancak çerçevelenmiş duvar kağıtları bambaşka bir olay.

Ev Dekorasyonu Yaratıcı Fikirler ve Çerçevelenmiş Duvar Kağıdı Uygulama Örnekleri

Peki çerçevelenmiş duvar kağıdı dekorasyonu için ne yapmak gerekiyor ?.. Burada en önemli nokta bu dekorasyonun tek bir parça olarak uygulandığında bir ifade etmemesi, zira iki veya üç çerçevede aynı duvar kağıdı desenlerini yanyana getirirseniz şahane bir duvar dekorasyonuna imza atıyorsunuz.

Çerçeve için iki farklı malzememiz var ki bunlardan ilk gayet basit olduğu için sıklıkla tercih edilen bilindik ayna veya resim çerçeveleri ile yapılıyor. Diğeri ise alçı kartonpiyer çıtalar ile duvara entegre edilen çerçeveler içerisine direk olarak yapıştırılan duvar kağıtları ile yapılan uygulamalar.

Duvar Kağıdı Dekorasyon Fikirleri ile Duvar Kağıdı Çerçeveleme Örnekleri

Her iki uygulamada da çok fazla duvar kağıdına ihtiyacınız yok, zira evde arta kalan duvar kağıtlarınız ile bu uygulamayı yapabilir veya yaptırabilir(Alçı çıtalar için) duvar dekorasyonlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Duvar dekorasyonunuz farklılaştıracak, gerçekten çok etkili bu dekorasyon uygulamasını tamamladıktan sonra siz bile kendi duvarlarınızı tanıyamayacaksınız.

Hele alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde örneklere göz attığınızda bu uygulama için hemen kolları sıvayacak bu görsel örneklere bayılacaksınız.

ÇERÇEVELENMİŞ DUVAR KAĞITLARI İLE DUVAR DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir