Çanakkale Seramik Saraylı koleksiyonu

Başta Muhteşem Yüzyıl ve ardından Bir zamanlar Osmanlı Kıyam dizilerinin tetiklediği Osmanlı tarzı dekorasyon, mobilyadan halıya bir çok ürüne yansımış ve bu tarz ürünlerin satışında patlama yaşanmıştı. Atalarımızın şaşalı ama bir o kadar da zarif zevkleri, modern mekanlarda kendini gösterirken, Çanakkale Seramikte bu furyadan, daha doğrusu bizzat Osmanlıdan esinlenerek göz kamaştıran bir koleksiyona imza attı. Enderun ve Birun serilerinden oluşan Saraylı koleksiyonunu ” Banyolarınızın Sultanı Olun ” sloganı ile müşterilerinin beğenisine sundu.

Geleneksel Osmanlı mimarisi ve dekorasyon anlayışını modern ve stilize formlarla günümüz banyolarına taşıyan Çanakkale seramik ‘in bu yeni koleksiyonunu bizlerde binbirdekor.com olarak sizler için inceledik ve açıkçası gösterişli bir asalete, zarif bir güzelliğe sahip bu koleksiyona hayran kaldık. Ruhunu geçmişin ihtişamından, bedeni ise bugünün modern tasarımından alan Saraylı koleksiyonuna göz atınca eminim sizlerde hayran kalacaksınız…

Saraylı Koleksiyonu göz alıcı parlaklığı gösterişli mobilya ve lavabosuyla bütünsel bir çözüm sunuyor. Saraylı Koleksiyonu, Birun ve Enderun Serileri ile banyolarda sarayların ihtişamını aratmıyor.

Sultanların elçileri ve vezirleri kabul ettiği arz odasından ismini; zümrüt, safir ve yakuttan renklerini alan Enderun Serisi ile banyolar büyülü bir çekim kazanıyor. Seramik yüzeylerindeki göz alıcı desenlere eşlik eden kaftan motiflerini, lale ve çintemani figürleriyle bütünleştiren seri, gösterişli mücevherler ve tekstil dokularındanilham alıyor.

Adını, sarayın harem dairesinin dışında kalan “Birun”dan alan Birun Serisi, mermerin eşsiz dokusunu, altının göz kamaştıran güzelliğiyle buluşturuyor. Işıltılı ve simli malzemelerin kullanıldığı sultan dekor ve altın görünümüyle zarafeti buluşturan harem dekorları ile Birun, altının değer katan ışıltısını ve güzelliğini yansıtan mozaiklerle de banyoları zenginleştiriyor. İki farklı alternatifle sunulan rölyefli yer karolarıyla banyolarda ihtişamlı bir atmosferler yaratıyor.

 

One Reply to “Çanakkale Seramik Saraylı koleksiyonu”

  1. İyi ki muhteşem Yüzyıl çevrilmiş yani, bütün firmalar mal bulmuş mağribi gibi Osmanlı tarzı dekoratif ürünlere yer veriyor koleksiyonlarında. Marshall dı heralde Osmanlı renkleri çıkarmıştı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir