Bilgisayar Parçalarından İlginç Dünya Haritası

Atık Malzemelerden Yapılan Eşyalar

Sayfalarımızda dekorasyon bilgileri ve mobilya modellerine yer verdiğimiz gibi zaman zaman değişik geri dönüşüm projeleri ve Atık malzemelerden tasarımlar gibi konulara da yer veriyoruz. Geri dönüşüm Örnekleri sergiliyor, “Atık malzemelerden neler yapılır ?” sorusunu elimizden geldiğince yanıtlamaya çalışıyoruz. Atık malzemelerden geri dönüşüm fikirleri sunuyor, atık malzemelerden yapılan eşyalar hakkında sizleri bilgilendirerek ilham veriyoruz. Tıpkı bu sayfamızda olduğu gibi. Evet bu sayfamızda Atık malzemeler ile yapılan geri dönüşüm projeleri arasında oldukça ilginç bir tasarımı sizlerle paylaşıyoruz.

Geri Dönüşüm Projeleri

Çağ internet ve tabi ki bilgisayar çağı. Bu ikili sayesinde artık dünyadaki sınırlar ve uzak kelimesi hiç bir anlam taşımıyor. Dünyanın öbür ucundan kendimize bir arkadaş bulup sohbet ederken, deniz aşırı ülkelerle günler süren ticaret anlaşmaları artık neredeyse saniyeler içinde olup bitiyor. Daha buna benzer bir çok örnek verip yazıyı sıkıcı bir hale getirmeden hemen konuya girelim.

Eski Bilgisayar Parçaları Geri Dönüşüm

Genellikle ekoloji, jeo-politika, haritalama, küresel ticaret ve ticaret üzerine büyük ölçekli tesisler, heykeller, çizimler ve kolajlara imza atan Susan Stockwell, dijitalleşen dünyaya dikkat çekmek ve eski bilgisayar parçalarını geri dönüştürmek amacı ile adeta geleceği gösteren şahane bir dünya haritası tasarlamış.

Atık Malzemeleri Değerlendirme Örnekleri

Bir farkındalık yaratmak adına yola çıkan Susan Stockwell ilk olarak kıta haritaları ile işe başlamış. Sonra kıtalar milyonlarca yıl öncesinde olduğu gibi bir araya gelmiş ve ardından paragraf aralarında resimlerini gördüğünüz dekoratif bir duvar süsü, daha doğrusu dünya haritası şeklini almış.

Atık Malzemelerden Dekoratif Aksesuarlar

Gerçekten ilginç bir tasarım olduğu ve sadece farklı geri dönüşüm projeleri arayan yada atık malzemeleri değerlendirmek isteyen okurlarımıza fikir vermek adına paylaştığımız bu geri dönüşüm projesi her ne kadar basit bir şeymiş gibi görünse de dünyanın en önemli sanat galerinde sergilenmiş.

Bilgisayar Ana Kartları Duvar Süsü Oldu

Bu sayfada olan bir çok okurumuz zaten atık malzemeden bir şeyler yapmak adına fikirler ararken bu sayfaya girdiklerini var sayarsak bu projenin güzel bir ilham kaynağı olduğunu söyleyebiliriz.

Atık Malzemelerden Kolay Projeler

Üstelik gerçekten son derece basit bir şey, dikdörtgen şekillere sahip elektronik kartları kıta haritasını şablon alarak kesmek, biçmek, birbirine eklemek çok zor değil. Ama birazda sanatsal öngörü ve yetenek gerektiriyor. Zaten bu etkenler olmasa bu basit tasarım dünyanın önce gelen sanat galerinde kendine yer bulamazdı değil mi ?..

Geri Dönüşüm Projelerinizi Binbirdekor.com’da Paylaşın

Elbette şimdi bir çok takipçimiz eski ana kart parçaları aramaya koyulacak. Sonra daha farklı geri dönüşüm projelerine, belki de sanatsal değeri daha yüksek tasarımlara imza atacak. İçin de ki dahi sanatçıyı açığa çıkarak. İşte böyle bir durumda bizlerde o sanatçı ruhlara katkıda bulunmak adına gerçekten güzel tasarımları sayfalarımızda yayımlayacağız.

Dolayısı ile şimdi kolları sıvayın ve en güzel tasarımınızı gerçekleştirin. Hemen alt taraftaki yorum bölümümüzden yada binbirdekor iletişim bölümümüzden bize ulaşın, gerisini de bize bırakın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir