Beyaz Duvar Boyası Kullanmak İçin 9 Önemli Sebep

Duvar Boyası Renk Önerileri

Bu sayfada olduğunuza göre muhtemelen havaların ısınması ile birlikte duvar renklerinizi değiştirmek adına bir boya işine gireceksiniz ve henüz evinizi hangi renge boyayacağınız hakkında bir fikriniz yok. Duvar rengi tavsiyeleri arıyor, renk paletlerine göz atıyorsunuz. Peki o halde bizde size biraz yardımcı olalım ve bu sayfamızda son zamanların, aslında bilinen tüm zamanların en tutulan boya renkleri arasında liste başı olan Beyaz hakkında bir kaç tavsiye ve fikir verelim. Malum şu sıralar dingin beyaz rengi yada kırık beyaz rengi gibi beyaz renk isimleri dekorasyon dünyasında çok konuşuluyor. Özellikle modern mekanlarda, antik beyaz duvar boyası yada kremsi beyaz duvar boyası sıklıkla kullanılıyor.

Beyaz Ev Dekorasyonu

Danimarka, İsveç ve Norveç gibi Kuzey Avrupa ülkelerinin oluşturduğu İskandinav ülkelerinin, mekanlarında vazgeçmedikleri renk tonudur beyaz. Bu tonu öyle abartılı kullanırlar ki duvarları da beyazdır, zeminlerinde ki parkeler ve halılarda. Karanlık bir coğrafyada yaşadıklarından bu karanlığı beyaz gibi açık bir tonla absorbe etmeye çalışırlar ve genellikle de başarılı olurlar. Bizde ise  beyaz en garanti renk tonudur.

Beyaz Duvar Boyası

Diğer renklerin evimizi karartacağından korktuğumuz için her ne kadar zaman zaman beyazdan sıkılsak bile kırık beyaz veya krem gibi beyazın alt tonlarını kullanmaya çalışırız. Peki beyaz gibi lekelenebilecek, hem riskli, hemde ferahlatıcı bir rengin avantajı sadece karanlığı büyük oranda yok etmesi midir. Acaba beyazın başka avantajları da var mıdır. Dilerseniz gelin şimdi beyaz gibi zarif ve asil bir tonun duvarlarımızdaki diğer avantajlarına hep birlikte göz atalım.

Neden Beyaz Duvar Renkleri Seçmeliyiz ?

Saflığı ve sakinliği ile beyaz, mobilya ve aksesuarlarla uyum sağlayabilen bir fon rengidir. Beyazın pek çok tonu arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Zarif bir ortam kar beyazı tonunu isterken geleneksel evler ya da köy evleri daha çok kil beyazı ile kimliğini bulur. Özellikle duvar dekorasyonunda beyaz kullanmamız için daha bir çok farklı neden vardır.

Duvarlarda Beyaz Renk Tercih Etmek İçin

Beyaz, ışığı yansıtan bir renk olmasından dolayı aydınlatmaya yardımcı olur ve ortamı olduğundan daha geniş gösterir. Beyaz üzerine düşen ışıktan doğrudan etkilendiğinden, gün boyunca çok ilginç ve birbirinden neredeyse tamamen farklı tablolar yaratır. Çoğu sanat galerisinin duvarları beyazdır, çünkü bütün tarzları, ve her çeşit dekorasyon biçimini kaldırabilen nadir renklerden biridir beyaz.

Beyaz, mobilyalarınız ister geleneksel ister modern olsun, göze batmayacak göz zevkinizi okşayacak bir artı alan yaratır. Beyaz renk, duvarların ve mobilyaların biçimi, açıları ve kıvrımlarını uygulayan ve mimari ayrıntıları öne çıkarabilen bir renktir.

Aslen bir etki değilmiş gibi görünen gizli etkiler yaratmak için beyaz ideal bir renktir. Örneğin beyazın parlak ve mat, tonlarını kullanarak duvarlarınıza ilginç bir hava katabilirsiniz.
Beyaz renk dokuyu gösterebilen bir renktir. Tek renk kullanılan ortamlarda etkili olmakla birlikte beyaz üzerine rastgele serpilmiş renkler de olabilir.

Kısacası beyaz renk sadece görsel açıdan güzel bir renk olmakla kalmıyor, aynı zamanda işlevsel ve kullanışlı da bir renk. Bu nedenle son zamanların modern duvar renklerini bir kenara bırakıp beyaz kullanmaya devam etmekte fayda var arkadaşlar.

 

2 Yorum “Beyaz Duvar Boyası Kullanmak İçin 9 Önemli Sebep”

  1. evimin duvarlarını ve tavanı aynı renk olacak sekilde beyaza boyamak istiyorum.
    bu konuda yardımcı olabilir misin?
    profesyonel tavsilere ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

    1. Evinizi çok beyaza boğmamanızda fayda var, tavan ile duvar arasına mesela kartonpiyerlerde veya varsa asma tavanlarda farklı renkler denemenizi öneririm…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir