Beton Görünümlü Tavan ve Duvar Dekorasyonu

A+
A-

Beton gürünümlü tavan ve duvar dekorasyonu denince akla tuhaf şeyler geliyor değil mi beton ve dekorasyon, ilginç… Zira bir zamanlar alçı sıvalar ile dekoratif duvar panelleri ile kapatmaya çalıştığımız çıplak beton, son günlerin yükselen mobilya ve dekorasyon trendleri ile bir anda moda haline geldi. Özellikle modern mekanlar ve devasa şirketlerin yönetim ofislerinin duvarları çıplak beton görünümünde.

İşin komik tarafı, yılda bilmeme kaç milyon TL ciro yapan, kâr eden, bazı kocaman insaat şirketlerinin ofislerininde duvarlaı bu şekilde dekore edilmiş. Bu dekorasyon uygulamasının bir trend olduğunu bilmeyen “terzi kendi söküğünü dikemez” saptaması yapacak :) Düşünsenize hatrı sayılır paralar kazanan, sürekli televizyonlarda reklamları dönen bir inşaat şirketisiniz ve ofisinizin duvarları hâlâ beton halinde. Müşterilerinize nasıl bir güven verebilirsiniz ki :) Sizden daire almaya gelen ofisinizde ağırladığınız müşterileriniz henüz kendi ofisinizin bile duvarlarını beton halinde görünce satın alma kararlılıkları ne şekilde etkilenir :)

Beton gürünümlü duvar dekorasyonu brüt beton duvar paneli uygulamaları

İşin şakası böyleydi dilerseniz şimdi biraz da bu sıradışı dekorasyon uygulmasının nasıl yapıldığına bir bakalım, beton duvar dekorasyonu hakkında araştırma sonuçlarımızı sizlere aktaralım. Beton gürünümlü duvar panelleri ve fiyatlarına göz atalım.

Efendim genel olarak strafor köpük hammadeye sahip duvar panelleri vasıtası ile elde ediliyor beton gürünümlü duvar dekorasyonu. Bu duvar panelleri ise bilinenin aksine yanıcı değillermiş. B1 sınıfı alev yürütmez tiptelermiş ki bu da beton görünümlü strafor duvar panellerini akredite laboratuvarların “ateşe dayanıklı” olarak değerlendirdiği anlamına geliyor. Bu paneller alevi arttırmıyor, bilakis içlerinde tutuyorlarmış.

Brüt beton görünümlü strafor ve fiber duvar panellerinden örnekler

Üstelik hem iç cephe dekorasyonunda, hem de dış cephe kaplaması olarakta kullanılıyormuş. Isı, ses ve nem yalıtımı sağlayan strafor beton duvar panelleri, uygulandıkları mekanı kışın sıcak, yaz aylarında ise serin tutmakla birlikte darbe emici özelliğe de sahiplermiş.

 

Uygulaması ise inanılmaz kolay arkadaşlar, uygulama için özel bir zemine ihtiyaç duyulmuyor. Boyalı veya boyasız tüm yüzeylere uygulanabiliyor. Zaten üzerindeki boya oldukça uzun süre dayanabiliyor ve su, rutubet, nem geçirmiyor. Ayrıca bu ürünleri boyanabilir özelliğinden dolayı dilediğiniz renge de boyayabiliyorsunuz.

Minimalist modern duvar dekorasyonları ile beton görünümlü duvar paneli uygulamaları

Anlayacağınız bu panelleri iç ve dış cephede boya ve izolasyon gibi ekstra maliyetleri ortadan kaldırıyor. Üstelik Beton gürünümlü duvar panellerinin fiyatlarıda oldukça uygun. İnternette ufak bir araştırma yaptığınızda karşınıza tabi metrekarelerine, ebatlarına ve imal edildikleri malzemelere göre, 18 TL ile 24 TL arasında değişen ufak rakamlara rastlıyorsunuz…

Sınırsız dizayn, ölçü ve renk seçeneklerine sahip olan beton görünümlü dekoratif duvar panellerinden en tutulanları ise ; betonun en çıplak ve en brüt hali olan brüt beton panelleridir. Orjinali, düzgün olmayan yüzeyli kerestenin kalıplık olarak kullanılması ile elde edilen Brüt beton panel dokusuna sahiptir.

Beton Duvar Dekorasyon Örnekleri ve Postmodern Dekorasyon Fikirleri

Mimariye yüzyıllardan bu yana yön veren, aynı zamanda keşfedilmesi ile birlikte dünyanın en büyük yokoluş hareketinini başlatıldığı, binaların ilk çağlarda ki gibi aylarca yıllarca sürede bitirilmesi yerine kısa zamanda tamamlandığı ve bu sürat yüzünden artık inşaat alanı yetişmediği için ormanların katledilmeye başlandığı beton…  Şimdilerde postmodern mekan dekorasyonlarının vazgeçilmezi beton…

Evet beton soğuktur, ancak her zaman olduğu gibi aşağıda ki foto galerimiz içerisinde yer alan Beton duvar paneli uygulamaları ve beton görünümlü duvar dekorasyonlarından en güzel örnekleri görünce fikirlerinizin değişeceğini düşünüyor ve sizleri dekorasyonun bu yeni prensi ile başbaşa bırakıyoruz.

BETON GÖRÜNÜMLÜ DUVAR DEKORASYONLARINDAN ÖRNEKLER

       

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
Karyola Başı Dekorasyonunda Farklı Denemeler

Yatak Başı Dekorasyon Fikirleri farklı uygulama örnekleri ile binbirdekor.com sayfalarında sizlerle buluşuyor. Daha önceki sayfalarımızda yatak başı duvar dekorasyonlarına ve karyola...

Kapat