Beton görünümlü duvar kaplamaları

Duvar dekorasyonu fiber duvar kaplamaları beton duvar kaplamalarıdekoratif duvar panelleri duvar kapmala uygulama örnekleri…

Zaman içerisinde daralan dekorasyon alanları, temaları veya uygulamaları tasarımcılarının hayal güçlerini daha fazla zorlamalarına neden olmakla kalmıyor, ortaya oldukça ilginç ve hatta bazı durumlarda absürd trendleri ortaya çıkarıyor. Bunun en basit örneği ise son dönemlerde duvar dekorasyonunda yeni bir trend olarak ortaya çıkan beton görünümlü duvar kaplamaları. Oldukça cesaret isteyen bu uygulama betonun çirkin ve soğuk görünümü nedeni ile tarafımdan pek ilgi görmedi, bazı mekanlarda TV arkası dekorasyonunda kullanıldıklarını gördüysemde en azından evde olmaz diye düşünüyorum. Ancak bazı işyerleri içinse adeta biçilmiş kaftan, mesela inşaatlar:) işin şakası tabii ki… Bu uygulama, barlar, restaurantlar veya giyim mağazalarının vitrinleri için oldukça uygun olabilir. Eve uygulanmaz konusunda katı bir tutum yok, belki bazı ışık oyunları ile daha sevimli ve şık hale getirebilir. Ancak yinede bir taş veya tuğla kaplama dekorasyonun yerini, doğallığını ve en önemliside sıcaklığını tutmaz gibi geliyor bana:)

Postmodern dekorasyon akımları arasında yer alan bu uygulama mantık olarak tıpkı geçtiğimiz günlerde “Dekoratif taş panel uygulamaları” başlıklı makalemizde yayınladığımız panellerle aynı. Bu fiber panellerde duvarlara kaplama yöntemi ile uygulanıyor. Dolayısı meşakkatli bir uygulama değil, ayrıca kolay kurulumunun yanında kolay temizlenebilirde bir malzemeden üretiliyorlar.

Her ne kadar kendimce yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı bu uygulamanın evlerde hoş olmayacağını düşünsemde, modern dekorasyon akımlarından yana olanlar bu uygulamaya hasta olabilirler. Dolayısı ile şimdi sunacağım görsellere bir göz atın ve ardından gözlerinizi kapatıp bu beton duvarları evinizin her hangi bir bölümünde hayal edin, siz yakıştırıyorsanız, hoşunuza gidiyorsa sorun yoktur;)

BETON DUVAR KAPLAMALARI GÖRSELLERİ

One Reply to “Beton görünümlü duvar kaplamaları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir