Baza Alırken Bunlara Dikkat Edin !..

Hangi Marka Baza Almalıyım ?

Bazalarla ilgili daha önce bir çok makale yayınlamıştık. Örnek verecek olursak İstikbal baza ve Bellona baza modellerine göz atmış, kaliteli baza fiyatları ile çift kişilik ve tek kişilik baza modelleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışmıştık.  Ancak bu sayfamızda normal karyolalarını bazalı karyolaya çevirmek veya karyolanın içine baza yerleştirmek isteyen okurlarımız için çeşitli tavsiyelerde bulunuyoruz.

Baza Tavsiye

Düzenli ve organize bir ev hayatı için baza doğru bir seçimdir, zira yastık, yorgan gibi bir çok eşyayı bazanın geniş depolama alanı sayesinde saklayabilirsiniz. Baza ev için ek bir oda, bir kiler yada eskilerin deyimi ile bir yüklüktür adeta… Hele baza ölçüleri biraz da büyükse tadından yenmez olur.

En Kaliteli Baza Hangisi ?

Ancak hayatı bu kadar kolaylaştıran bazaları bir defa alıp, uzun yıllar kullanmak adına, baza alırken hayati önem taşıyan bazı hususlara muhakkak dikkat etmeniz gerekir… Peki bu derece önemli hususlar nelerdir dilerseniz hep birlikte göz atalım…

Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Baza alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, alacağınız bazanın sağlam bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Üzerine koyacağınız yatağı ve sizi taşımakla görevli oluşunun yanı sıra, pek çok sefer açıp kapamanız gereken bir sistem olması sebebiyle mekanizma bazalar için büyük önem taşır.

Baza mekanizmasının iyi olup olmadığını ise üretici firmanın güvenilirliği ve bazanın fiyatından anlayabilirsiniz, zira bu mekanizmalar çok ucuz parçalar değildir.

Çift Kişilik ve Tek Kişilik Baza

Baza alırken dikkat edilmesi gereken ikinci önemli unsur ise bazanın taşıyıcı alanı olan tabanında kullanılan malzemedir. Sunta bazlı baza tabanları zamanla yıpranıp kırılabiliyorlar. Eğer bazanın içine ağır yükler (kitap, dergi, kutular gibi…) yerleştirmek gibi bir niyetiniz var ise tabanının sağlamlığından emin olmanızda fayda var…

Baza satın alırken dikkat edeceğiniz hayati önem taşıyan nokta ise alacağınız bazanın güvenlik stoperine sahip olup olmadığıdır. Bu parçaların görevi, baza açıkken üst kısmının aniden düşmesi ile yaşanacak tehlikeli kazaları engellemesidir. Güvenlik stoperleri evde bilinçsiz bir şekilde dolaşan minikler için hayat kurtarıcı parçalardır…

Bazanın uzun ömürlü ve sağlam olması satın aldığınız marka ile de doğru orantılı. Uzun vadeli kullanılacağı ve size ekstra alan sağlayacağı düşünülürse ödeyeceğiniz bedeli yıllar bazında değerlendirmeniz daha doğru olacaktır. Kısaca ucuz diye tanımadığınız markalara yönelmeyin, bunun yerine güvenebileceğiniz seçimler yapmaya dikkat edin.

“Baza Alırken Bunlara Dikkat Edin !..” Konusunda 4 Yorum Var

  1. Ben İstikbal baza aldım. 3 yıldır kullanıyorum. İlk aldığımda bir kere bir problem yaşadım. İstikbal servisi hemen yetişti. Meğer hata bendeymiş. Tavsiye ederim

  2. Markalı olsun taştan olsun arkadaşlar. Bellona basa aldım. Yattım kalktım çok şükür 6 senedir tık demedi. kesinlikle tavsiye ederim.

  3. Piyasada türlü türlü işler var. Hilesi hurdası olan bi sürü mal var. Ben markalı aldım. Bellona baza aldım. 5 senedir kullanıyorum şükür hiç bir arıza falan vermedi. baza tavsiyesi soranlara tavsiye ederim.

  4. madem baza tavsiye konu. O zaman bende İstikbal baza öneririm. 7 yıldır kullanıyorum. hiç bir şikayetim yok arkadaşlar. son derece sağlam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir