Batışehir Konut Projesi

Galata Kulesi, Ayasofya veya Kız Kulesi gibi İstanbulu simgeleyen eserlerden biri olmak gibi iddialı bir hedefi olan Batışehir Konut Projesi’nin TV reklamlarını izleyince farklı bir mimariye sahip olan bu şahane projeye binbirdekor.com sayfalarında yer vermeye karar verdik. İstanbul’un yedi tepesini andıran mimarisi ile dikkatleri bir anda üzerine çeken Batışehir’in bu şekilde tasarlanmasını sebebi ise şehrin doğal görünümü ile uyum sağlarken, daire ve ofislerin güneşininde engellenmemesi imiş.
Avrupa’nın en büyük projelerinden biri olan Batışehir, adeta şehrin içine kurulan yeni bir şehir. Projenin güney kısmı residance, ofis ve alışveriş yaşantısına ayrılmışken, kuzey kısmı ise kendi avlusunu ve yaşantısını oluşturan konutlara ayrılmış. Özellikle kuzey kısmında yeşile çok önem verilmiş. Doğa ile insanın iç içe yaşaması için yapılan, su ve yeşilin buluştuğu parkın yollarında bisiklet sürülebiliyor ve süs havuzlarının kenarında eğlenceli vakit geçirilebiliyor. 100.000 metrekare gibi geniş bir yeşil alana ve doğayı korumak amaçlı sürdürebilir enerji kaynakları ile enerji tasarruf projelerine yer verilmiş, yani doğa için yapılabilecek herşey yapılmış.
1+1 – 2+1 -3+1 – 4+1 ve dubleks dairelerden oluşan ve bünyesinde 18 değişik daire tipini bulunduran Batışehir,orta öğretim düzeyinde eğitim veren Batı Koleji ile kapalı yüzme havuzu, SPA, fitness, sauna, squash, mini golf basketbol ve veleybol gibi favori mekanlara sahip.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir